Továbbra is az orosz-ukrán konfliktus és a nyári uborkaszezon „tematizálja” a kereskedést. Tegnap nagyot esett a DAX, mikor az USA indexei – a nyitást követően - mélyrepülésbe kezdtek. Ez egészségtelen korrelációra utal. Az amerikai indexek különben egyértelműen a vezető indexek, s valljuk meg, hogy az újabb és újabb rekordokból nem jön erőteljesebb emelkedés. Ezt azt...
A DAX index egyre közelebb van a 200 napos mozgóátlaghoz. Tegnap 56 pontra meg is közelítette (szinte már megérintette). Egyre közelebb vagyunk egy fordulathoz, amely valamikor a nyár folyamán következhet be.
Az amerikai indexek mozgása félelmetes! Mint ahogy a nagykönyvben meg van írva! Szépen emelkedik kicsivel a 20 és 30 napos mozgóátlag fölött. Ilyet utoljára a 2003-as bika piac idején lehetett látni néhány részvényben és indexben. Persze akkor ez inkább Európára volt jellemző. Ilyet láthattunk pl. a CEZ, cseh energetikai részvény árfolyamában 3 éven keresztül! Az ilyen mozgás ideális terep a megfontolt kereskedésre!
Itthon ma kis emelkedésre számítunk az elmúlt napok gyenge teljesítményét követően.
- Görögország újra pácban?
- Süllyedt a WTI ára a készletadatok előtt, az arany stabil maradt
- Baljós jelek az EUR/HUF grafikonján
- A Nikkei 0,6%-ot, a Hang Seng 0,5%-ot, a Shanghai index 0,7%-ot emelkedett.
- Enyhe emelkedésre számítunk a mai kereskedésben
- A függőben lévő lakásértékesítések valamivel kedvezőbben alakultak a várakozásoknál, miután a júniusi adat 4,5%-os csökkenést mutatott a várt 5,2%-os visszaesés helyett.
- A McDonald’s kínai gyorséttermeiben felfüggesztették a marha-, sertés- és csirkét tartalmazó hamburgerek árusítását. A husok egyik beszállítója nem megfelelő minőségű hústermékeket szállított, emiatt kellett abbhagyni az említett termékek árusítását. A McDonald’s árfolyama szinte semmit sem reagált a hírre.
- Az S&P Case Shiller házárindexet és a Conference Board fogysztói bizalmi index júliusi számait publikálják a tengerentúlon. A gyorsjelentéesk közül többek között a Merck, és a Pfizer számait lesz érdemes figyelnünk.
- Barack Obama telefonkonferencia keretében egyeztetett Angela Merkel német kancellárral, Francois Hollande francia elnökkel, David Cameron brit miniszterelnökkel és Matteo Renzi miniszterelnökkel a harmadik körös szankciókról. Oroszország számára nehéz napok következnek, mivel a hét végéig pontot akarnak tenni az ügy végére az EU-s vezetők.
- Görögország 14,9 milliárd eurós finanszírozási réssel nézhet farkasszemet 2016 végére, ami azt jelenti, hogy a kötvénypiacról, vagy az ESM alapból plusz forrást kell szereznie. Az IMF júliusban 12,6 milliárdos rést prognosztizált. Mind a két forgatókönyv nehezen kivitelezhetőnek tűnik véleményünk szerint.
- AZ EUR/HUF kereszt árfolyamáról ez már nem volt elmondható. A forint láb gyengülése vélhetően a következő napokban is kitarthat, és hasonló mozgásokat láthatunk a kurzusban mint tegnap, amikor a jegyzés a 307,8-as szintről 309,1-ig emelkedett.
- A japán makroadatok negatív meglepetést szolgáltattak. A munkanélküliségi ráta 3,7% lett, míg a várakozás 3,5% volt. A kiskereskedelmi forgalom év/év alapon 0,6%-kal csökkent, míg a piac csak 0,5%-os visszaesésre készült.
- A Samsung bejelentette, hogy elhalasztja a Samsung Z névre keresztelt saját fejlesztésű operációs rendszert használó okos telefonjának oroszországi bevezetését, amit eredetileg a harmadik negyedévben terveztek elkezdeni.
- A kínai hatóságok 5 tartományban engedélyezték, hogy eszközkezelőket állítsanak fel a rosszhitelek kezelésének érdekében.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.