Erste kommentár Az elmúlt 1-2 nap hozamemelkedései, melyek során mind az amerikai, mind a német 10 éves kötvényhozam ugyanoda emelkedett, ahol néhány nappal ezelőtt is járt (0,76 és 2,85 százalék...
Az elmúlt 1-2 nap hozamemelkedései, melyek során mind az amerikai, mind a német 10 éves kötvényhozam ugyanoda emelkedett, ahol néhány nappal ezelőtt is járt (0,76 és 2,85 százalék környéke), megtették a hatásukat, s a részvénypiacokat szintén hasonló mélységbe küldték, mint ahol néhány napja jártak. Ez persze azt is jelenti, hogy sok esetben recsegnek-ropognak a technikai szintek. Azt S&P500 esetében a támasz, amely egy rés és az emelkedő trendcsatorna alsó éle is egyben, 2.572 pontnál van, miközben az index 2.580 pontig ereszkedett tegnap. A BUX index esetében az árfolyam az emelkedő trendcsatorna aljára esett. Nem sokkal ez alatt a találunk egy támaszszintet 38.593 pontnál. Ennek nem kellene elesnie. A DAX index esetében a korábbi mélypont 12.200 környékén van. Ha az RSI-re vagy az MACD indikátorra nézünk, akkor eléggé túladottnak tűnik az index, ami amúgy hulla gyenge (a leggyengébb az itt tárgyaltak közül). Mindez azt sugallja számunkra, hogy a mai napon egy kezdeti további csökkenést követően jöhet valamiféle emelkedés. De továbbra sem árt az óvatosság, hiszen ez sem fogja még feltétlenül a korrekció végét jelenteni.
Nem hagyott alább a volatilis kereskedés az amerikai piacokon, tegnap 4% körüli esést szenvedtek el a vezető indexek. Ezzel az S&P500 kiesett az emelkedő trendcsatornából, így a következő technikai szint, amit figyelni érdemes az a 2.538 pontnál húzódó 200 napos mozgóátlag. Az S&P500 végül 3,8%-os, a Nasdaq 3,9%-os, a Dow pedig 4,2%-os mínuszban zárt.
Tegnap az Amerikai Szenátus megszavazta 2019 márciusáig a költségvetés sarokszámait, amit amerikai idő szerint ma reggel a Képviselőház is megszavazhat. A részleges kormányzati leállás ennek ellenére pénteken hajnalban már életbe lép, azonban könnyen elképzelhető, hogy csak tiszavirág-életű lesz emiatt.
10%-kal esett tegnap a Teva árfolyama azt követően, hogy kedvezőtlen 2018-as kilátásokat fogalmazott meg az izraeli gyógyszercég. A negyedik negyedéves eredmény ugyan jobb lett a vártnál, de ezzel együtt is 16%-kal esett az árbevétel év/év alapon 5,5 milliárd dollárra, amin 0,93 dolláros tisztított EPS-t ért el a cég. Az idei évre 18,3 és 18,8 milliárd dollár közötti árbevételt vár a vállalat, míg az elemzők 19,3 milliárd dollárra számítottak. Ez pedig komoly visszaesés lehet a 2017-es 22,4 milliárd dollárt követően.
Szárnyaltak az Nvidia papírjai a negyedik negyedéves gyorsjelentés közzétételét követően, piaczárás után több mint 7%-kal emelkedett az árfolyam. 2,9 milliárd dolláros árbevételen 1,72 dolláros tisztított EPS-t ért el a cég, a 2,7 milliárd dolláros árbevétel és 1,29 dolláros EPS-várakozással szemben. A most folyó negyedévre 2,9 milliárd dollár körüli árbevételt vár a cég, míg a konszenzus ezelőtt 2,4 milliárd dollárt várt. A vállalat grafikus kártyái iránti kiugró kereslethez továbbra is hozzájárul a kriptodevizák bányászata, azonban az adatközpontok és az önvezető autók esetében is nagy népszerűségnek örvendenek a cég termékei.
Elutasította a Qualcomm igazgatótanácsa a Broadcomm újabb felvásárlási ajánlatát, ami immáron 82 dollárról szólt részvényenként, szemben a tegnapi 62 dolláros záróárral. A Broadcomm kommunikációja szerint ez volt a legjobb és egyben a végleges ajánlatuk.
Erőteljes esés volt tapasztalható ma reggel az ázsiai piacokon. A Shanghai 5,2%-ot, a Hang Seng 3,5%-ot, a Nikkei 2,3%-ot csökkent, miután az amerikai eladói hullám átterjedt Ázsiára is.
Januárban a kínai infláció a várakozásokkal összhangban 1,5%-ra csökkent a korábbi 1,8%-os értékről. A termelői árindex szintén lassult, a várakozásoknak megfelelően 4,3% lett, a korábbi 4,9% helyett. Ezek együttesen azt mutatják, hogy továbbra sincs erőteljes inflációs nyomás Kínában.
Ma lesz a dél-koreai téli olimpia hivatalos megnyitója. Politikai oldalról nézve a legnagyobb kérdés, hogy az Észak-Koreával fennálló viszony enyhül-e, erre utaló jeleket egyébként lehet látni.
Az amerikai határidős piacok a pozitív tartományban voltak ma reggel, míg az európaiak vegyes képet mutattak. A DAX pluszos volt.
A Richter hétfőn tőzsdenyitás előtt teszi közzé negyedik negyedéves eredményét.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.