Tovább lassult az infláció Európában Vegyesen teljesítettek tegnap az európai piacok. A FTSE100 0,8%-ot csökkent, míg a CAC40 0,1%-ot, a DAX pedig 0,3%-ot emelkedett. Az amúgy is alacsony szintről még tovább lassult júliusban az...
Vegyesen teljesítettek tegnap az európai piacok. A FTSE100 0,8%-ot csökkent, míg a CAC40 0,1%-ot, a DAX pedig 0,3%-ot emelkedett.
Az amúgy is alacsony szintről még tovább lassult júliusban az Eurózóna inflációja. A maginfláció 1,1%-ról a vártnál nagyobb mértékben, 0,9%-ra csökkent. Az inflációs mutató pedig 1,3%-ról a vártnak megfelelően 1,1%-ra fékeződött. Főként a szolgáltatások hozzájárulása esett vissza. A tovább lassuló infláció lehetőséget teremt az EKB számára, hogy újabb lazító programot indíthasson, akár már szeptembertől.
A második negyedévben az Eurózóna növekedése szintén lassult, a korábbi 1,2%-ról 1,1%-ra csúszott vissza, de még ezzel is felülmúlta az 1,0%-os piaci várakozást. Míg az alacsony infláció lehetőséget teremt az EKB-nak a lazításra, addig az alacsony és lassuló GDP növekedés igazolja ennek szükségszerűségét.
Kamatdöntő ülést tart ma a BoE. A jegybank várhatóan felhívja majd a figyelmet a hard Brexit kockázataira, mely körüli bizonytalanság indokolhatja, hogy a jegybank a jelenlegi szinten tartsa a kamatokat. A várakozások szerint egyhangú döntés lesz a tartás mellett.
A brit kormány újabb 2,1 milliárd fontot különített el a Brexit költségeinek finanszírozására. Ennek nagyrészét a határ- és vámellenőrzés kiépítésére fordítják.
Boris Johnson szerint a Brexitet követően is még két évig a vámunió és a közös piacok része maradna Nagy-Britannia, ami abba az irányba mutat, hogy mégsem lenne annyira rendezetlen az a hard Brexit.
Pozitív fogadtatása volt a részvénypiacon a Fiat tegnap délután megjelent második negyedéves jelentésének. A korrigált EBIT 1,53 milliárd euró lett, ami gyakorlatilag megegyezik az 1,52 milliárd eurós várakozással. Míg az EMEA piacok (Európa, Közel-Kelet és Afrika) csak 22 millió eurós profitot termeltek, addig Észak-Amerikában a korrigált EBIT még a csoportszintű eredményt is meghaladta, 1,57 milliárd euró lett, ami új rekordnak számít, pedig a kereskedőknél lévő készletek még csökkentek is. Főleg a Ram és a Jeep modellek tudtak növekedni. A társaság tartotta a 2019-es eredményvárakozásokat, ami örömteli annak fényében, hogy korábban a Daimler és a Nissan is csökkentette profitcélját.
A BMW a második negyedévben a vártnál enyhén magasabb, 25,7 milliárd eurós árbevételt ért el, szemben a 25,5 milliárd eurós várakozással. Ennek ellenére az EBIT eredmény csak a vártnak megfelelően 2,2 milliárd euró lett. A nyereség 20%-kal maradt el a tavalyi szinttől a fejlesztési költségek növekedése miatt, főleg az elektromos autó fejlesztése okozott plusz kiadásokat. A BMW megerősítette 2019-re vonatkozó eredményvárakozását.
Bár az ArcelorMittal 19,3 milliárd dolláros árbevétele felülmúlta a várakozásokat, 1,56 milliárd dolláros EBITDA eredménye mégis minimálisan elmaradt a várt 1,61 milliárd dollártól. Ezzel a társaság eredménye 3 éves mélypontra esett. A következő időszakkal kapcsolatban sem optimisták, alacsony keresletre számítanak, ami lefelé tolja az acéltermékek árát, miközben a nyersanyagárak emelkedhetnek, így a marzs két oldalról is nyomás alá kerülhet.
Az Infineon a harmadik üzleti negyedévet 317 millió eurós eredménnyel zárta, felülmúlva a 295 milliós várakozást. A társaság tartotta a 2019-es várakozásait, azonban a piaci folyamatokat bizonytalannak ítéli meg.
A Siemens energetikai üzletága már régebb óta gyengélkedik, ehhez most már az automatizálási üzletág is csatlakozott. Az év egészére várt mérsékelt árbevétel növekedést egyre nehezebb lesz elérni és az üzemi eredményre vonatkozó becslést is lefelé módosították, most már a 11-12%-os sáv alsó felét tartják elérhetőnek. A nehézségek már a harmadik pénzügyi negyedévben is megmutatkoztak, melynek eredményét ma tették közzé. A Siemens a várt 2,19 milliárd eurótól több, mint 10%-kal elmaradó, 1,94 milliárd eurós EBITDA eredményt ért el.
A Ryanair vezérigazgatója bejelentette, hogy a légitársaságnak 1500 fővel kevesebbre van szüksége, mint ahogy azt korábban várták. Ezért az év második felében és a jövő év elején is jelentős létszámcsökkentést terveznek végrehajtani.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.