Megváltoztattuk OTP célárunkat is. Az elmúlt időszak eseményeinek (Magyarország, Ukrajna, Oroszország) tükrében idénre 129 milliárd forint veszteséget várunk, és a 2015 és a 2016-os eredményt is csökkentettük 10-20 százalékkal. Ugyanakkor a csökkenő hozamkörnyezet támogató az értékeltségre nézve, így új célárunk 4.560 forint. Sok mindenre fogják a...
Sok mindenre fogják a tegnapi amerikai esést, például a gyengébb hangulat indikátorokra (miközben az új munkába lépők száma megint 200 ezer fölött volt), mások az Ebolával magyarázzák. A kór megjelent az USA- ban, ami megrengette a légitársaságok adatait. Egy szó mint száz, a piac egyre inkább gyengélkedik, a Dow Jones ipari átlagindex nagyot esett a 20 napos mozgóátlagról, és megindult a 16.568 pontnál tartózkodó 200 napos mozgóátlag felé.
Úgy tűnik, hogy a DAX index esetében is törik a 9.370 pontos szint. Ez esetben a 8.900 pont környéke nyújthat támaszt. A BUX viszont jól néz ki, de valószínűleg nem fog tudni ellenállni a negatív nemzetközi hangulatnak.
- Minden szem az EKB-ra szegeződik
- 17 havi mélypont közelében a WTI, szinten maradt az arany ára
- 308 irányába indult az EUR/HUF kereszt
- Finanszírozási kvótát vezet be Kína
- 4.560 forintra csökkentettük OTP célárunkat
- A Gulf Keystone optimista Irakban
- Az INA szíriai olajmezői az ISIS kézben
- Esés jöhet ma a BÉT-en
- Az ADP foglalkoztatottsági adat a vártnál nagyobb mértékben, 205 ezer helyett 213 ezer fővel bővült az előző hónapban.
- Az ISM feldolgozóipari index az augusztusi 3 és féléves csúcsról, 59 pontról 56,6 pontra zuhant, alulmúlva a piac által várt 58,5 pontot.
- A Markit által közölt feldolgozóipari index 57,9 pontról 57,5 pontra mérséklődött, de még így is 4 éves csúcson maradt a mutató.
- Az Európai Bizottság azt mondta tegnap, hogy az Apple illegális támogatást kapott az ír kormánytól különböző adó-megállapodásokon keresztül. Az elmúlt húsz évet vette górcső alá az Európai Bizottság. Konkrét összeget még nem mondtak, de a büntetés több milliárd dollárra is rúghat. Az árfolyam 1,5%-os mínuszban zárta a kereskedést.
- Az eBay tegnap több leminősítést is kapott, a Jefferies vételről semlegesre rontotta a cég besorolását, miközben a J.P Morgan felülsúlyozásról semlegesre rontotta az ajánlást. A papír árfolyama 2,1%-ot zuhant.
- 2005 óta a legerősebb szeptemberi értékesítési adatokat publikálta a Chrylser, az eladások 19%-kal bővültek az előző évhez képest, 3 százalékponttal meghaladva az elemzői várakozásokat. Összesen 170.000 darab autót adott el a Chrysler csoport.
- A szokásos heti munkanélküli segélykérelmek érkeznek a tengerentúlról, valamint ISM New York indexet is publikálnak.
- Az EKB mai ülésén végre valahára leránthatják a leplet az eszközvásárlási program részleteiről, amire a piac már nagyon ki van éhezve. Az előző napi pletyka, miszerint az EKB nemcsak a biztonságos eszközfedezetű értékpapírokat (ABS) vásárolná meg, egyre valószínűbb. A Reuters által megkérdezett szakértői átlag szerint a testület 200 milliárd eurós összegben vehet ABS-t és fedezett kötvényeket.
- A tegnapi napon bemutatott 2015-ös francia költségvetés 50 milliárd eurós megtakarítási programot tartalmazott (szociális és egészségügyi terület) a következő három évre. A deficit ennek köszönhetően 2015-re 4,3%-ra, 2016-ra 3,8%-ra, végül 2017-re a hőn áhított 3,0% alá csökkenhet. Persze ehhez a GDP növekedési számokat is hozni kellene.
- Az arany 1.217 dollár volt unciánként, lényegében nem változott a kurzus. A piac továbbra is az erős dollárra figyel, míg a gyenge részvénypiac némileg erőt adott a nemesfémnek. Emellett érdemes nézni az európai és amerikai konjunktúra adatokat, ami az utóbbi hetekben gyenge volt, és ami miatt ismét élénkülhet az arany iránti kereslet.
- Az EUR/HUF árfolyama tovább folytatta a lecsorgást és immáron a 309,5-es szintekkel flörtöl. Amennyiben az EKB valóban ellövi a maradék puskaporát, akkor tovább folytatódhat az elmúlt napokban látott mozgás.
- A japán kereskedést ma egy brókerhiba is színesítette. A tőzsdén kívüli OTC piaci kötés megfelelően teljesült, azonban tévesen 617 milliárd dolláros ügyletként lett reportálva, mivel az üzletkötő véletlenül a megbízás értékét rögzítette a kötés darabszáma helyett. A hibát néhány percen belül javították.
- A kínai kormány finanszírozási kvótát vezet be a városok és tartományok számára, ami korlátozza azok eladósodottságát. Konkrét limit bejelentésére azonban egyelőre még nem került sor.
- Az OTP idei évre vonatkozó 0,85-ös könyv szerinti értékét megfelelőnek tartjuk a versenytársak 0,96-os átlagához képest.
- A devizahitelek forintosítása lefelé mutató kockázatot jelent, melynek összege 0 és 130 milliárd forint adózás előtti veszteséget jelenthet, legfeljebb 15%-os diszkonttal számolva. A lehetséges veszteség felső élével számolva 4.275 forintos célár adódna.
- Az orosz-ukrán helyzet hatására megemeltük 2014-2015-ös céltartalék előrejelzésünket.
- Célárunk már tartalmazza a visszatérítések 219 milliárd forintos költségét és a 22 milliárd forintos goodwill leírást Ukrajnában.
- Az idei év végére az egyszeri tételek miatt 129 milliárd forintos veszteségre számítunk, azonban ennek ellenére fizethet osztalékot a társaság. Osztalékvárakozásunk 120,6 forint részvényenként, ami 18%- kal alacsonyabb a tavalyi szintnél.
- A Gulf Keystone tegnap optimista hangulatú közleményt adott ki a kurdisztáni Shaikan mező termelésével kapcsolatban. Ezek szerint napi 40 ezer hordós termelés elérése várható innen, a korábbi előrejelzéssel megegyezően. A cég a termelés 70%-át exportálja Törökországon keresztül. A MOL 13,6%-kal rendelkezik a mezőben, és az Akri-Bijellel közösen az év végén napi 6 ezer hordós termelésre számít, ami 2015 végére megháromszorozódhat. A fő probléma Kurdisztánban, hogy a MOL-t és a többi termelőt a központi kormány és a kurdok közti vita miatt nem fizetik ki, így ennek a rendeződése lehet a fő pozitív hír a MOL számára is.
- Az ISIS elfoglalta az INA két olajtermelő mezőjét Szíriában. A cég 2012 februárja óta nem termel az országban és ún „force major”-t hirdetett, mivel a biztonsági helyzet miatt elhagyták a termelő mezőket. Fontos azonban, hogy a MOL könyveiben még mindig 87,6 milliárd forint értéken van nyilvántartva a szíriai termelés, amit várhatóan idén le kell írni.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.