Megtörtént. Régi-új elnöke van az Egyesült Államoknak Barack Obama személyében. Most már lehet a feladatokra koncentrálni, ami egy 4%-os automatikus költségvetési hiány csökkentésének képében közeledik az amerikai gazdaság felé. Ez pedig komoly kihívás, így nem véletlen, hogy Barack Obama, már a győzelmi beszédében elmondta, hogy keresi az együttműködés lehetőségét...
- Rally bontakozott ki az olaj és az arany piacán
- Obama győzelmére gyengült a dollár
- Kismértékű mozgás az ázsiai piacokon
- Holnap reggel jelent a Magyar Telekom
- A Richter megemelte árbevétel terveit
- Kismértékű emelkedés várható ma
- Hajnalban kiderült az elnökválasztás eredménye, Obama nyerte a csatát, így újabb négy évig maradhat az elnöki székben. A piacok a jövőre életbe lépő kiadáscsökkentő és bevételnövelő intézkedésekre (fiscal cliff) fognak mostantól figyelni, az intézkedésekre alig egy hónapja marad az új kormánynak.
- Az eurózóna szolgáltatói beszerzési menedzser indexének októberi értéke gyengébb lett a várakozásoknál, 46,2 pont helyett 46 pontra esett vissza a mutató.
- Görögországban két napos sztrájk vette kezdetét a kormány megszorító intézkedései ellen. A mai parlamenti szavazás kulcsfontosságú lesz, mert a 13,5 milliárd eurós megszorító csomagról fognak dönteni, ami annak a feltétele, hogy az ország megkapja a 31,5 milliárd eurós hitelrészletet.
- Franciaországban reformcsomagot jelentett be a kormányfő: 10 milliárd euróval csökkentetnék a kormányzati kiadásokat 2014-ben és 2015-ben, emelnék az áfa kulcsot, és ebből finanszíroznák a munkáltatói adók 20 milliárd eurós csökkentését.
- Ma a Kraft Foods és a Time Warner negyedéves számait tudhatják meg a befektetők, és jelzáloghitel igénylések adat jelenik meg az USA-ban.
- Az olaj piacát szintén a vevők lepték el, a 85 dolláros támaszról pattant vissza az árfolyam, és 88 dollár fölé emelkedett, végül a 20 és 30 napos mozgóátlag állította meg az árfolyamot
- A forint a tegnapi nap során stabilan viselkedett, kismértékű forinterősödés volt megfigyelhető. Az EUR/HUF árfolyam 282,78-ról 281,9-re változott. A forint árfolyamára az Európai Bizottság délután megjelenő prognózisa lehet hatással, melyből kiderül, hogy 2013-ra Brüsszel mekkora költségvetési hiányra számít hazánkban.
- A mai nap kismértékű, vegyes elmozdulások voltak tapasztalhatóak, mely során a Hang Seng 0,22%- ot emelkedett, a Nikkei és a Shanghai index értéke is lényegében változatlan maradt.
- A Richter a tegnapi gyenge gyorsjelentés után 0-ról 3 százalékra emelte az idei árbevétel növekedési kilátásait. A sajtótájékoztatón még elhangzott:
- Megerősítésre került, hogy az operatív profit marzs 15-16 százalék között várható idén
- A K+F költség az árbevétel 12 százalékára rúghat a korábban várt 12-13 százalékkal szemben
- Az értékesítési és marketing költségeket továbbra is az árbevétel 28-29 százalékára várja a cég
- A Cariprazine-hoz köthető mérföldkő fizetés az év végére, jövő év elejére várható a Forestől Továbbra is pozitívak vagyunk a részvény tekintetében a gyenge harmadik negyedéves eredmény ellenére is. Hiszen leginkább a jövőbeli beruházásokhoz tartozó költségeknek köszönhető a várakozásoknál gyengébb eredmény. Pl. a méhmióma kezelésére szolgáló szer márciusban került bevezetésre először Németországban, mostanra pedig már számos európai országban kapható, de idén még nem lesz jelentős árbevétel ebből, ugyanakkor idén eddig az átértékelési költség és amortizáció, ami a gyógyszerhez köthető 8 milliárd foriintra rúgott. Ez valószínűleg hasonló, vagy csökkenő mértékű lesz az elkövetkező negyedévekben, miközben a gyógyszer készpénz termelő kepesége az elkövetkező három évben fog felfutni a maximumára, amely évi 10-15 milliárd forintot is hozhat évente a konyhára, üzemi szinten.
- Matolcsy György képviselői kérdésre adott válaszából kiderül, hogy ha a kormánynak pénzre van szüksége, akkor megválik a mintegy 25%-nyi MOL részesedésétől. Az állam kb. két évvel ezelőtt vásárolt 20%-nyi MOL pakettet 22.500 forintos részvényenkénti áron. Egyelőre elméleti kérdésről van szó, hiszen jelenleg van elég pénze. A miniszter hozzátette, hogy a lépésre csak a külső környezet romlása esetén kerülhet sor.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.