Továbbra is nyári üzemmód jellemzi a piacot. Tegnap cirka 3 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények a BÉT-en. A mozgások vegyesek voltak a vezető részvények körében. Ugyanakkor ma valamiféle enyhe emelkedést várunk az elmúlt napok csökkenéseit követően. Mindezt annak ellenére, hogy a második negyedéves gyorsjelentési szezonban a teljes eredmény 50...
Ugyan a csütörtökön jelentő Richter nettó eredménybe javulást mutathat az árfolyamnyereségnek köszönhetően (rubel erősödés a negyedév folyamán) az árbevétel és üzemi eredmény visszaesést mutat majd valószínűleg az orosz - ukrán eseményeknek köszönhetően.
Az Mtel nettó eredmény szinten a magas hitelállomány költségei miatt csökkenést mutathat, de az EBITDA és üzemi szint akár enyhe emelkedést is mutathat a stabilizálódó operációnak köszönhetően. Ugyanakkor tartós eredményjavulás csak úgy alakulhatna ki, ha az árbevétel is növekedő pályára állna, amiről egyelőre szó sincs.
A MOL-t az INA illetve a horvát negatívan változó szabályozói változások és a visszaeső kitermelés húzza, amelynek köszönhetően csökkenhet az eredmény év/év alapon, annak ellenére, hogy az olajárak emelkedést mutatnak tavalyhoz képest. Ugyanakkor jó hír, hogy a tegnap bejelentett Oroszország ellen irányuló szankciók, nem érintik a MOL kitermelését.
- Fájni fognak a szankciók Oroszországnak
- Csökkent a WTI ára a kansasi finomító bezárása miatt, 1.300 körül az arany
- Tovább fitogtatja erejét a dollár
- Tovább szárnyalta Hang Seng
- Kismértékű emelkedésre számítunk a mai kereskedésben
- 0,45%).
- Az S&P/CaseShiller májusi értéke csalódást okozott, a várt 0,3%-os bővülés helyett 0,3%-os visszaesést jelzett az index májusra. Ilyen gyenge számra legutóbb 2011 elején volt példa.
- A Conference Board fogyasztói bizalmi indexe azonban több mint 6 és féléve nem látott magasságokba kapaszkodott tegnap. A piaci várakozás 85,4 pont volt, miközben a júliusi adat 90,9 pontra emelkedett.
- Izgalmasnak ígérkezik a mai kereskedés, délután érkezik az ADP havi foglalkoztatottsági adata, illetve a második negyedéves GDP első közzététele is ma jelenik meg. Az esti órákra is maradnak még izgalmak, mert a Fed döntése érkezik az eszközvásárlásoktól. A piac szerint a jegybank 35 milliárd dollárról 25 milliárd dollárra csökkentheti a program nagyságát.
- Közel 30%-os pluszba lendült a Twitter árfolyama a vártnál jobb gyorsjelentésre. A 312 millió dolláros bevétel duplája a bázis időszaki értéknek (elemzői prognózis 283 millió dollár volt). A veszteségek 144 millió dollárra, közel háromszorosára emelkedtek az egy évvel korábbi szinthez képest, azonban az egyszeri tételektől tisztított számok 2 centes profitot mutattak. További örömre adott okot, hogy a havi aktív felhasználók száma 271 millióra emelkedett, holott a piac „csupán” 267 millió fővel számolt.
- Napvilágot látott az orosz szankciók részletes dokumentuma tegnap. Az elsődleges és másodlagos piacon is tilos lesz az EU területén működő intézményeknek a legalább 50%-ban orosz állami tulajdonban álló bankok részvényeit és 90 napnál hosszabb kötvényeit megvenni
- az államkötvények vásárlását nem tiltották be. Az új orosz cégek részvényeit és kötvényeit tilos lesz a jövőben európai tőzsdére bevezetni. Az újonnan megkötött orosz védelmi szerződések esetében kiviteli tilalom lép életbe. Az energetikai terület esetében a mélytengeri és sarkvidéki olajfúráshoz szükséges technológiákat igen, a földgázkitermeléssel kapcsolatosakat nem érintik a szankciók.
- Jens Weidmann az EKB kormányzótanácsának tagja a vártnál nagyobb német béremelésért kampányol. Véleménye szerint egy 3%-os emelést tekinthetne referencia értéknek a piac. A béroldali inflációs nyomás Japánhoz hasonlóan Európában sem verdesi az eget, pedig a bérek emelkedésével a fogyasztási hajlandóság is növekedhetne.
- A makrogazdasági naptárban két fontos adatre is figyelünk ma.Az egyik a 11 órakor megjelenő euró zónás fogyasztói bizalmi index, a másik pedig a 14 órakor érkező német inflációs adat lesz.
- A forint grabancát komolyan elkapták és az EUR/HUF a 308-as szintekről 311-ig meg sem állt. Az elmúlt napokban látott forintgyengülés után egy megálló következhet véleményünk szerint.
- Az ipari termelés júniusban 3,3%-kal esett vissza Japánban az előző hónaphoz képest, míg a piaci várakozás csak 1,2%-os visszaesés volt. A visszaesés a legnagyobb mértékű volt a 2011 márciusi földrengés óta. A gyenge adat hátterében a fogyasztás csökkenése áll.
- A gyenge adat veszélybe sodorhatja a jövő év elejére tervezett újabb ÁFA emelést és így a fiskális reformok megvalósítását, egyúttal beindíthat olyan spekulációkat, hogy újabb jegybanki lazításra fog sor kerülni, ez pedig hosszabb távon gyengítheti a jent a dollárral szemben.
- A Hang Seng a mai emelkedésével már sorozatban hetedik napja emelkedik.
- A JPMorgan hongkongi elemzője szerint a kínai jegybank agresszívan támogatja, hogy a befektetők magas bétájú papírokat vegyenek, mint például a brókercégek vagy az ingatlancégek.
- OTP, FHB: A jegybank közzétette a devizaárfolyam elszámolásának módszertanát a devizahitelek esetében. A különbözetet tőketörlesztésként kell figyelembe venni, így a bankokra nézve a negatív hatás a korábban becsült tartomány felső szélén alakulhatnak. Megítélésünk szerint a hír mérsékelten negatív.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.