Nem hozott összeomlást a Fed akciótlan ülése. Ugyanakkor a remény tovább él, hiszen a Fed ismételten elmondta, hogy közelről figyelik a helyzetet, és ha kell, akkor megteszik a szükséges lépéseket. Ez pedig ismételten okot adott az optimizmusra, hogy a szeptember 12-13 találkozón lehet, hogy lépni fognak. Persze csak akkor, ha szükséges. Így a világ szeme az EKB mai...
- 20 napos mozgóátlagról fordult az olaj
- A Fed döntés hiánya miatt erősödött a dollár
- Japán kivételével esik Ázsia
- A piaci várakozásoktól elmaradó Richter eredmény
- Emelkedésre számítunk ma a BÉT-en
- Egyedül az energiaszektor zárt pluszban (0,6%), a közszolgáltatás és az ipar (0,6-0,7%) voltak a nap vesztesei.
- Tegnap véget ért az amerikai jegybank kétnapos kamatdöntő ülése. A megjelenő közleményben a növekedés lassulását olvashatjuk, ennek ellenére nem hozott újabb intézkedést a Fed, mint ahogy azt sokan várták. Pedig a jegybankárok szerint a foglalkoztatottság bővülése továbbra is aggasztó, és meglehetősen magas a munkanélküliség. Az irányadó ráta változatlanul nulla közelében maradhat 2014 végéig.
- AZ ISM feldolgozóipari beszerzési menedzser index sem segítette emelkedéshez a piacokat, a várt 50,2 pont helyett 49,8 ponton stagnált a mutató júliusban.
- AZ ADP munkapiaci jelentése pozitív meglepetést okozott, a várt 120 ezer helyett 163 ezerrel nőtt a foglalkoztatottak száma júliusban.
- A teljes és a belföldi gépjármű értékesítések nem okoztak meglepetést, a várakozásoknak megfelelően alakultak.
- Ma leginkább a délutáni EKB kamatdöntésre figyelnek a befektetők, a tengerentúlon pedig a szokásos munkanélküli segélykérelmek adatot láthatjuk. A gyorsjelentések közül az AIG, a Sunoco és a Kraft Foods számait érdemes figyelnünk.
- Az arany árfolyama 0,1%-os csökkenés után 1.606 dolláron áll.
- A keddi gyengülés után korrigálásba kezdett a forint, melynek következtében 281,71-ről 280,91-re erősödött.
- A Figyelő a Hernádi Zsolt MOL elnökkel folytatott beszélgetés után a következőket írja: a létrehozandó új vállalati központ (i) 500 főt fog foglalkoztatni, köztük 80 stratégiai döntésekért felelős vezetőt, (ii) az átalakulás október 1-ig lezajlik, 2013. január 1-től pedig már az új vezetési struktúrával működik a cég. (iii) az új központhoz tartozik a MOL, a Slovnaft, az INA, az IES, az upstream-, és egyéb üzletágak. (v) Az új szervezeti struktúra kialakításához sem a részvényesek, sem a horvát kormány jóváhagyására nincs szükség. (vi) A cél az, hogy a cégcsoporton belül karrierlehetőséget biztosítsanak mindenkinek, és ezáltal megújítsák a felsővezetést. (vii) Az átalakítások során a létszám nem növekszik. Az interjú tehát részleteket tartalmaz az átalakításról, de árfolyamhatásra nem számítunk.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.