Nap végére kis pluszba rántották fel az amerikai indexeket, de ez sem segített Ázsián, ahol inkább kis mínuszokat láthatunk ma reggel. A japán második negyedéves GDP gyengébb lett a vártnál, s negyedéves összehasonlításban még csökkent is, a nominális GDP 0,1%-kal visszaesett a várt növekedéssel szemben. Persze erre az azonnali válasz, hogy ez növeli az amerikai...
- Vegyes kép a nyersanyagok piacán
- A vártnál jobb amerikai költségvetési adat segítette a dollárt
- A vártnál lassabb a japán gazdasági növekedés
- Holnap reggel jelent a MOL
- Szinten maradó árakra számítunk ma
- Valamennyi szektor a pozitív oldalon fejezte be a kereskedést, a nap nyertesei a távközlés (0,7%) és az ipar (0,5%) voltak.
- Nagy izgalmak nem voltak a pénteki kereskedésben, a gyorsjelentési szezon lecsengőben van, és makrofronton sem volt túl mozgalmas a nap.
- 5,5%-ot veszített értékéből a Yahoo, miután napvilágot látott, hogy a cég számos stratégiai kérdésben folytatott tárgyalást. Többek között arról is volt szó, hogy az Alibaba részesedés értékesítéséből befolyó pénzt nem juttatják teljesen vissza a részvényeseknek.
- A mai nap szintén hírszegény lesz, de holnaptól fontos adatok látnak napvilágot. Kedden kiskereskedelmi statisztikák, szerdán pedig inflációs és ipari termelési adatokat láthatunk.
- A pénteken megjelent gyenge kínai adatok után 93,46 dollárról, 92,87 dollárra csökkent az olaj árfolyama.
- A forint enyhén gyengült a pénteki nap folyamán az euróval szemben és a kezdeti 276,55-ös értékről 277,23-ig emelkedett az árfolyam.
- A hét első kereskedési napján az ázsiai indexek kismértékben veszítettek értékükből, a Nikkei 0,02%-ot, a HangSeng 0,18%-ot, míg a Shanghai index 0,68%-ot csökkent.
- A Bloomberg értesülései szerint a MOL és az INA 400-400 millió eurónyi hitelt venne fel. A hitelek 3-5 éves lejáratúak lennének.
- Pénteken jelentette be a MOL, hogy a Gulf Keystone, a kurdisztáni Shaikan blokk operátora kereskedelmi értékűnek nyilvánította a találatot. A partnerek 180 napon belül mezőfejlesztési tervet nyújtanak be a Shaikan blokk ügyvezető testületének. A bejelentés technikai jellegű, hiszen már korábban közölték, hogy a blokk 10 milliárd hordónyi készletet rejt. A MOL 20%-os részesedéssel rendelkezik a projektben.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.