Nagyon jó lett az újlakás értékesítési adat az USA-ban. 504 ezer új otthont értékesítettek a várt 430 ezerrel szemben. Az elmúlt 50 év átlaga 750 ezer, így van még tere a bővülésnek. A Dow Jones nagyot emelkedett a 30 napos mozgóátlagról, viszont közben a dinamikus indikátor óvatosságra int. Ennek ellenére (a múltba tekintve) újra emelkedhet a piac....
A Dow Jones nagyot emelkedett a 30 napos mozgóátlagról, viszont közben a dinamikus indikátor óvatosságra int. Ennek ellenére (a múltba tekintve) újra emelkedhet a piac. A DAX index is nagyot fordult a 200 napos mozgóátlagról, miközben ott is korrekcióra utaló jeleket küld a dinamikus indikátor, ugyanakkor a szintje alacsony, ami azt sugallja, hogy tovább mehet az index, és megint ostrom alá veheti a 10.000 pont körüli csúcsot.
A BUX index is megpróbálhat megfordulni a 200 napos mozgóátlagról. A szétöntött OTP megpróbálhatja letesztelni a 4.300 forint körüli szintet.
- Mario Draghi már látja a javulás jeleit
- Korrigált a WTI árfolyama, 1.210 dollárra csökkent az arany
- 310 alá is benézett az EUR/HUF
- Lecserélhetik a kínai jegybank elnökét
- Itthon év végéig megszülethet az új kamatszabályozás
- Elhalasztották a döntést a sisaki finomító bezárásáról
- Emelkedésre számítunk ma a BÉT-en
- A Dow Jones komponenseinek többsége emelkedett, a nap nyertese a DuPont (2,5%) lett.
- A chicagói Fed elnöke, Charles Evans tegnapi beszédében elmondta, hogy a jegybanknak türelmesnek kell lennie, hogy ne kezdjenek túl korán monetáris szigorításba. A jegybankár beszédéből az körvonalazódik, hogy ő inkább később kezdené el a kamatemelést, ha már teljesen stabil lábakon áll a gazdasági növekedés.
- A JP Morgan felülsúlyozásról semlegesre rontotta a Morgan Stanley papírjaira vonatkozó besorolást, a célárfolyam maradt 34 dolláron.
- A júliusi felülvizsgált 427 ezer darab után augusztusban 504 ezer újlakást értékesítettek a tengerentúlon, ami messze meghaladja az elemzők 430 ezres várakozását.
- A Nike gyorsjelentése kimondottan érdekes lesz a mindenkori árfolyamcsúcs közelében. A zárás után megjelenő számok tekintetében 88 centes EPS-sel és 7,78 milliárd dolláros árbevétellel számolnak az elemzők, utóbbi 12%-os növekedésnek felelne meg év/év alapon. A magasabb értékesítési ár miatt tovább hízhatnak a marzsok, azonban nem szabad figyelmen kívül hagynunk a foci VB miatt megugró marketing költségeket, továbbá az erős dollár okozta negatív devizahatást. Ami igazán izgatja a befektetők fantáziáját, hogy a fontos piacnak számító Kínában végre beáll-e a fordulat az elmúlt két év eladási lassulása után, illetve a megrendelések valóban 9-11% közötti mértékben nőttek a devizahatást figyelembe véve.
- A szokásos heti friss segélykérelmeket publikálják a délutáni órákban az USA-ban.
- Mario Draghi szerint a második félévben megindulhat a növekedés az euró zónában a monetáris ösztönzőknek köszönhetően, de ha szükséges, akkor a megmaradó puskaport is ellőhetik. A geopolitikai visszásságok az üzleti és a fogyasztói hangulatot valóban visszafogják, szerintünk azonban az orosz szankciók negatív gazdasági hatása limitált lehet. Elhangzott továbbá, hogy a kormányok költségvetési mozgástere szabadabban felhasználható a növekedés ösztönzése céljából, de a fiskális konszolidáció lazításával nem élhetnek vissza az országok.
- A BHP Billiton vezetőségének fizetését befagyasztják idén a bányaiparban tapasztalható visszaesés miatt. A hét eleji bejelentés után (700 fő elbocsátása) ez a lépés is a költségek megfogását szolgálja, ami nem meglepő, hiszen az elmúlt évek legjobban teljesítő üzletága, a vasérc bányászat komoly kihívásokkal küzd, ugyanis a vasérc ára év eleje óta mintegy 40%-ot esett.
- Az arany esetében tovább süllyedt az árfolyam egészen az 1.210 dolláros szintig. Az arany esése elsősorban a dollár erősödésére vezethető vissza: a Bloomberg dollár spot indexe 4 éves csúcsot döntött, vagyis jelentősen erősödött a zöldhasú a világ többi devizájához képest.
- A forint erősödése egyelőre kitart az euróval szemben, hiszen az EUR/HUF kereszt a 311,0-es szintekről 309,8-ig csökkent.
- A kínai jegybank elnökének (Zhou Xiaochuan) leváltásával kapcsolatban ismét felerősödtek a spekulációk. A jegybankelnök menesztését egyrészt 66 éves, nyugdíjkorhatárt meghaladó kora is indokolná, de ennél nagyobb súllyal esik lapba, hogy a kínai elnöktől eltérően gondolkodik a monetáris politikáról. A legfontosabb eltérés, hogy Zhou sürgeti a bankközi kamatláb liberalizációját, ami a rövid hozamok emelkedését eredményezhetné. Ez nem tetszik a kínai elnöknek, Xi-nek, ugyanis a magasabb hozam veszélyeztetheti a kínai gazdasági növekedést. A jegybankelnök személyében bekövetkező változás lassíthatná a jegybanki reformot, azonban ez rövidtávon támogatná a kínai növekedést.
- A kínai hatóságok vizsgálata 10 milliárd dollár értékű hamis deviza tranzakciót derített fel. A deviza tranzakciókat legtöbb esetben hamis export-import dokumentumokkal támasztották alá, de szintén vizsgálnak olyan eseteket, amikor az aranyat egyszerre több alkalommal is elfogadták fedezetként a tranzakciók során. A kínai árnyék-bankrendszer az elmúlt években egyre felkapottabb téma lett, az ott folyó gyanús ügyletek miatt, így a mostani „lelepleződés” nem számít óriási meglepetésnek.
- A phablet kategóriába tartozó Sansung Galaxy Note 4 értékesítése még ebben a hónapban megkezdődik Kínában, ezzel jó néhány hónappal beelőzi versenytársát, az Apple t.
- Tegnap jelentősebb változtatások nélkül elfogadta a parlament az egyoldalú szerződésmódosítások és deviza spreadek elszámolásról szóló törvényt. Szintén tegnap jelentette be a jegybank, hogy 3 milliárd euró értékben swapokat biztosít a kereskedelmi bankok számára, amire a tegnap elfogadott törvény miatti külső finanszírozási pozíciók lezárásához van szükségük a bankoknak. A forintosításra Rogán Antal nyilatkozata szerint akár már jövőre sor kerülhet.
- Horvát értesülések szerint nem született döntés tegnap a sisaki finomító bezárásáról, mivel az INA horvát állam által delegált tagjai nem vettek részt az ülésen, ezért az határozatképtelen volt. A horvát állam hevesen tiltakozik a bezárás ellen, a MOL ugyanakkor támogatja a finomító bezárását. A helyzet valószínűleg tovább mérgesíti a viszonyt a horvát kormány és a MOL között.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.