Csillapodnak a ciprusi mentőcsomag keltette hullámok, pedig egyelőre nincs megoldás. Az oroszok annak ellenére kéretik magukat, hogy alapvető érdekük növelni befolyásukat az országban, hiszen a jövőben a gázvagyonon keresztül az orosz Gazprom pozícióit gyengítheti Európában, megy a huzavona, de valószínűleg lesz valamiféle megoldás. (pl. megveszik a Popular bankot,...
- Csökkent az olaj és az arany ára
- Pozitív hangulat jellemezte a devizapiacot
- Ázsia emelkedik, Hongkong gyengélkedik
- Kevesebb közműadót fizet a Magyar Telekom
- Szinten maradó árakra számítunk ma
- Nem változott tegnap az irányadó ráta (0-0,25%) a tengerentúlon, és a kamatdöntő ülés utáni közleményből az derült ki, hogy még jó ideig ennyi is marad. A várakozásoknak megfelelően nem változik a jegybanki beavatkozás mértéke, továbbra is havi 85 milliárd dollárt fordítanak eszközvásárlásra. Ebben addig nem lesz változás, amíg a munkaerőpiacon nem látszik érdemi javulás, azonban nem ez lesz az egyetlen mutató, amit figyelni fognak és többek között figyelembe fogják venni az infláció és a pénzügyi indikátorok alakulását is. Bernanke szerint a ciprusi helyzet nem jelent közvetlen veszélyt az USA-ra. A Fed elnökét arról is kérdezték, hogy a következő ciklusban is akar-e maradni a Fed élén, hiszen jövő januárban lejár a mandátuma. Azt válaszolta: „Nem gondolom azt, hogy én lennék az egyedüli ember a világon, aki az exitet menedzselni tudná”.
- A FedEx tegnap nyitás előtt publikálta negyedéves számait, amely elmaradt a várakozásoktól. A cég 1,23 dolláros részvényenkénti profitot ért el, miközben az elemzők 1,38 dollárra számítottak, és a tavalyi 1,55 dolláros profithoz képest is gyengébb. Árbevétel soron 11 milliárd dollárt könyvelhetett el a cég, ami valamivel alacsonyabb a 11 milliárd dolláros előrejelzésnél. A 2013-as várakozásait pedig csökkentette a cég. Az árfolyam réssel nyitott, és közel 7%-os mínuszban fejezte be a kereskedést.
- A BlackBerry viszont 6,5%-ot erősödött, miután a Morgan Stanley a korábbi alulsúlyozásról felülsúlyozásra rakta a céget.
- Ma délután a szokásos heti munkanélküliségi adatokat publikálják, de nyilvánosságra hozzák még a használt lakásértékesítés februári értékét és a Philadelphia-i Fed index márciusi értékét is. Kicsivel piaczárás előtt a Nike publikálja negyedéves számait.
- A tegnapi nap sem hozott áttörést Ciprus helyzetében, ma tovább folytatódnak a tárgyalások az orosz féllel, így megnőtt annak az esélye, hogy az Európai Unió kihagyásával születik megoldás a helyzet rendezésére, ami pozitív lenne a ciprusi betétekre nézve. Mindenesetre a korábban tervezettel ellentétben ma mégsem nyitnak ki a bankok, arra keddig várni kell.
- Spanyolországban bankadót vezetnek be, ettől az évtől 0,2%-os adót kell fizetniük a bankoknak a náluk elhelyezett betétek után.
- Az eurózónából a délelőtti órákban ipari és szolgáltatói beszerzési menedzser index adatokat publikálnak.
- Az arany ára is visszaesett 1.608 dollárra, miután csökkent a ciprusi csőd miatti félelem.
- A pozitív hangulatban a forint is erősödni tudott az euróval szemben. Az EUR/HUF árfolyam 305,33- ról 304,82-re mérséklődött.
- A japán jegybank új elnöke ma a Nikkei zárása után tartja első sajtótájékoztatóját. Egyes várakozások szerint újabb jegybanki élénkítő lépéseket jelenthet be.
- A japán 10 éves államkötvények hozama 0,58%-ra csökkent, ami 2003 óta nem látott mélységnek felel meg.
- Kínában a HSBC által publikált PMI érték 51,7 pont lett és ezzel meghaladta a várt 50,8-as értéket és az előző időszakban mért 50,4 pontot is.
- A Bloomberg által megkérdezett 51 elemző kissé pesszimistább lett a kínai gazdaság élénkülésével kapcsolatban és a következő negyedévekre vonatkozó előrejelzésekben 0,1 százalékponttal csökkentették a növekedési várakozást.
- Az egyik gazdasági portál interjút közölt Christopher Mattheisennel, a Magyar Telekom vezérigazgatójával, melynek főbb pontjai a következők: (i) a cég képes tartani a megszokott osztalékszintet, amíg az eladósodottsági ráta 40% alatt van. Tavaly év végén ez a mutató 34% volt, így tehát idén maradhat az 50 forintos osztalék. (ii) A cég nem szándékozik eladni a nehéz helyzetben lévő macedón leánycéget. (iii) A Magyar Telekom kisebb IT és kábelszolgáltatók felvásárlásában gondolkodik. (iv) A mobil penetráció 120%-ról 116%-ra csökkent a recesszió hatására, jelenleg stagnál. Az interjú sok újdonságot nem tartalmazott, de a tervezett akvizíciók megleptek minket.
- Az OTP módosította a cash-flow kimutatását. A működési cash-flowt 200 millió forinttal 457,3 milliárdra emelte, de a készpénzállomány nem változott. A hírnek nincs hatása sem a bank értékeltségére, sem a részvényárra.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.