Erste kommentár Javában benne vagyunk már a második negyedéves gyorsjelentési szezonban, amelyben eddig túlnyomórészt amerikai cégek tették közzé számaikat. Ha egy gyors pillantást vetünk az eddigiekre,...
Javában benne vagyunk már a második negyedéves gyorsjelentési szezonban, amelyben eddig túlnyomórészt amerikai cégek tették közzé számaikat. Ha egy gyors pillantást vetünk az eddigiekre, azt gondolhatnánk, hogy minden zajlik a régiben. Az S&P500-at kitevő vállalatok 23%-a tette már közzé negyedéves számait, átlagosan 5,3%-kal múlva felül az elemzői konszenzust. A cégek 91%-a jobbat jelentett, mint amit az elemzők vártak, ami kiemelkedő. Könnyen lehet, hogy az adóreform kedvező hatásait inkább konzervatívan becsülték meg mind a cégek, mind az elemzők. A 2018-as első negyedévben is hasonló kép tárult elénk a jelentési szezonban, azonban ott a jó jelentéseket gyakran negatív árfolyam reakciók követték, mondhatni a profitrealizálás volt az úr. Erre egy jó példa többek között a Google anyavállalatának, az Alphabetnek az első negyedéves jelentése még április végén, amit követően végül 4%-kal esett az árfolyam. Ezúttal azonban a reakció éppen az ellenkezője volt, hasonló mértékű emelkedést tapasztalhattunk tegnap. Egyébként hasonló folyamatokat figyelhettünk meg a nagy amerikai bankok gyorsjelentése során is. Ez pedig arra enged következtetni, hogy enyhülhet az utóbbi hónapokban többször látott eladói nyomás a tengerentúli piacokon, ami talán a többi fejlett piacra is átragadhat.
A mai napon Donald Trump és Jean-Claude Juncker találkozója tartja lázban a piacokat, ezért visszafogottabb kereskedés jöhet Európában, enyhe felfelé araszolással mind a DAX-ban, mind a BUX-ban.
A jó gyorsjelentések hátán tovább kúsztak felfele tegnap az amerikai piacok. A Dow 0,8%-kal, az S&P500 0,5%-kal került feljebb, a Nasdaq-nak ezúttal csupán stagnálásra futotta.
Jót jelentett a félvezető szektor egyik zászlóshajója, a Texas Instruments tegnap piaczárást követően, miután 1,4 dolláros tisztított EPS-t közölt a várt 1,3 dollárral szemben. A vállalat vezérigazgatója szerint az ipari és autóipari szegmens továbbra is erős keresletet támaszt a cég félvezetői iránt. A vezérigazgató szerint az USA által kilátásba helyezett importvámok Kínával szemben csupán az árbevétel nagyjából 1%-át érintenék közvetlenül, azonban ezeket is igyekezne elkerülni a cég. A következő negyedévre 4,11 és 4,45 milliárd dollár közötti árbevételt vár a cég, ami nagyjából megegyezik az elemzői konszenzussal. A jelentést követően 0,5%-os csökkenést mutattak a részvények piaczárás után.
Részben elmaradt az AT&T második negyedéves gyorsjelentése a várakozásoktól, ezzel nagyobb kontraszt látható a fő rivális Verizon tegnapi erős számaihoz képest. 73 ezer új vezeték nélküli előfizetést kötöttek a telekommunikációs cégnél a második negyedévben, ami elmarad a 83 ezer feletti elemzői konszenzustól. Emellett az árbevétel is gyenge lett, 39 milliárd dollár a várt 39,6 milliárd dollárral szemben. Az egy részvényre jutó profit azonban jobb lett a vártnál, 0,91 dollár a várt 0,84 dollárral szemben. A gyengébb számokat követően a befektetők most arra várnak, hogy miként tudja pénzzé tenni a vállalat a Time Warner június 14-én lezárult felvásárlását. Piaczárást követően 1%-os esést mutatott az árfolyam.
Nem okoztak meglepetést a Markit júliusi előzetes beszerzési menedzser indexei az USA-ban. A feldolgozóipari index 55,5 pont lett a várt 55,1 és az előző havi 55,4 ponttal szemben, míg a szolgáltatóipari index 56,2 pont, ami szintén stagnálást jelent és megfelelt a várakozásoknak. Összességében az látszik, hogy relatíve magas szinteken konszolidáltak a mutatók, ami továbbra is erős gazdasági növekedésre enged következtetni.
Emelkedés jellemezte az ázsiai piacokat. A Nikkei 0,5%-ot, a Hang Seng 0,7%-ot emelkedett, miközben a Shanghai index 0,2%-ot csökkent.
Az elmúlt három nap lendületes emelkedését követően a Shanghai index megpihent, míg a többi indexet tovább növelte a pozitív hangulat a kedvezően alakuló gyorsjelentési szezon miatt.
Az amerikai határidős piacok a negatív tartományban voltak ma reggel, míg az európaiak vegyes képet mutattak.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.