Itt jelentkezhet be korábban regisztrált Erste Market hozzáférésével.
Amennyiben korábban csak hírleveleinket kapta, és nem regisztrált, akkor hozzáférését ezen az oldalon tudja aktiválni.

PIACI HÍREK

Frontvonalban az orosz piac

ERSTE REGGELI
ERSTE REGGELI2014. július 30.   09:08

Továbbra is nyári üzemmód jellemzi a piacot. Tegnap cirka 3 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények a BÉT-en. A mozgások vegyesek voltak a vezető részvények körében. Ugyanakkor ma valamiféle enyhe emelkedést várunk az elmúlt napok csökkenéseit követően. Mindezt annak ellenére, hogy a második negyedéves gyorsjelentési szezonban a teljes eredmény 50...

Továbbra is nyári üzemmód jellemzi a piacot. Tegnap cirka 3 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények a BÉT-en. A mozgások vegyesek voltak a vezető részvények körében. Ugyanakkor ma valamiféle enyhe emelkedést várunk az elmúlt napok csökkenéseit követően. Mindezt annak ellenére, hogy a második negyedéves gyorsjelentési szezonban a teljes eredmény 50 milliárd mínuszt mutathat, amelyre utoljára a végtörlesztésnél volt példa 2011 végén. Az ok is hasonló összesen az OTP és az FHB mintegy 110 milliárd Ft veszteséget számolhat el adó után. Ebből a nagy rész az OTP-hez köthető, mivel elszámolja az árfolyam- különbözetből és az egyoldalú szerződésmódosításból adódó veszteséget is. Ugyanakkor az FHB csak az árfolyam-különbözetet számolja el.

Ugyan a csütörtökön jelentő Richter nettó eredménybe javulást mutathat az árfolyamnyereségnek köszönhetően (rubel erősödés a negyedév folyamán) az árbevétel és üzemi eredmény visszaesést mutat majd valószínűleg az orosz - ukrán eseményeknek köszönhetően.

Az Mtel nettó eredmény szinten a magas hitelállomány költségei miatt csökkenést mutathat, de az EBITDA és üzemi szint akár enyhe emelkedést is mutathat a stabilizálódó operációnak köszönhetően. Ugyanakkor tartós eredményjavulás csak úgy alakulhatna ki, ha az árbevétel is növekedő pályára állna, amiről egyelőre szó sincs.

