Jelentős a szétválás az indexekben az ukrán-orosz konfliktus kapcsán. Míg az USA indexek szinte tudomást sem szereznek róla, addig a DAX index látványosan szenved tőle. Pedig a teljes gazdaság szintjén a hatás nem túl jelentős. Mégis félnek a befektetők az esetleges szankcióktól, és az ennek betudható esetleges negatív hatásoktól. Így a DAX pénteken visszaesett a...
Ennek köszönhetően nem felhőtlen az örömünk az S&P500 új csúcsa kapcsán. Annak ellenére, hogy a ma reggeli határidős árfolyamok alapján nem elhanyagolható esést prognosztizálhatunk (~0,5 százalék), a technikai kép továbbra is biztató. Közben az ázsiai piacokon újra felerősödött a félelem a kínai és a japán kereskedelmi adatok miatt. Csúnya nagy mínusz alakult ki a kínai külkereskedelemben februárban a várt többlettel szemben.
Így összességében negatív lehet a hangulat a mai napon a börzéken. A BUX is újra csökkenhet, még ha várhatóan csak limitált mértékben is, hiszen fontosabb vállalti hír nem látott napvilágot a hét végén, és az ukrán események is „csak a szokásos” mederben folynak. Az oroszok küldik a felségjel nélküli katonákat a Krímbe, miközben az EBESZ megfigyelőket nem engedik be. Az USA és Európa pedig további szankciókkal fenyegetőzik, és a március 16-ra kiírt választásokat sem ismeri el legitimnek.
- A WTI esik a kínai adatok miatt, az arany is kismértékben gyengült
- A forint és a dollár is tovább gyengült a reggeli kereskedésben
- A gyenge kereskedelmi adatok hatására csökkentek az ázsiai indexek
- Csökkenésre számítunk ma a tőzsdén
- Fontos munkaerő-piaci adatok érkeztek pénteken, a várt 149 ezer fő helyett 175 ezer fővel bővült a nem mezőgazdasági foglalkoztatottak száma a tengerentúlon. A munkanélküliségi ráta 6,6%-ról 6,7%-ra emelkedett, miközben az elemzők stagnálásra számítottak.
- Makrogazdasági adatokban szegény lesz a hét, a tengerentúlon csütörtökön érkezik kiskereskedelmi forgalom és friss segélykérelmek, pénteken pedig fogyasztói bizalmi indexet publikálnak.
- 1,16%).
- Németországban 5%-kal bővült az ipari termelés januárban, miközben az elemzők csak 3,9%-ra számítottak. A decemberi adatot pedig lefelé módosították 3,4%-ra.
- Az arany 1,332 dolláron volt ma reggel, ami kismértékű gyengülést jelent. A piaci szereplők a kínai kereslet emelkedésére számítanak, a feszült ukrán helyzet szintén az ár emelkedését hozhatja magával.
- A forint újra gyengülő pályára állt pénteken az euróval szemben, és 308,8-ról 312-ig emelkedett az árfolyam. A reggeli órákban is folytatódik a hazai fizetőeszköz gyengülése, a következő ellenállás a 314-es lokális csúcsnál látható.
- A februári kínai külkereskedelmi adatok siralmasak lettek. Az export a várt 7,5%-os bővüléssel szemben 18,1%-ot zuhant, míg az import 7,6% helyett 10,1%-kal bővült. Így a várt 14,5 milliárd jüannal szemben 23 milliárdos deficitet mutatott.
- Japánban is jelentősen növekedett a kereskedelmi hiány: 2.345 milliárd jen lett, amelyre az adatok publikálása, 1985-óta nem volt példa. A negyedik negyedéves végleges GDP adat is csak 0,7%-os bővülést mutatott az előzetes 1%-kal és a várt 0,9%-kal szemben.
- OTP, FHB: Ma ismét tárgyal az alkotmánybíróság a devizahitelekről, de nem tudni, hogy döntenek-e az ügyben.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.