- Tovább él a Tesla sztori - Nagyon nem ízlik a Fed likviditás kivonása Európának - Négy hónapos mélyponton a WTI ára, gyenge kereslet az arany esetében - 317 a következő megálló az EUR/HUF kurzusában - Vegyes adatok Kínából - Kissé elmaradt a MOL a várakozástól - Csökkenésre számítunk a mai kereskedésben
Szerintünk egyelőre marad ez a negatív hangulat a mai napon is, de hamarosan az amerikai indexek is a 200 napos mozgóátlagon landolhatnak. Ugyanakkor a DAX beesett a nevezetes mozgóátlag alá, amelyre 2 éve nem volt példa.
A mai napon valószínűleg folytatódik a lejtmenet, mind itthon, mind a külpiacokon.
- Nagyon nem ízlik a Fed likviditás kivonása Európának
- Négy hónapos mélyponton a WTI ára, gyenge kereslet az arany esetében
- 317 a következő megálló az EUR/HUF kurzusában
- Vegyes adatok Kínából
- Kissé elmaradt a MOL a várakozástól
- Csökkenésre számítunk a mai kereskedésben
- Emelkedtek is, meg nem is a Tesla részvényei a tegnapi zárás utáni gyorsjelentésre. Az értékesítési adatok szerint 7 579 darab Model S-t adtak el, ami 18 darab autóval múlta felül a piaci becsléseket. A harmadik negyedévben 9 000 autócsoda gurulhat le a gyártósorról, aminek köszönhetően a 2014-re kitűzött 35 ezres értékesítés adat teljesíthető. Az árbevétel év/év alapon 113,2%-kal növekedett, miközben a nettó eredmény az egy évvel korábbi 26 millió dollárról 16 millióra esett vissza a megugró költségek miatt, de még így is jócskán felülmúlta a 3 milliós elemzői várakozást. A menedzsment új szalonokat és szervizeket nyitna Európában és Ázsiában, valamint tovább fejleszti a töltőhálózatot.
- Az idei IPO piac egyik nagy nyertese (80%-ot emelkedett a bevezetés óta) a GoPro tegnap publikált gyorsjelentését nem fogják visszanézni sokszor a befektetők, ugyanis 11%-ot esett a papír. Az előbbi mozgás azért érdekes, mert a bevételek 38%-kal 244,6 millió dollárra emelkedtek és a nettó profit sor 8 centes értéke is több, mint a 6 centes prognózis. A kutya utbbi adatban van elásva, ugyanis az egyedi tételektől megtisztított nettó profit soron látott 19,8 millió dolláros veszteség négyszerese a bázisnak.
- A délután folyamán farkasszemet nézünk a munkanélküliségi ráta értékével, ami akár 6% alá is benézhet, ezzel még inkább ráerősítve a kamatemelési várakozásokra. Ezen kívül feldolgozóipari PMI adat és a Michigani üzleti bizalmi indexe is érkezik.
- Leültek tárgyalni az oroszok ukrajnával az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) irányítása mellett. A tárgyalások miértjére még ezidáig nem derült fény.
- Az amúgy sem túl jó bőrben lévő ukrán költségvetésnek napi 70 millió hrivnyába, átszámítva mintegy 1,4 milliárd forintba kerül a terrorellenes műveletek finanszírozása. A kormány ezért 1,5%-os hadiadót vezet be év végéig a fizetésekre és az egyéb juttatásokra. Az adóból befolyó bevételek 2,9 milliárd hrivnyát tehetnek ki az előzetes kalkulációk alapján.
- Makrogazdasági adatok terén csupán a kora reggeli feldolgozóipari PMI adatok mozgathatják meg a piac fantáziáját.
- Az EUR/HUF kurzusát komolyan megmaszírozták, de a régiós devizákat sem sajnálták. A grafikonra pillantva a jelenlegi 314-es szintek elesése esetén a következő megálló 317 foriint környékén jöhet.
- Vegyes PMI adatok érkeztek Kínából. A statisztikai hivatal felmérése alapján publikált adat a várt 51,4 pont helyett 51,7 pontra emelkedett a korábbi 51,0 pontos értékről, míg a HSBC felmérése enyhe visszaesést mutatott. Az előző és egyben az erre a hónapra is várt 52,0 pont helyett csak 51,7 pont lett az index értéke.
- Az export és az import is felülmúlta a várakozásokat Dél-Koreában. Az export a várt 3,8% helyett 5,7%-kal, míg az import 5,8%-kal bővült, miközben a piac csak 1,5%-os bővülésre számított júliusra vonatkozóan.
- Hong Kong 2,07 milliárd amerikai dollárt költött el a héten arra, hogy az USDHKD árfolyamában fenntartsa a 31 éve életbe lévő árfolyamrögzítést. A jegybanki erőfeszítés ellenére az árfolyam továbbra sem távolodott el a 7,75-os alsó sávtól.
- A feldolgozás-kereskedelem tiszta CCS-alapú EBITDA nyeresége 28,6 milliárd forint lett, kicsit alatta volt a várakozásoknak. A gázolaj árrések 4 éves mélyponton voltak, amit a jobb Ural/Brent árrés sem tudott kompenzálni. A gáz és energia divízió eredmény viszont kicsit jobb lett (16,2 milliárd forint EBITDA), 2014. augusztus 01. miután a horvát Prirodni Plin kikerült a konszolidációs körből. A nyereséghez hozzájárul az ukrán válság miatti nagyobb kereskedelmi tevékenység is.
- A pénzügyi soron a kedvezőbb adó és a horvát INA alacsonyabb kisebbségi eredménye miatt jobb eredmény született, mint tavaly. A nettó nyereség 24 milliárd forint lett, ami 27%-kal magasabb az egy évvel ezelőtti értéknek.
- Összességében úgy véljük, a MOL némileg elmaradt a várakozásoktól, de ez nem igazán fogja ma befolyásolni a mai kereskedést. A MOL továbbra is bízik a 125-135 ezer hordóegyenértékes/nap termelési szint elérésében 2018-ra, ami főleg Kurdisztánból jön, kisebb részben pedig az Északi-tengerről származhat. Ezek a célok elérhetőek, kérdés, hogy ennek az új termelésnek a nyereségessége mennyire marad el a magyar vagy a horvát nyereségtől. Mi úgy gondoljuk, hogy a MOL-nak legalább 3-4 hordóval kell pótolnia 1 hordóval csökkenő hazai termelést, hogy nem változzon a profitja. Kurdisztánban elsősorban a politikai fejlemények a kérdés, operációs oldalról kisebb kockázatot látunk.
- A Richter tegnap a második negyedéves eredmény közzétételét követően lefelé módosította a 2014-es várakozásokat. Árbevételben most már 6-7%-os csökkenésre számít a korábbi 6% helyett, míg EBIT marzs tekintetében a korábbi 11% helyett már csak 10-11%-ot várnak. A lefelé módosított eredményvárakozás fő oka a korábbinál várt nagyobb visszaesés Lengyelországban és Oroszországban. A vállalat az értékesítési és marketing költségek tekintetében költségcsökkentő programba kezdett, ami főleg Ukrajnát, Oroszországot és Lengyelországot érintő. A Cariprazinnal kapcsolatban Bogsch Erik ismételten megerősítette, hogy új vizsgálatokra nincs szükség és a szükséges adatokat év végéig el fogják küldeni az FDA számára. Befejeződtek az Esmya kiterjesztésére vonatkozó kísérletek, és ha minden jól megy, akkor jövő év második negyedévében elkezdődhet a gyógyszer használatának kiterjesztése a műtét nélküli kezelésekre is.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.