55 milliárd eurós fiskális csomag Olaszországban Csökkentek tegnap a vezető európai részvényindexek: a DAX 2,6%-kal, a CAC40 2,9%-kal, az FTSE 100 1,5%-kal esett. A tegnapi gyenge első negyedéves és márciusi GDP adatokat követően...
Csökkentek tegnap a vezető európai részvényindexek: a DAX 2,6%-kal, a CAC40 2,9%-kal, az FTSE 100 1,5%-kal esett.
A tegnapi gyenge első negyedéves és márciusi GDP adatokat követően újabb utalásokat tett a Bank of England elnöke, Andrew Bailey abba az irányba, hogy a jegybank bővítheti a még márciusban jóváhagyott 200 milliárd fontos eszközvásárlási programját. Bailey egy interjúban elismerte, hogy nyilvánvaló az, hogy a befektetők az eszközvásárlási program kiszélesítésére számítanak, a jegybank pedig megteszi a tőle telhetőt a jelenlegi extrém szituációban.
Az olasz kormány elfogadta a sokat halogatott 55 milliárd euró keretösszegű fiskális csomagot, ami a reálgazdaságnak nyújt támogatást a koronavírus közepette. A GDP nagyjából 2,5%-ára rúgó csomag többek között kis- és középvállalkozásoknak nyújt támogatást, valamint juttatásokat azon embereknek, akik a koronavírus által leginkább érintett szektorokban dolgoztak.
177 millió eurós nettó eredményt publikált az első negyedévre a Raiffeisen a várt 148 millió euróval szemben. Így a csökkenés csak 22 százalék lett a tavalyi első negyedévhez képest. Különben a csökkenés oka a kockázati költségek erős növekedésben keresendő, ez 153 millió euróra emelkedett a tavalyi 9 millió euróval szemben. (Hasonlót láthattunk az OTP esetében is.) Ugyanakkor ez az érték kissé elmaradt a várakozástól. A nettó kamatbevétel 7 százalékkal, míg a költségek csak 4 százalékkal növekedtek, ennek köszönhetően az operatív eredmény 33 százalékkal 650 millió euróra emelkedett! A CET1 tőkemegfelelés csak kismértékben, 13,9 százalékról 13 százalékra csökkent. A bank előrejelzése szerint a hitelállomány picit növekedhet idén, míg a ROE 5 százalék körül alakulhat. Meglepő módon, a részvényárfolyam igencsak negatívan, 3 százalékos eséssel reagál a hírre.
A Deutsche Telekom nettó eredménye 1,28 milliárd euró lett, ami pontosan a várttal egyező érték és 8,5 százalékos emelkedés az egy évvel ezelőttihez képest. A tisztított EBITDA 6,54 milliárd lett, ez 10,2 százalékos növekedés, míg az árbevétel 19,9 milliárd euró volt, kicsit elmaradva a piac által várt 20,1 milliárdtól. Ugyanakkor a szabad pénzáram 17,3 százalékkal csökkenve 1,29 milliárd euró lett. Ennek ellenére az elemzők imádják ezt a kifejezetten jónak mondható eredményt. A cég egyébként tartja az idei évre vonatkozó előrejelzését (5 milliárd eurós EBITDA). Pedig a T-Mobil USA, ami a Sprintet a második negyedévtől fogja konszolidálni, és amúgy a várakozásoknál jobb eredményt közölt, egyelőre nem ad idénre eredményvárakozást. A COVID-19 hatást mérsékeltnek látja a DT. Elsősorban roaming díjakban okoz kiesést, ugyanakkor a telekommunikációs szolgáltatások bevétele meg növekszik. A részvény kismértékű emelkedéssel reagál a hírre.
Vizsgálatot indított az EU a Törökországból származó melegen hengerelt acél dömpingáron való értékesítésével kapcsolatban. A nagy európai acélgyártók, mint az ArcelorMittal vagy a Thyssenkrupp már régóta panaszkodtak ezzel kapcsolatban.
A koronavírus negatív hatásai miatt nem fizet osztalékot a Fiat Chrysler és a Peugeot csoport a 2019-es évi eredményre, jelentette be tegnap az összeolvadásukon már nagyban dolgozó két autóipari óriás. Azt az 5,5 milliárd eurós rendkívüli osztalékot sem említik a tegnapi közleményben, amit a Fiat Chrysler korábban az összeolvadás kapcsán ígért.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.