A Richter többségi tulajdont szerez egy brazil gyógyszer-kereskedelmi vállalatban
A jegybanki döntések lesznek a figyelem középpontjában a héten. Hazai vonatkozásban az MNB keddi döntését lesz érdemes figyelni. A piaci várakozások szerint 20 bázispontos csökkentést jelenthetnek be, míg mi arra számítunk, hogy a jegybank már a lassítás mellett dönthet, és mindössze 10 bázisponttal vághat, egyfajta óvatosságot mutatva a Fed fontos döntését...
- Esik az olaj, emelkedik az arany
- Korrigált a forint
- Nagy esés Ázsiában
- A Richter többségi tulajdont szerez egy brazil gyógyszer-kereskedelmi vállalatban
- Újabb rezsicsökkentést tervez a Fidesz
- Esés jöhet ma a BÉT-en
- A hét első felében nem számítunk nagyobb elmozdulásra a piacokon, mert a befektetők a szerda esti Fed bejelentésre koncentrálnak. Akár az eszközvásárlási program csökkentéséről is szavazhatnak a jegybankárok, a múlt heti költségvetési megállapodás és a javuló munkapiaci adatok is növelik ennek valószínűségét.
- Éves szinten 0,7%-kal emelkedett a termelői árindex a múlt havi 0,3%-ot követően, míg a piac 0,8%- ra számított.
- Délután ipari termelési adat és a New York-i feldolgozóipari index decemberi értékét publikálják.
- Pénteken Angela Merkel bejelentette, hogy Wolfgang Schauble marad a német pénzügyminiszter.
- Az euró zónában decemberi előzetes ipari és szolgáltatói beszerzési menedzser indexet publikálnak.
- A pénteki nap emelkedéssel telt az arany piacán, de az 1.225 dolláros nyitás után 1.211 dollárig szúrt le az árfolyam, ahonnan 1.238 dollárig emelkedett zárásra. A következő ellenállás 1.270 dollárnál található, a következő napokban pozitív korrekcióra számíthatunk a grafikon alapján.
- Ma reggelre ismét emelkedésbe kapcsolt az EUR/USD, péntek délután már elkezdődött az árfolyam visszahúzása, de még a negatív tartományban zárt a kurzus. Ma reggel azonban már ismét a pozitív tartományban indult a kereskedés.
- Kínában olyan új tervezeten dolgoznak, ami erősen szabályozná a legnagyobb városok növekedését.
- A HSBC által ma közzétett előzetes decemberi PMI adat 50,5 pont lett Kínában szemben a várt 50,9 ponttal és a múlt havi 50,8 ponttal.
- A Nikkei teljesítményét elsősorban a beerősödő jen húzta le.
- EPP tulajdonosával olyan megállapodást írt alá, amely célja a brazil gyógyszerpiacra történő közvetlen belépés. A Richter kezdetben 51%-os többségi tulajdoni részesedéssel rendelkezik a Next Pharma vállalatban és a megállapodás opciós lehetőséget biztosít a fennmaradó 49% jövőbeni megszerzésére is. A vállalat feladata lesz a nőgyógyászati termékvonalhoz tartozó készítményeknek, így az Esmya-nak is, a brazíliai törzskönyvezése és a termékek értékesítését és promócióját támogató hálózat kiépítése. A hír kedvező, de nem meglepő, hiszen a Richter már korábban is jelezte, hogy Latin Amerikában kíván terjeszkedni. Hangsúlyozni kell azonban, hogy a mostani megállapodás azért is fontos, mert ez az első lépés a földrajzi diverzifikáció felé. Brazília az egyik legdinamikusabban fejlődő gyógyszerpiac a világon. A hír kapcsán kedvező árfolyam reakcióra számítunk.
- A Richter 2013. december 12-én 100.000 darab saját részvényt vásárolt a BÉT-en 4.520 forintos átlagáron. A tranzakciót követően a cég saját részvény állománya 425.104 darab, csoport szinten 530.604 darab.
- OTP, FHB: Ma délután 1 órakor sajtótájékoztatót tart a Kúria. Valószínűsítjük azonban, hogy a mai ülésen még nem születik meg a devizahitelekkel kapcsolatos jogegységi döntés. Korábban a kormány elmondta, hogy az újabb devizahiteles mentőcsomaggal megvárják a Kúria döntését.
- Az OTP 2013. december 13-án 11.152 darab törzsrészvényt értékesített javadalmazási politikája keretében, így a bank tulajdonában lévő OTP törzsrészvények állománya 3.660.149 darabra (1.31%) változott.
- A Magyar Telekom hosszú lejáratú finanszírozási megállapodást írt alá az Európai Beruházási Bankkal a jövőbeni vezetékes és mobil szélessávú projektjeinek finanszírozására. A 200 millió eurós (közel 60 milliárd forintos), forintban denominált hitel futamideje 5 év.
- Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője pénteken egy újabb rezsicsökkentésről beszélt. A kormány eddig már több közmű szolgáltatás árát is csökkentette, így például az elektromos áram, a gáz és a víz árát. Az érintett szolgáltatásokat nem konkretizálták, de a nyilatkozatból kiderült, hogy Rogán Antal kedvezőnek látna egy 30%-os csökkenést a gáz és az elektromos áram árában a 2012 decemberi értékhez képest. Korábban már több politikus is beszélt a 30%-os rezsicsökkentés lehetőségéről, így a mostani bejelentés nem teljesen váratlan.
- Dr. Világi Oszkár, a MOL igazgatóságának tagja, és a Slovnaft vezérigazgatója, illetve igazgatóságának elnöke 2013. december 13-án 4.600 darab MOL részvényt vásárolt a Budapesti Értéktőzsdén 14.132 foritntos átlagáron, valamint további 4.300 darabot a Frankfurti Értéktőzsdén 46,98 eurós átlagáron. A tranzakciókat követően Dr. Világi Oszkár tulajdonában 10.100 darab MOL részvény van.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.