A MOL-t az INA illetve a horvát negatívan változó szabályozói változások és a visszaeső kitermelés húzza, amelynek köszönhetően csökkenhet az eredmény év/év alapon, annak ellenére, hogy az olajárak emelkedést mutatnak tavalyhoz képest. Ugyanakkor jó hír, hogy a tegnap bejelentett Oroszország ellen irányuló szankciók, nem érintik a MOL kitermelését.
Piaci áttekintés
- Eséssel zártak a tengerentúli börzék
- Fájni fognak a szankciók Oroszországnak
- Csökkent a WTI ára a kansasi finomító bezárása miatt, 1.300 körül az arany
- Tovább fitogtatja erejét a dollár
- Tovább szárnyalta Hang Seng
- Kismértékű emelkedésre számítunk a mai kereskedésben
Nemzetközi hírek
USA
- Tegnap nyitás után jött egy enyhe emelkedés a tengerentúlon, de gyorsan megjelentek az eladók és a mélybe lökték az árfolyamokat. A főbb indexek a negatív oldalon zártak, a hangulatot az rontotta el, hogy USA újabb szankciókat jelentett be Oroszország ellen. (Dow -0,42%, Nasdaq -0,04%, S&P500
- 0,45%).
- Az S&P/CaseShiller májusi értéke csalódást okozott, a várt 0,3%-os bővülés helyett 0,3%-os visszaesést jelzett az index májusra. Ilyen gyenge számra legutóbb 2011 elején volt példa.
- A Conference Board fogyasztói bizalmi indexe azonban több mint 6 és féléve nem látott magasságokba kapaszkodott tegnap. A piaci várakozás 85,4 pont volt, miközben a júliusi adat 90,9 pontra emelkedett.
- Izgalmasnak ígérkezik a mai kereskedés, délután érkezik az ADP havi foglalkoztatottsági adata, illetve a második negyedéves GDP első közzététele is ma jelenik meg. Az esti órákra is maradnak még izgalmak, mert a Fed döntése érkezik az eszközvásárlásoktól. A piac szerint a jegybank 35 milliárd dollárról 25 milliárd dollárra csökkentheti a program nagyságát.
- Közel 30%-os pluszba lendült a Twitter árfolyama a vártnál jobb gyorsjelentésre. A 312 millió dolláros bevétel duplája a bázis időszaki értéknek (elemzői prognózis 283 millió dollár volt). A veszteségek 144 millió dollárra, közel háromszorosára emelkedtek az egy évvel korábbi szinthez képest, azonban az egyszeri tételektől tisztított számok 2 centes profitot mutattak. További örömre adott okot, hogy a havi aktív felhasználók száma 271 millióra emelkedett, holott a piac „csupán” 267 millió fővel számolt.
Európa
- Kezdenek magukra találni az európai indexek, legalábbis a tegnapi napon bemutatott vételi kedv erről tanúskodik. A zárószakaszhoz közeledve nagyobb beleadásokat azért láthattunk, így a további emelkedés ereje egyelőre kérdéses. A FTSE 100 index 0,29%-os, a DAX index 0,58%-os, míg a CAC 40 index 0,48%-os emelkedést produkált.
- Napvilágot látott az orosz szankciók részletes dokumentuma tegnap. Az elsődleges és másodlagos piacon is tilos lesz az EU területén működő intézményeknek a legalább 50%-ban orosz állami tulajdonban álló bankok részvényeit és 90 napnál hosszabb kötvényeit megvenni
- az államkötvények vásárlását nem tiltották be. Az új orosz cégek részvényeit és kötvényeit tilos lesz a jövőben európai tőzsdére bevezetni. Az újonnan megkötött orosz védelmi szerződések esetében kiviteli tilalom lép életbe. Az energetikai terület esetében a mélytengeri és sarkvidéki olajfúráshoz szükséges technológiákat igen, a földgázkitermeléssel kapcsolatosakat nem érintik a szankciók.
- Jens Weidmann az EKB kormányzótanácsának tagja a vártnál nagyobb német béremelésért kampányol. Véleménye szerint egy 3%-os emelést tekinthetne referencia értéknek a piac. A béroldali inflációs nyomás Japánhoz hasonlóan Európában sem verdesi az eget, pedig a bérek emelkedésével a fogyasztási hajlandóság is növekedhetne.
- A makrogazdasági naptárban két fontos adatre is figyelünk ma.Az egyik a 11 órakor megjelenő euró zónás fogyasztói bizalmi index, a másik pedig a 14 órakor érkező német inflációs adat lesz.
Olaj, arany
- A WTI 101,1 dollárra süllyedt ma reggel. A fő hír a kansasi finomító bezárása volt, a 115 ezer hordó/nap teljesítményű egység a CVR Refining nevű cég tulajdonában van. A piac figyeli továbbra is a készletadatokat, ami az USA keresletének növekedését vetíti előre, illetve az Oroszország elleni szankciókat, ami kihathat a keleti ország olajexportjára. Az arany 1.300 dollár körül volt ma reggel. A piac aggódva figyeli az egyre gyorsuló USA növekedési adatokat, mivel ez pénzt von el a nemesfém piacáról és arra készteti a befektetőket, hogy inkább részvényeket vásároljanak. A FED-nek ma indul a kétnapos tanácskozása, ahol szintén téma lehet a pénzkínálat szűkítése.
Devizák
- Az EUR/USD kereszt esetében leteljesült ma reggelre az 1,3405-ös célárunk, így a délutáni német inflációs adatot pozíció nélkül követjük végig.
- A forint grabancát komolyan elkapták és az EUR/HUF a 308-as szintekről 311-ig meg sem állt. Az elmúlt napokban látott forintgyengülés után egy megálló következhet véleményünk szerint.
Távol-Kelet
- A Hang Seng 0,8%-ot, a Nikkei 0,1%-ot emelkedett, míg a Shanghai index 0,1%-ot esett.
- Az ipari termelés júniusban 3,3%-kal esett vissza Japánban az előző hónaphoz képest, míg a piaci várakozás csak 1,2%-os visszaesés volt. A visszaesés a legnagyobb mértékű volt a 2011 márciusi földrengés óta. A gyenge adat hátterében a fogyasztás csökkenése áll.
- A gyenge adat veszélybe sodorhatja a jövő év elejére tervezett újabb ÁFA emelést és így a fiskális reformok megvalósítását, egyúttal beindíthat olyan spekulációkat, hogy újabb jegybanki lazításra fog sor kerülni, ez pedig hosszabb távon gyengítheti a jent a dollárral szemben.
- A Hang Seng a mai emelkedésével már sorozatban hetedik napja emelkedik.
- A JPMorgan hongkongi elemzője szerint a kínai jegybank agresszívan támogatja, hogy a befektetők magas bétájú papírokat vegyenek, mint például a brókercégek vagy az ingatlancégek.
Határidős piacok
- A tengerentúli határidők kis emelkedést mutatnak, Európában stagnálnak a piacok.
Vállalati hírek
- A Richter holnap reggel, piacnyitást megelőzően publikálja második negyedéves eredményét.
- OTP, FHB: A jegybank közzétette a devizaárfolyam elszámolásának módszertanát a devizahitelek esetében. A különbözetet tőketörlesztésként kell figyelembe venni, így a bankokra nézve a negatív hatás a korábban becsült tartomány felső szélén alakulhatnak. Megítélésünk szerint a hír mérsékelten negatív.
Gazdasági hírek
- Varga Mihály nyilatkozata szerint nem cél az MKB bank állami kézben tartása és felmerülhet a bank esetleges tőzsdei bevezetése is.

