Nagyot fordult a világ, míg mi zárva tartottunk. Legalábbis ami az euró-dollárt meg az euró-forintot illeti. Az előbbi beszáguldott az 1,35-ös érték alá, míg a másik 297 fölött zárta a hetet. Az EUR/USD csak arra a szintre ment vissza, ahol akkor tartózkodott, amikor még a decemberi szűkítésben hittek. Ráadásul itt van egy támaszszint (1,3475) és az 50 napos...
- A kőolaj korrigált, az arany közelít az 1.300 dollárhoz
- Óriási mozgás a devizapiacokon
- Mérsékelt csökkenés Ázsiában
- A MOL felgyorsítja az Akri-Bijeel blokk fejlesztését
- Mégsem nyújtja be devizahiteles mentőcsomagját a kormány
- Kis emelkedésre számítunk ma a tőzsdén
- A pénteken publikált ISM beszerzési menedzser index 56,2 pontról 56,4 pontra emelkedett októberben, míg az elemzők csökkenésre számítottak.
- Az ISM New-Yorki indexe októberi számait publikálják ma 15:45-kor.
- Piaczárás után az Office Depot, az Andarko Petroleum és a Marathon Oil publikálja negyedéves számait.
- 0,63%).
- Pénteken is megállíthatatlanul erősödött tovább a dollár az euróval szemben. Az EUR/USD árfolyam a Fed szerdai bejelentése óta 1,375-ös árfolyamról 1,349-ig csökkent. Ma reggel csak kisebb elmozdulás látható az árfolyamban.
- Az október havi kínai beszerzési menedzserindex értéke 56,3 pont lett a szolgáltató szektorban, ami 14 havi maximumot jelent az előző havi 55,4 pontot követően.
- A harmadik negyedévben a várakozásoknak megfelelően 7,6%-kal drágultak az ausztrál ingatlanárak az előző év azonos időszakához képest.
- A kínai kommunista párt Központi Bizottsága november 9 és 12 között tartja ülését.
- A III. negyedéves eredmény közzététele után elemzői tájékoztatót tartott a Richter. A cég 3%-ról 5%-ra emelte idei évi árbevétel növekedés várakozását. Bár a jövő évi tervszámokat majd csak februárban ismertetik, Bogsch Erik elmondta, hogy jövőre már várhatóan nem nőnek a K+F kiadások. Ha minden a terv szerint halad, akkor jövő nyáron kerülhet piacra az USA-ban a cariprzine. Az EU-ban való piacra lépéshez szükséges klinikai vizsgálatok még folynak.
- OTP, FHB: A devizahiteles mentőcsomaggal kapcsolatban Varga Mihály azt nyilatkozta csütörtökön, hogy a bizonytalan jogi környezet miatt a kormány egyelőre nem nyújtja be saját javaslatát. Az elmúlt hónapokban egymásnak ellentmondó bírósági ítéletek születtek, így először a jogi helyzetet kell tisztázni, ezért tárgyalásokat kezdenek az érintett szereplőkkel. A hír kedvezően értékelhető, amennyiben a kormány nem önálló javaslatot terjeszt be, hanem egyeztet a felekkel. A mentőcsomag elfogadása tehát jövő év elejére csúszik, és szerintünk az árfolyamgát kiterjesztése lehet majd a megoldás.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.