Leginkább dagonyának tűnnek jelenleg a piacok. Nagyobb eséseket nagyobb emelkedések követtek, és most itt a kivárás, konszolidáció a csúcsok, mélypontok környékén. Persze van, amiben ez már jó ideje zajlik, és van, ami egyáltalán nem így viselkedik. Az utóbbira példa a BUX, amely a bankszektort érintő jó híreknek köszönhetően komolyabb emelkedést mutatott fel, és most...
Sem görög, sem ukrán-orosz fronton nincs áttörés egyelőre. Az előbbi esetében hétfőn, az utóbbi esetében ma folytatják a megbeszéléseket. Mindezek ellenére a nemzetközi részvénypiacok inkább fölfelé kacsingatnak ma reggel, de nagyobb mozgásra nem számítunk, hacsak nem valami komolyabb bejelentés születik. Itthon is maradhat a BUX a 200 napos mozgóátlag környékén, talán valamiféle emelkedés felmutatásával.
- Remény Ukrajnában, továbbra sincs áttörés a görögöknél
- Újra 50 dollár alatt az olajár
- Alacsony infláció hozhat magyar kamatvágást
- Pozitív japán adat húzza Ázsiát
- Emelkedés jöhet ma a budapesti börzén
- 7% körüli pluszban járt a zárás utáni kereskedésben a Cisco a negyedik negyedéves gyorsjelentés hatására. A bevételek 11,16 milliárd dollárról 11,94 milliárd dollárra emelkedtek (várakozás 11,8 milliárd dollár) a hálózati eszközök kedvező eladási számainak köszönhetően. Az 53 centes nettó profit 2 centtel haladta meg a prognózisokat, és 13%-kal a bázisidőszakot. A menedzsment a kedvező számokra tekintettel 19 centről 21 centre emelte meg a negyedéves osztalék mértékét. Az eladások jócskán elmaradtak a várttól, hiszen csak 9.834 darab Model S-t adtak el a várt 11.200 darab helyett. A gyártási kapacitásra ezzel szemben nem lehetett panasz, miután a szerelőműhelyből 11.627 darab jármű gurult ki. A bevételek 1,225 milliárd dollár helyett 1,095 milliárd dollárt értek el, míg a non-GAAP alapján számolt EPS a 31 centes nyereség helyett 13 centes mínuszt mutatott.
- 4%-os mínuszt láthattunk a Tesla árfolyamában a zárás utáni kereskedésben. A bruttó marzs 28%-os értéke is csak álom maradt a 26,7%-os érték láttán, a működési költségek duplázódása nem segített a cél elérésében. A Model X névre keresztelt jármű hat hónapon belül érkezhet, míg az akkumulátor gyár 2016-tól állhat majd a cég rendelkezésére. A 2015-ös évben 70%-kal több autót adhat el a cég (55.000 darab), és a bruttó marzs is elérheti a 28%-ot, ha a dollár nem erősödik tovább. A menedzsment a fejlesztésekre 1,5 milliárd dollárt készül idén költeni, ami a készpénzállomány 80%- ával megegyező összeg.
- A délután érkező munkaerő-piaci adatok mellett a kiskereskedelmi eladások statisztikáira lesz érdemes odafigyelnünk.
- Ma is tovább folytatódnak Minszkben a tárgyalások Franciaország, Németország, Ukrajna és Oroszország között, melyek éjszaka sem szakadtak meg, így már több 12 órája zajlanak. A tegnap kezdődött találkozón a tárgyalások felgyorsítása érdekében meglepetésre részt vett az oroszbarát szeparatisták két vezetője is. Az orosz külügyminiszter tegnap úgy fogalmazott, hogy több mint szuperül haladtak a megbeszélések. Ma várhatóan aláírják a tűzszünetről szóló megállapodást, egyúttal kijelölhetik a demilitarizációs övezetet és rendezhetik a Dombas (Donyeck és Luhanszk) régió státuszát is. Az egyeztetéseket nehezíti, hogy Putyin állítólag mereven kitart álláspontja mellett.
- Az IMF 17,5 milliárd dollárra növelte Ukrajna finanszírozását. A megállapodás támogathatja az ukrán hrivnya árfolyamát, mely a múlt héten nagyot esett, miután az ukrán jegybank kénytelen volt felhagyni az intervenciókkal.
- Nem született megállapodás tegnap az EU pénzügyminiszterei és Görögország között, azonban az egyeztetéseket hétfőn folytatni fogják. A tegnapi tanácskozásokat a résztvevők is ellentmondásosan ítélték meg. A görög pénzügyminiszter jónak nevezte a tanácskozásokat, ennek ellenére Görögország nem volt hajlandó aláírni a rendezés módjáról szóló közös közleményt. A következő, hétfői ülést megelőző konzultációkról sem sikerült megállapodni.
- Németországban még a vártnál is alacsonyabb inflációs adat érkezett ma reggel. A fogyasztói árindex 0,4%-kal csökkent, miközben a piac csak 0,3%-os visszaesésre számított.
- Újra 50 dollár alatt forog a WTI nyersolaj, miután az amerikai energiaügynökség (EIA) adatai alapján 1982. augusztus óta nem látott szintre emelkedett a készletállomány (417.9 millió hordó). Gátat szabott az emelkedésnek az a bejelentés is, miszerint Irak, Kuvait és Irán megvágja ázsiai exportárait. Véleményünk szerint a korábbi mélypontig, azaz 44 dollárig is eshet a fekete olaj jegyzése a következő hetekben.
- Az EURUSD árfolyamában egész héten nem tapasztalható jelentős elmozdulás. Mivel a görög egyeztetések esetében nem volt realitása a megegyezésnek, így az újabb eredménytelenségre sem reagált élénken a devizapiac. Ma reggel 1,131-en jegyzik az EURUSD devizapárt.
- Miután az USDJPY kitört a szűkülő háromszögből, erőteljes jengyengülés tapasztalható, melynek eredményeként már 120-as árfolyam fölött jegyzik a devizapárt.
- Az angol jegybank ma 10.30-kor publikálja inflációs jelentését, ezt követően pedig a jegybank elnöke sajtótájékoztatót tart.
- A japán emelkedést a gyengülő jen és egy jó ipari adat is támogatta. A gépipari rendelésállomány decemberben 11,4%-kal haladta meg az egy évvel korábbi értéket, miközben a várakozás csak 5,6%- os bővülés volt.
- Ausztráliában a foglalkoztatottság 12,2 ezer fővel esett vissza, több mint duplájával az előre jelzett értéknél, ami miatt a munkanélküliség 6,4%-ra ugrott januárban. Az aktivitási ráta nem változott, továbbra is 64,8%-on áll.
- Ha Magyarország csökkenti a bankadót és piacbarát üzleti környezetet teremt a befektetőknek, az javíthatja az ország hitelességét, mondta a Fitch vezető elemzője. Hozzátette ugyanakkor azt is, hogy a besorolás megváltoztatásakor több tényezőt is figyelembe vesznek. A Fitch május 22-én közli Magyarország adósbesorolását. Ma reggel a Moody’s is hasonló tartalmú nyilatkozatot tett.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.