A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.

Érdeklődik a részletek iránt? Kérjen visszahívást és szakértőnkkel egyeztethet a termékkel kapcsolatban.
PIACI HÍREK

Erős lett a MOL első negyedéve, főleg a feldolgozás-kereskedelem üzletágnak köszönhetően

Az Erste szektorelemzője ma reggel tette közzé a MOL első negyedéves...

AGRÁR SAROK

Szóljatok a szójásoknak!

Az elmúlt napokban nem csak nálunk eredtek meg az ég csatornái, hanem az USA szójatermő területein, Brazíliában, Argentínában és Ukrajnában is. Ez...

2025. május 5.

Az Erste Befektetési Zrt. (székhelye: 1138 Bp., Népfürdő utca 24-26., 8. emelet; "az Erste") EZEN oldalon található adatkezelési tájékoztató ismeretében, a "Mentés" gomb megnyomásával egyértelműen és kifejezetten hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat kezelje abból a célból, hogy az Erste Befektetési Zrt. részemre az általa nyújtott befektetési szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön, az adatkezelési tájékoztatóban foglalt időtartamig.

A "Mentés" gombra való kattintással továbbá hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste Befektetési Zrt. az Erste Bank Hungary Zrt. (1138 Bp., Népfürdő utca 24-26.; a „Bank”) részére a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat továbbítsa annak érdekében, hogy a Bank részemre az általa nyújtott pénzügyi szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön a Bankoldalon található adatkezelési tájékoztatójában foglaltak szerint az ott meghatározott időtartam alatt.

Erste tájékoztatását elfogadom, miszerint Erste a személyes adataimnak feldolgozásával az Idealap Kft.-t bízta meg adatfeldolgozási szerződés keretében.

Ezen felül tudomásul veszem, hogy jelen hozzájárulásomat akár az info@ersteinvestment.hu címre küldött nyilatkozatommal, akár a 06-1-2355-151 telefonszámon az Erste ügyfélszolgálatán, akár személyesen bármelyik Erste bankfiókban bármikor korlátozás és indokolás nélkül visszavonhatom.

Rendben