Vegyes, de inkább gyenge eredmények jellemezték a tegnapi napot az Egyesült Államokban. Ennek ellenére komoly fordulós jeleket lehet felfedezni az indexekben, elsősorban a DAX esetében. A DAX index a tegnapi napon letesztelte a 8.310-8.350 pont közötti rést, majd onnan fordult az árfolyam. Ezt az egyik Fed kormányzó is segítette azzal a felvetéssel,...
A DAX index a tegnapi napon letesztelte a 8.310-8.350 pont közötti rést, majd onnan fordult az árfolyam. Ezt az egyik Fed kormányzó is segítette azzal a felvetéssel, hogy felül kéne vizsgálni a QE3 kivezetésének menetrendjét. Persze egyből hozzá is tette, hogy a kamatemelés menetrendjén nem változtatna. Mindenesetre az első mondat egy olyan szikra volt, amely elbizonytalaníthatta az eladási pozícióval rendelkező befektetőket. A DAX esetében hatalmas alsó kanóc alakult ki. Ez is fordulatot sugall.
A BUX csak kismértékben csorgott le az elmúlt napokban, de itt is valamiféle emelkedést várunk a mai napon.
- Vlagyimir Putyin befűthet a piacoknak
- A Goldman szerint nincs túlkínálat a WTI piacán
- Csak a forint van talpon a vidéken
- Titokban történhet a japán nyugdíjalap átalakítása
- Emelkedésre számítunk ma a BÉT-en
- A heti friss segélykérelmek száma 2000 áprilisa óta nem látott szintre süllyedt. Múlt héten 23 ezerrel 264 ezerre esett a kérelmek száma, miközben a piac azt várta, hogy az adat 290 ezerre emelkedik.
- Az ipari termelési adatnak is örülhettek a befektetők, mert a várt 0,4% helyett 1%-os volt a bővülés szeptemberben.
- James Bullard jegybankár tegnap azt nyilatkozta, hogy későbbre halasztaná a QE3 októberi befejezését.
- A vártnál lényegesen jobbak lettek a Goldman negyedéves számai. Az egy részvényre jutó nyereség a várt 3,21 dollár helyett 4,57 dollár lett, míg a 8,39 milliárd dolláros árbevétel is erősebb a 7,85 milliárd dolláros piaci várakozásnál. A bázisnál is lényegesen magasabbak lettek a számok, az EPS 25%-kal, az árbevétel pedig közel 60%-kal. A befektetési banki tevékenység nettó bevétele 1,46 milliárd dollár volt, ami 26%-kal magasabb a tavalyi év harmadik negyedévéhez képest. A befektetési és hitelezési bevételek 15%-kal múlták felül a bázist. A kötvény-, áru-, és részvénypiaci bevételek 74%-kal 2,17 milliárd dollárra nőttek. A működési költségek 12%-kal 5,08 milliárd dollárra nőttek. A negyedéves osztalékát 55 centről 60 centre emelte a társaság. A bankpapír árfolyama 2,7%-ot esett a kedvező számok ellenére.
- A Google bevételei 20%-kal 16,52 milliárd dollárra emelkedtek év/év alapon, ami elmaradt a 16,57 milliárdos elemzői várakozásoktól. A nettó profit 2,97 milliárd dollárról 2,81 milliárd dollárra esett, így nem meglepő a 2%-os mínusz a zárás utáni kereskedésben. A háttérben az áll, hogy a hirdetések átlagos ára továbbra is csökken, ezúttal 2%-kal év/év alapon, aminek az az oka, hogy a mobilos szegmens hatékonysága kisebb. A fizetett kattintások száma ugyanakkor 17%-kal emelkedett a bázis értékhez képest.
- 7%-os mínuszban is járt az AMD jegyzése a zárás után megjelenő gyorsjelentésre. A társaság 3 centes egy részvényre jutó eredményt és 1,43 milliárd dolláros eredményt tett közzé, miközben a piac 4 centre és 1,47 milliárd dollárra számított. A menedzsment bejelentette, hogy a teljes munkaerő állomány 7%-át elküldik a negyedik negyedév végéig.
- Az Apple két új készüléket mutatott be tegnapi termékbemutatóján. Az iPad Mini 3 és az iPad Air 2 táblagépeket dobták piacra, amelyek egy hét múlva már az üzletekbe kerülnek. Az iPad Air 2 az elődjénél többek között 16%-kal vékonyabb, processzora pedig 40%-kal gyorsabb. A papír árfolyama 1,3%-os mínusszal zárta a kereskedést.
- A General Electric és a Morgan Stanley publikálja negyedéves számait ma piacnyitás előtt. A szeptemberi kiadott építési engedélyek számát és a megkezdett lakásépítési adatokat publikáltak a tengerentúlon.
- Francois Hollande francia elnök szerint az EU-nak további intézkedéseket kellene tennie a növekedés beindítása céljából. Az EU vezetői erről a témáról jövő héten Brüsszelben tárgyalnak majd.
- Vlagyimir Putyin korlátozná az Európába irányuló gázszállításokat, amennyiben az ukránok hozzányúlnak a vezetékhez. A gázszállítási vita mellett a geopolitikai helyzet rendezése is napirenden lehet majd a Petro Porosenko-val és több EU-s vezetővel folytatandó egyeztetés során.
- Az Air-France KLM Párizsból Madridba tartó járatán Ebola gyanús utast regisztráltak.
- Minimális esés volt tegnap az arany piacán, az árfolyam 1.238 dollárig korrigált, a megelőző napi nagy mozgás után.
- A forint jelentős gyengülését egy nap alatt sikerült annulálnia az EUR/HUF kurzusának, ugyanis a 309,2 fölötti szintekről 306,5-ig zuhant vissza.
- Egy magas rangú japán kormányzati tanácsadó szerint a nyugdíjalap (GPIF) átsúlyozását csak azután érné meg bejelenteni, hogy az átsúlyozás már ténylegesen lezajlott. Így viszont befektetőként nehéz lesz frontolni a piacot, vagyis még az átsúlyozás előtt megvenni a részvénypiacot, bízva a részvények emelkedésében.
- Mivel a shanghai és a hongkongi tőzsde összekötésének nincs határideje, ezért megindultak a spekulációk, hogy a két részvénypiac összekapcsolása csúszhat, ami elsősorban a shanghai tőzsde esését okozta.
- Újságértesülések szerint a MOL-t érdekli a DEA német közszolgáltató cég olaj- és gázipari portfóliója. A német cég a nyáron egyezett meg Mikhail Friedman orosz milliárdossal a cég eladásról 5,1 milliárd euróért. A felvásárlás az angol hatóságok miatt meghiúsulni látszik. A vevőjelöltek között van még a német BASF és a Wintershall is. A DEA eszközei Norvégiában, az Egyesült Királyságban és Egyiptomban vannak, ez utóbbi különösen érdekes lehet, mivel jelentős kutatási potenciállal bír. A MOL egyedül indulhat, de a hírek szerint a német Wintershall-lal osztozhatnak az eszközökön. A magyar cég 1 milliárd euró értékben vásárolhat a véleményünk szerint. Mi jobban örülnénk, ha Kurdisztánban erősítene a MOL, ami ugyan rizikósabb, de nagyobb növekedéssel bír.
- Christopher Mattheisen, a Magyar Telekom vezérigazgatója és Karas Mónika, a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság elnöke 12 órakor sajtótájékoztatót tart a frekvenciatender aláírása kapcsán.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.