A brit jegybankra érdemes ma figyelni Vegyesen teljesítettek tegnap az európai indexek. A FTSE100 0,1%-ot csökkent, a CAC40 stagnált, a DAX 0,7%-ot, az olasz FTSE MIB 2,1%-ot emelkedett. A kommunikációs szolgáltatók, az energetikai- és...
Vegyesen teljesítettek tegnap az európai indexek. A FTSE100 0,1%-ot csökkent, a CAC40 stagnált, a DAX 0,7%-ot, az olasz FTSE MIB 2,1%-ot emelkedett. A kommunikációs szolgáltatók, az energetikai- és közműcégek számítottak felülteljesítőnek.
Mario Draghi elfogadta a felkérést a kormányalakításra Olaszországban. Ennek megfelelően a következő napokban elkezdi az egyeztetéseket a pártokkal. Az olasz eszközök jól fogadták a hírt, az olasz állampapírok hozama 5-6 bázispontot csökkent gyakorlatilag az összes lejáraton, az olasz tőzsdeindex pedig jelentősen felülteljesítette a többi európai piacot. Viszont a kormányalakítás nem lesz könnyű, a lenagyobb parlamenti párt, az Öt Csillag elutasítja Draghi jelölését, mert álláspontjuk szerint a technokrata kormányok sosem hoztak jót az olasz embereknek. A helyzetet tovább bonyolítja, hogy a párt ugyan elutasítja Draghi-t, de a megosztott párton belül többen is hajlandóak támogatni Draghi kormányalakítását.
Kamatdöntő ülést tart ma a Bank of England. A várakozások szerint a monetáris kondíciókon nem változtatnak, és 10 bázisponton fogják tartani az alapkamatot. A BoE ugyanakkor ma publikálja frissített gazdasági előrejelzését is, itt a rövidtávú kilátások csökkentése várható. Szintén ma kommunikálhat a jegybank a negatív kamatok bevezetésének a lehetőségéről, de ez továbbra is olyan lehetséges eszköznek tűnik, amit nem szívesen vetne be a brit jegybank. A negatív kamatnak akkor lett volna reális esélye, ha nem sikerült volna a rendezett Brexit.
A Commerzbank ma reggel publikálta előzetes eredményét, melyben 2,9 milliárd eurós veszteségről számolt be. A bank már korábban jelezte, hogy jelentős egyszeri leírásokra és goodwill értékvesztésre kényszerül, de a piac így is „csak” 2,7 milliárd eurós veszteséget várt a pénzintézettől. A 2020-as veszteség gyakorlatilag elvitte az elmúlt öt év profitját.
A Daimler tegnap döntött róla, hogy leválasztja személyautó üzletágát, ami mostantól Mercedes Benz néven megy tovább, és önállóan tőzsdére viszi a Daimler Truck üzletágat, ami a kamion- és buszgyártást fogja össze. A leválasztás oka, hogy már nem látnak jelentős szinergiákat az üzletágak között. Az értékesítésből befolyt összeget az elektromos autók fejlesztésére fordítják.
A Deutsche Bank a negyedik negyedévet meglepetésre 51 millió eurós adózott eredménnyel zárta, így 2014 után először éves szinten is nyereséges lett. A várakozásokhoz képest a fő eltérést az jelentette, hogy a várt 380 millió euró helyett 251 millió értékben képzett csak céltartalékot a bank. A korábban kiszivárgott hírekkel ellentétben nem 20%-kal, hanem csak 17%-kal növekedett a kötvény kereskedési üzletág, de még ezzel is jelentősen felülmúlta a szektortársak átlagát, ami 10% volt. Az idei év elején továbbra is kedvező tendenciákat látnak a kereskedési területeken.
Az Infineon 10,8 milliárd euró +/-5%-ra növelte a 2021-es évre vonatkozó árbevételi előrejelzését a korábbi 10,5 milliárd euróról. EBIT marzs előrejelzését pedig a kedvező iparági trendek kapcsán 16,5%-ról 17,5%-ra emelte fel. Az első negyedéves üzleti eredmény 489 millió euró lett, felülmúlva a 417 milliós konszenzust, de még a legoptimistább elemzői várakozást is. Az iparági trendek, az autóipar gyors felpattanása pozitív az Infineon számára. Az idei évre esetleges kockázatot az ellátási láncok jelentenek a chipek iránti óriási kereslet miatt.
Tegnap este jelentette be a Bayer, hogy egyezségre jutott a felperesi csoport jogi képviselőjével az ún. Roundup perben. A jogi procedúrát korábban azért nem lehetett lezárni, mert azon emberek ügyében, ahol még nem indult el a peres eljárás, a korábbi egyezséget (ami 1,25 milliárd dollár megfizetéséről szólt) a San Franciscó-i bíró nem hagyta jóvá. A mostani megállapodás 2 milliárd dolláros keretösszeggel rendelkezik a jövőben felmerülő kárigények kielégítésére, ami egy ötéves kifizetési tervet és potenciális korházi kezelési költségeket is tartalmaz. A cég tavaly már megképzett egy ilyen mértékű céltartalékot, így a mostani egyezség bírói jóváhagyása esetén már nem lenne további költsége az ügy kapcsán. A cég kéri a bíróságot az egyezség jóváhagyására. A Bayer különben továbbra is kitart állítása mellett, hogy a gyomirtó biztonságos termék. Mivel a piac félt, hogy ennél akár jóval nagyobb is lehet a maradék kártérítési összeg, az egyezség hírére jelentős árfolyamemelkedést produkál a részvény. A Bayer az ügy lezárásával egy nehéz időszakon lehet túl, s ez valószínűleg a részvény árfolyamában is tükröződni fog hosszabb távon.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.