A mai napon a kivárásé lehet a főszerep. A holnapi EKB kamatdöntés előtt továbbra is csak találgat a piac, hogy lesz-e európai eszközvásárlási program, vagy a nagyágyú bevezetését ezúttal is elhalasztja a tanács. Ha a gyengébb makrogazdasági számokat és a francia-olasz duó nyomásgyakorlását vesszük figyelembe, akkor igenlő válasznak kellene érkeznie. Azonban Mario...
Az orosz saga folytatódása átmenetileg háttérbe szorulhat, mivel egyes értesülések szerint Putyin és Porosenko telefonon keresztül tárgyal egymással. A hírt kedvezően fogadhatják a piacok. Ettől függetlenül a tagállamok péntekig dönthetnek az Oroszország elleni új szankciókról, ami az energia, a védelmi, a pénzügyi szektort és a kettős felhasználású cikkek forgalmát érintheti.
- Újabb csomagot kap a nyakába Oroszország
- A WTI tovább esett, az arany 1.270 dollár alatt
- Draghi és Hollande is deflációtól tart
- Jó kínai adat támogatta a tőzsdéket
- Együttműködési megállapodást kötött a Richter és a Palatin Technologies
- Oldalazásra számítunk ma a tőzsdén
- Az Apple 0,8%-os emelkedést követően 103,3 dolláron zárta a kereskedést, ami új történelmi csúcsot jelent. A társaság szeptember 9-én jelentheti be legújabb készülékét az iPhone 6-ot. A várakozások szerint két kijelző mérettel jelenik meg az okostelefon, és a pletykák szerint NFC chippel is fel lesz szerelve.
- A Tesla is új történelmi maximumra erősödött tegnap, az árfolyam 5,3%-os emelkedést követően 284,1 dolláron fejezte be a kereskedést. A papír azután lendült felfelé, hogy a Stifel Nicolaus egyik elemzője 400 dolláros célárral javasolta vételre a papírokat.
- Az ISM feldolgozóipari indexe a júliusi hároméves maximumról (57,1 pont) 59 pontra emelkedett, miközben a várakozások 57 pontról szóltak. Az új megrendelések 10 éve nem látott szintre emelkedtek, és a termelés mutató is komoly emelkedést mutatott.
- A Markit által közölt feldolgozóipari beszerzési menedzser index a júliusi 55,8 pontról 57,9 pontra emelkedett augusztusban, ami 2010 óta nem látott szintet jelent. Ez azonban még így is hajszálnyival elmarad a várakozásoktól.
- Az ISM New York index augusztusi értékét, és gépjármű értékesítési adatokat publikálnak ma a tengerentúlról.
- Eredménytelenül zárultak az orosz-ukrán tárgyalások. A harcok elhúzódása újabb összegekbe kerülhet az IMF-nek. Ezzel párhuzamosan a visszafizetési kockázat is növekszik, hiszen a korábban vállalt célkitűzések nem, vagy csak nagy áldozatok árán lennének teljesíthetőek. A következő, 2,7 milliárd dolláros IMF részlet december közepén érkezhet meg Ukrajna számára.
- Az új uniós kül- és biztonságpolitikai főképviselő szerint a tagállamok péntekig döntenek az Oroszország elleni új szankciókról. A következő négy terület lesz a fókuszban: energia, védelmi, pénzügyi szektor és a kettős felhasználású cikkek forgalma.
- Az EKB vezetője és a francia elnök egyetértenek abban, hogy Európát deflációs veszély fenyegeti. Az erős euró szintje most már nem torzítja a fogyasztói inflációt, ugyanakkor az energiaárak alacsony szintje és a várakozások csökkenése miatt továbbra sem kell számolni a mutató jelentős emelkedésével.
- A délelőtt folyamán euró zónás szolgáltatóipari menedzser index és kiskereskedelmi értékesítési adat is érkezik.
- Az arany 1.270 dollár alá került. A kedvező USA gyári termelési adat, ami augusztusban az elmúlt három év legjobbja volt, lejjebb lökte az arany árfolyamát. A világgazdaságból alapvetően rossz adatok jönnek, kivéve az Egyesült Államokat, ahonnan viszont folyamatos pozitív meglepetések születnek.
- A forint mérsékelten gyengült az euróval szemben, és 315,4-ig emelkedett a devizapár árfolyama.
- Hétfőn még a gyenge kínai termelői PMI adatok okoztak kisebb aggodalmat, ma viszont már örülnek a befektetők annak, hogy a szolgáltató szektorban nagyot ugrott a beszerzési menedzser index értéke. A HSBC közlése szerint 50 pontról 54,1 pontra, míg a kínai statisztikai hivatal adatai szerint 54,2 pontról 54,4 pontra emelkedett a PMI értéke. Mindkettő pozitív meglepetésnek tekinthető a termelőszektorban látott visszaesést követően.
- Kismértékben felülteljesítette az ausztrál gazdaság a második negyedévben a várakozásokat. A GDP év/év alapon 3,15-kal emelkedett, szemben a 3,0%-os várakozással.
- Shinzo Abe japán miniszterelnök ismertette kabinetjének új összetételét. A mostani személyi változtatásokkal igyekszik felrázni és még inkább piacbaráttá tenni kormányát. Új ipari és egészségügyi miniszter került kinevezésre, utóbbi posztra a nyugdíjalap a GPIF befektetési politikájának átalakítását előkészítő politikus került.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.