Erste kommentár Megint új csúcson van a BUX index! Kérdés, hogy jogos-e ez az emelkedés. Az elmúlt hetekben felülvizsgáltuk modelljeinket és ennek megfelelően módosítottuk célárainkat. Így a négy nagy...
Megint új csúcson van a BUX index! Kérdés, hogy jogos-e ez az emelkedés. Az elmúlt hetekben felülvizsgáltuk modelljeinket és ennek megfelelően módosítottuk célárainkat. Így a négy nagy részvény alapján a BUX emelkedési potenciálja 14 százalék körül van egyéves távon, miközben az elvárt hozam a magyar piacra az Erste metodológia szerint 9 százalék körül van. Ez azt jelenti, hogy annak ellenére, hogy a magyar piac csúcson van, a BUX index még mindig 4-5 százalékkal alulértékeltnek tekinthető. Így talán nem is meglepő, hogy a mai napon további enyhe emelkedésre számítunk, amely elsősorban a jó állapotban levő MOL-nak köszönhető.
Az Egyesült Államokban elstartolt a gyorsjelentési szezon. Mind a Citi, mind a JPMorgan jó eredményeket tett közzé, de ennek ellenére eséssel zárták a napot, amely az aktív profitrealizálóknak köszönhető. Az S&P500 index esetében egyébként a várakozások szerint 20 százalékkal bővülhet az eredmény a tavalyi harmadik negyedévhez képest, azaz továbbra is dinamikus a profit növekedése, sőt, a szokásos bika piacon megszokottnak a felső élén lehet.
A DAX a harmadik negyedévben többszörözheti eredményét (mintegy nyolcszorozza), a tavaly harmadik negyedévi nagyon gyenge eredménye miatt. Ugyanakkor a negyedév per negyedév összehasonlítás alapján mintegy 20 százalékos csökkenés következhetett be a harmadik negyedévben. Ennek ellenére attraktív az index, de a 13.000 pont áttörése előtt számítunk egy korrekcióra.
Összességében a mai napon mind a BUX, mind a DAX kismértékben emelkedhet.
Kisebb eséssel zárták a tegnapi kereskedést a vezető amerikai indexek. A Dow 0,1%-kal, a Nasdaq és az S&P500 0,2%-kal került lejjebb.
Noha a főbb sorokon megverte tegnap az elemzői várakozásokat a Citigroup és a JPMorgan, és kezdetben emelkedéssel is nyitottak a részvények, nap végére előbbi 3,5%-os, utóbbi 1%-os esést szenvedett. Ennek egyik oka egész egyszerűen profitrealizálás lehetett, ami a megelőző hetek meredek emelkedését követően nem is lenne meglepő. A Citi esetében a hitelállomány lassú növekedése (2,5% év/év), és a negyedévben közel 500 millió dollárral megugró céltartalékolás lehetett a további oka annak, hogy napközben mégis eladói nyomás alá került a részvény. A mai napon piacnyitás előtt a Wells Fargo és a Bank of America jelentéseivel folytatódik a jelentési szezon.
90.000 ezer televíziós előfizetőt veszített az AT&T a harmadik negyedévben a vállalat által közzétett előzetes számok szerint, ami az üzletág egyre gyorsabb erózióját vetíti elő. A cég egyrészt a hurrikánok hatásával, másrészt pedig az élesedő versennyel magyarázta a veszteséget. Ezzel egyre jobban kezd kirajzolódni az a trend az USA-ban, miszerint az emberek lemondják hagyományos TV előfizetéseiket és inkább az online szolgáltatásokra (Netflix, Amazon, stb…) állnak át. A hírekre 6%-ot esett az AT&T árfolyama, ami más hagyományos kábeles vagy műholdas tévészolgáltatókat, mint például a Comcast (-4%) is magával rántott.
Eric Rosengren, a bostoni Fed elnöke szerint az alapkamat fokozatos emelése a helyes út a Fed számára a tengerentúlon. Egyik érve emellett az, hogy el akarná kerülni azt, hogy a munkanélküliségi ráta még tovább a Fed által egyensúlyinak tartott szint alá süllyedjen.
Vegyesen teljesítettek az ázsiai piacok. A Nikkei 0,9%-ot, a Shanghai index 0,1%-ot emelkedett, miközben a Hang Seng index stagnált. A Nikkei a technológiai szektor vezetésével emelkedett és áttörte a 21.000 pontos ellenállást. A következő ellenállás 22.000 pont lehet.
Szeptemberben jelentősen, 18,7%-kal nőtt a kínai import, míg az export 8,1%-kal növekedett az előző év azonos hónapjához képest. Az export esetében 10,0%-os, az import esetében 14,7%-os növekedés volt a várakozás. A növekedés egy relatíve gyenge tavalyi bázisról következett be, de ezzel együtt is az látszik belőle, hogy erős a globális kereslet.
Vegyes képet mutattak a határidős piacok ma reggel. A Dow és a DAX pluszban, a Nasdaq, az S&P és a FTSE mínuszban volt.
Kiderültek részletek a tegnapi Richter bejelentéssel kapcsolatban. A szer még jóváhagyásra vár, ami számunkra azt jelenti, hogy relatíve alacsony, néhány millió euró lehetett a mérföldkő fizetés összege, amely a negyedik negyedéves eredményt érinti. A szer 2019 közepén kerülhet piacra és 4-5 év távlatában mintegy 20 millió euró csúcsértékesítést érhet el, amely különben a FÁK/Orosz piacot is jelenti. A bejelentés összességében pozitív, de a cég fair értékére való hatása nagyon limitált.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.