Tegnap újabb csúcsot láttunk a német piacon. A DAX annak ellenére száguldott, hogy a dollár korrigált a várakozásoknál gyengébb amerikai adatok hatására. Valószínűleg az is segített, a mennyiségi lazítás mellett, hogy az olaj ára újra mélyrepülésbe kezdett a kitermelési adatok emelésére vonatkozó híreknek köszönhetően. A mai napon mintha...
A mai napon mintha higgadtabbak lennének a piacok. Az olaj áresése megállt, és a DAX indexben is kisebb korrekcióra számítunk a tegnapi hatalmas rallyt követően. A magyar piac relatíve gyengén szerepelt a tegnapi napon, hiszen szinte zéró volt az elmozdulás. Ugyanakkor az Mtel környékéről érkező negatív híreknek (végződtetési díjak csökkenése) köszönhetően a telekommunikációs részvény árfolyamában csökkenésre számítunk (tegnap hatalmasat emelkedett), és a piac általában is csökkenhet.
- A piac komolyan számol az ukrán csőddel
- Továbbra is nyomás alatt az olaj, az arany háromhavi mélypontján
- Jól teljesített a forint, gyengült a dollár tegnap
- Nem lépett a japán jegybank
- MOL: 50 milliárd forint osztalékfizetésre
- Mtel: csökkennek a mobil végződtetési díjak
- Kis csökkenés jöhet ma a börzén
- Ma kezdődik a Fed kétnapos kamatdöntő ülése, a befektetők most arra számítanak, hogy a jegybank óvatosabb lehet a kamatemelés időzítésével kapcsolatban.
- A februári ipari termelési adat alulmúlta a várakozásokat, a piac 0,2%-os bővülést várt, ezzel szemben csak 0,1%-os javulást mutatott a makroadat éves alapon februárban.
- A tengerentúlon lakáspiaci adatokat publikálnak a délutáni órákban.
- A Wall Street Journal értesülései szerint az Apple online TV szolgáltatást indítana 25 csatornával, aminek része lenne az ABC, CBS és a Fox is.
- A Qualcomm árfolyama 5%-kal esett a zárás után megjelenő gyorsjelentés hatására. Az első negyedéves árbevétel 7%-kal 7,1 milliárd dollárra hízott (várakozás 6,95 milliárd dollár), miközben az EPS 1,34 dollárt ért el a tavalyi 1,26 dollár után, ami egyben a várakozás is volt. A teljes éves várakozások már közel sem sikerültek ilyen fényesen, ugyanis a korábban várt 5,05-5,35 dolláros EPS csupán 4,75-5,05 dollár között alakulhat majd.
- Több mint 4%-ot emelkedett az American Airlines árfolyam arra a hírre, hogy a társaság részvényei bekerülhetnek az S&P 500 indexbe, miután az Allergan-Actavis felvásárlási ügylete után egy szereplővel csökken a létszám.
- Az ukrán 5 éves CDS 375 pontos emelkedésének köszönhetően 4420 bázispont fölé kúszott az ország kockázati felára, ami alapján már 90%-nál is nagyobb valószínűséggel árazzák az ukrán államcsődöt a piacok.
- Oroszország nem hajlandó Ukrajna adósság visszafizetésének elhalasztására. A decemberben esedékes 3 milliárd dolláros kötvény ellenértékének kifizetésére még bőven van idő, azonban ha figyelembe vesszük azt a tényt, hogy az IMF 17,5 milliárd dolláros hitelcsomagjának egyik feltétele az volt, hogy a külső adósság átalakítását oldja meg Ukrajna, akkor már kevésbé megnyugtató a kép.
- Az olasz pénzügyminiszter elmondása szerint, amennyiben Görögország elhagyja az euró zónát, akkor ők biztosan nem követik majd a példájukat. Ráadásul a befektetőknek sem kell félniük, hiszen az olasz adósság jelentős része az olasz bankok kezében van.
- A délelőtt folyamán érkező februári euró zónás inflációs adat mellett a német ZEW fogyasztói bizalmi index eredményére lesz érdemes figyelnünk.
- Az arany esetében az árfolyam alig változott ma reggel: a kurzus 1.157 dollár volt. A platina ára háromhavi mélypontjára esett, ami szintén nyomás alatt tartja a nemesfém árát. A fő kihívás az emelkedő kamatszint lehet, elsősorban a dollár esetében, ami mérsékelheti az arany vonzerejét.
- A forintban nem volt nagy mozgás, az euróval szemben mérsékelt erősödést láthattunk, az árfolyam 303,2-ig süllyedt. A dollárral szemben is jól teljesített a hazai fizetőeszköz, a kurzus a 292-es lokális csúcsról 286,4-ig esett.
- A török líra a dollárral és az euróval szemben is gyengült, és a régiós devizák közül a leggyengébben a török fizetőeszköz teljesített. Az árfolyamnak nem tett jót, hogy a Bank of America 3,7%-ról 3,2%-ra csökkentette az idei GDP előrejelzését.
- A japán jegybank a várakozásoknak megfelelően nem változtatott az évi 80 ezermilliárd jen keretösszegű eszközvásárlási program volumenén. A BoJ elnöke korábban többször jelezte, hogy a jelenlegi körülmények mellett kimondottan károsnak tartaná az eszközvásárlási program kiterjesztését. Az USDJPY árfolyam változatlan maradt a döntést követően.
- A japán jegybank közleményében nem történt változtatás az elmúlt időszak erős exportadatai ellenére sem. Haruhiko Kuroda jegybankelnök a sajtótájékoztatón elmondta, hogy pozitív fordulatot észlelnek a fogyasztási trendekben.
- Az ausztrál jegybank március 3-i kamatdöntő ülésének jegyzőkönyve megerősítette, amit eddig is sejteni lehetett, hogy időt szeretnének nyerni, és megvárják, hogyan alkalmazkodik a gazdaság a jelenlegi 2,255-os alapkamathoz. Ugyanakkor a közlemény meghagyta a további kamatvágás lehetőségét.
- A Samsung és a BlackBerry utalt rá, hogy további együttműködésre készül a két cég. Korábban arról szóltak spekulációk, hogy a Samsung akár fel is vásárolhatja a BlackBerry-t, ezzel szemben valószínűleg csak partnerségi megállapodás fog születni.
- A MOL mai bejelentése szerint a cég 50 milliárd forintot szán osztalék kifizetésre. Ez hozzávetőlegesen 493 forintot jelent törzsrészvényenként. Az osztalékfizetés semleges lesz a részvényárra, bár szerintünk egy-két száz forinttal több osztalékot is fizethetett volna a társaság.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.