Az ukrán-orosz válság újra megérintette a börzéket. Az oroszok újra felvonultak az ukrán határra, és vannak olyan hangok is, amelyek azt mondják, hogy számottevő az esélye annak, hogy Putyin katonái bevonulnak Ukrajnába. Ha eddig valaki azt gondolta, hogy a jelenlegi konfliktus nem háború, akkor ezzel a lépéssel már egyértelműen háborúról lehetne beszélni. Így nem...
Egy ilyen esetben felmerül a kérdés, hogy mit várjunk egy olyan piactól, amely jobban ki van téve az ukrán- orosz konfliktusnak, ráadásul a vállalti profitok sem fényesek. Így nem meglepő, hogy a tegnapi vissza teszt után a DAX index ma is egy méretesebbet készül esni, amivel már egyértelműen elhagyná a technikai szintet, és megcélozná a 8.913 pontnál levő lokális mélypontot.
A BUX esetében is a csökkenő pálya van borítékolva mára annak ellenére, hogy egy elég rövid dinamikus indikátor vételi jelzést adott, amelyet valószínűleg figyelmen kívül lehet hagyni a jelenlegi helyzetben.
- Egyre nagyobb a nyomás az EKB-n
- 97,5 dolláron a WTI, 1.300 dollár alatt az arany
- 324-es szintekkel kacérkodhat az EUR/HUF
- Ázsia sem menekül az esés elől?
- Holnap reggel jelent a Magyar Telekom
- Várják a kötelező érvényű ajánlatokat a szlovén Nova KBM-re
- Esésre számítunk ma a BÉT-en
- Az ISM szolgáltatóipari index 56 pontról 58,7 pontra emelkedett júliusban, ami jó hír a piacoknak, mert jóval felülmúlta az 56,5 pontos várakozást. Ilyen jó adatot 2005 decembere óta nem láttunk.
- A feldolgozóipari rendelésállomány is optimizmusra adhat okot. Júniusban 1,1%-os volt a növekedés, ami bőven meghaladja a 0,6%-os piaci várakozást.
- A Walt Disney piaczárás után publikálta negyedéves számait. Az egy részvényre jutó profit 1,28 dollár lett, ami történelmi rekord jelent, és felülmúlja az 1,16 dolláros piaci várakozást. A bázishoz képest 22%-os javulást mutat a cég negyedéves eredménye. Az árbevétel 8%-kal 12,47 milliárd dollárra emelkedett, ami szintén meghaladta a 12,15 milliárd dolláros piaci várakozást.
- Ma a Time Warner, a Kraft Foods és a Symantec publikálja negyedéves számait.
- Tegnap este Radoslaw Sikorski lengyel külügyminiszter nyilatkozatai kavarták fel a vizet, ugyanis a TVN24-nek nyilatkozva nem zárta ki az orosz hadsereg bevonulásának lehetőségét Ukrajnába. Mindeközben az orosz légierő több mint 100 géppel kíván a középső és nyugati területeken manőverezni ezen a héten, ami megerősítheti az előbbi kijelentés valóságtartalmát.
- Francois Hollande, francia elnök szerint reális esély van arra, hogy Európa deflációba süllyed és az EKB-nak mindent meg kell tennie annak érdekében, hogy likviditást pumpáljon a gazdaságba. Mario Draghi múlt havi nyilatkozata ezzel szemben arról szólt, hogy a kamatvágás és a TLTRO megújításának gazdaságra gyakorolt pozitív hatásait meg kell várni, mielőtt az eszközvásárlási programot is bevetnék. A kiábrándító júliusi inflációs adat és a vegyes európai beszerzési menedzser- indexek értéke egyre nagyobb nyomást gyakorol a döntéshozókra. Már csak az a kérdés, hogy a holnapi kamatdöntő ülésen meghajolnak-e a piac akarata előtt.
- Makrogazdasági adatok tekintetében a svájci inflációs, az olasz és a brit ipari termelési adat, valamint az olasz második negyedéves GDP adat lesz releváns.
- Az arany 1.291 dolláron állt, lényegében alig változott. Az emelkedő USA kamatszint kedvezőtlen az arany árfolyam alakulására, ráadásul a mostani gazdasági adatok az USA erősödését mutatják.
- Két és féléves mélypontra esett a forint tegnap. Az EUR/HUF kurzusa 315,9-es szintekig száguldott a magyar kötvénypiaci hírekre, miszerint nagyobb mennyiségben próbálnak eladni a kötvénytulajdonosok a hazai kötvényekből. A következő napokban az ukrán háborús helyzet tovább gyengítheti a forintot, és akár a 324-es szintet is célba veheti a kereszt.
- A szlovén állami vagyonkezelő várja a kötelező érvényű vételi ajánlatokat a Nova KBM bankra azoktól a befektetőktől, akik az első körben is ajánlatot tettek. Az ajánlatoknak októberig kell beérkezni. Szlovén lapértesülések szerint az OTP is érdeklődik a bank iránt.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.