A vezető nemzetközi piacokon továbbra is a konszolidáció az úr, a korábbi csúcsok közelében. Tegnap erős újlakás-építési adatok láttak napvilágot. Olyan erősek, amelyet utoljára a válság előtt 2008 nyarán láthattunk. Ennek hatására volt egy kis öröm a piacokon, de ez elsősorban a dollár árfolyamában, és nem az indexek árfolyamában látszott meg. Az...
Az S&P500 index tovább küzd a korábbi, 1.850 pontnál levő csúcs leküzdésével, amelynek során a rövidtávú indikátorok gyakorlatilag már kikorrigálták az enyhe „túlvettségüket”. Ez pedig azt jelenti, hogy a csúcs közelében a technikailag szinte legoptimálisabb állapotból tudna az árfolyam elindulni fölfelé. Ennek ma vagy holnap kellene bekövetkezni szerintünk, legalábbis ami a rövid (napon belüli) dinamikus indikátorokat illeti. Valószínűleg ezen a Fed elnökének mai szenátusi meghallgatása sem fog változtatni.
A DAX index esetében is hasonló a kép annyi különbséggel, hogy az egy kissé távolabb van a korábbi csúcstól. Ha az index komponensekre tekintünk, akkor a vezető részvényekben további erőt látunk, és fundamentálisan is alulértékeltnek tartjuk az indexet.
A BUX tegnap napközben beesett a szint alá, de a nap végére újra a szint fölött láthattuk az indexet. Így talán elmúlt a szint törés veszélye. Ma a tegnapi nap végi emelkedés folytatását valószínűsítjük annak ellenére is, hogy az ukrajnai események negatívan hatnak az OTP-re. A hrivnya már 25 százalékot gyengült tavaly év végéhez képest, amely meghaladja a magyar bank várakozásait. Ez pedig további céltartalék képzést hozhat az első negyedévben, ha hosszabb távon fennmarad ez a gyenge árfolyam. Ráadásul a lakosság folytatja pénz bespájzolását, és ez most már kritikus szintre kezd érkezni. Ugyanakkor már nagyon közel van egy új kormány felállása, és remélhetőleg hamarosan egy komolyabb IMF hitel is érkezik, s így vélhetően nem fog eszkalálódni a jelenlegi helyzet.
- Egy hét után ismét csökkent az WTI árfolyama
- Visszaadta korábbi erősödését a forint
- Felfelé meneteltek az ázsiai részvényindexek
- A vártnál jobb üzemi eredményt ért el a Magyar Telekom
- Kis emelkedésre számítunk ma a tőzsdén
- A Dow Jones index tagjai meglehetősen vegyes képet mutattak zárásra, a nyertes papír a Wal-Mart (2%) volt, míg a leggyengébben a JPMorgan teljesített.
- A januári újlakás értékesítési adat a várt csökkenés (-3,4%) helyett 9,6%-kal bővült januárban, ami 468 ezer tranzakciót jelent a várt 400 ezer helyett, ez pedig 2008 nyara óta nem látott emelkedés.
- A szokásos heti friss segélykérelmeket publikálják 14:30-kor a tengerentúlon.
- Janet Yellen Fed elnök szenátusi meghallgatása ma 16 órakor lesz.
- 0,4%).
- Ukrajna közel került az átmeneti kormány felállításához, ami feltétele az IMF mentőcsomagnak. A parlamentben ma szavaznak az átmeneti kormány tagjairól.
- A görög bankok nem teljesítő hitelei 1,7 százalékponttal 31%-ra nőttek.
- Németországból munkanélküliségi ráta érkezik 9:55-kor.
- Az egy hetes emelkedést követően tegnap csökkent a WTI típusú kőolaj árfolyama, miután a készletadatok 1,08 millió hordós csökkenést mutattak a Cushingban, miközben a finomított termékek állománya 7 hét után először emelkedett.
- Már a vártnál jobb amerikai makroadatok előtt is erősödött a dollár az euróval szemben, ami az adatok napvilágra kerülése után tovább folytatódott, ennek eredményeként az EUR/USD árfolyam 1,3745-ről 1,3687-re csökkent. A devizapár árfolyamának szempontjából ma kiemelt érdeklődés övezheti Janet Yellen szenátusi meghallgatását, ami legutóbb a rendkívüli időjárás miatt maradt el.
- Az elmúlt 10 napban már negyedik alkalommal szívott ki likviditást a bankközi piacról a kínai jegybank, ugyanakkor igyekeztek leszögezni, hogy ez nem a monetáris politikájuk megváltozását jelenti, mindössze arról van szó, hogy a Holdújév előtt biztosított átmeneti többletet igyekeznek visszavonni.
- A kormány tegnap végül nem döntött az energiaszolgáltatás alapdíjának eltörléséről, azonban a későbbiek folyamán vizsgálni fogják ennek a lehetőségét. Ugyanakkor döntöttek arról, hogy a mérőórák cseréjének költsége mostantól a szolgáltatókat terheli nem a fogyasztókat, de ez a változtatás véleményünk szerint nem érinti a Magyar Telekomot.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.