Itt jelentkezhet be korábban regisztrált Erste Market hozzáférésével.
Amennyiben korábban csak hírleveleinket kapta, és nem regisztrált, akkor hozzáférését ezen az oldalon tudja aktiválni.

PIACI HÍREK

A BMW végleges eredménye megegyezett az előzetes számokkal

ERSTE TÍZÓRAI
ERSTE TÍZÓRAI2017. március 22.   08:42

Elromlott a hangulat Nyugat-Európában A nap első felében még tartották magukat a piacok, de záráshoz közeledve elromlott a hangulat és mínuszban zártak az indexek (FTSE100 -0,69%, DAX -0,75%, CAC40 -0,19%). Enyhe...

Elromlott a hangulat Nyugat-Európában

A nap első felében még tartották magukat a piacok, de záráshoz közeledve elromlott a hangulat és mínuszban zártak az indexek (FTSE100 -0,69%, DAX -0,75%, CAC40 -0,19%).


Enyhe meglepetést okozott az Egyesült Királyságból tegnap érkezett februári inflációs adat. A maginfláció 2%-ig kapaszkodott a várt 1,6% helyett. Az év/év alapú inflációs adat pedig 2,3% lett, miközben a konszenzus 2,1% volt.


Johannes Hahn, az unió bővítési biztosa szerint Törökország egyre inkább távolodik az EU-tól. A Bild német napilapban megjelent nyilatkozat szerint, ha Ankara nem változtat irányt, akkor valószínűtlen a törökök csatlakozása.


Bár a britek már bejelentették, hogy jövő szerdán aktiválják a Lisszaboni Szerződés 50. cikkelyét, a tagállamok azonban csak április végén, május elején dönthetnek a kilépési alapelvekről, így akár nyárig is húzódhat a tárgyalások megkezdése.

40 új modellt dobna piacra a következő két évben a BMW

Tegnap érkezett meg a BMW végleges negyedéves eredménye, amely megegyezett az előzetes számokkal, így a piac inkább arra koncentrált, amit a jövővel kapcsolatban mondott az autógyártó. Egyébként rekord éve volt a BMW-nek, mert soha nem adtak még el egy év alatt annyi autót és értek el olyan magas árbevételt és profitot, mint tavaly (egymás utáni hetedik évben nőttek az eredmények). Idén 100 ezer elektromos és hibrid autó eladása a cél, 2025-ben pedig már az értékesítések 20-25%-át adhatják az ilyen modellek. A következő két évben 40 új modell piacra dobását tervezi a gyártó, köztük az X2 és az X7 is piacra kerül. Az iNext 2021 fantázianév pedig azt takarja, hogy négy év múlva már önvezető elektromos modellel is megjelenhessen a társaság. Idénre 8-10% közötti üzemi eredményhányadot célzott meg a BMW, az árbevétel tekintetében pedig enyhe növelés a cél.

9,92 millió Raiffeisen részvény adtak el piaczárást követően

A Raiffeisen egyik meghatározó tulajdonosa, az Immigon tegnap piaczárást követően 9,92 millió darab Raiffeisen részvényt értékesített gyorsított könyvépítés keretében intézményi befektetők részére. Ez a teljes részvénymennyiség 3%-át jelenti, és ezzel az Immion a teljes Raiffeisen részvényportfolióját értékesítette. A tranzakció 21 eurós áron történt, ami 4,7%-os diszkontot jelent a tegnapi záróárhoz képest. A lebonyolításban az Erste Bank és az Exane BNP Paribas vett részt.

Tovább folyik a Commerzbank által indított kártérítési per

Az USA-ban egy kerületi bíró elutasította a Bank of New York Mellon kérését a Commerzbank-kal szemben fennálló per megszüntetését illetően. A Commerzbank még 2015 decemberében indította az 1 milliárd dollár feletti kártérítési ügyet lakossági jelzálog-fedezetű értékpapírokkal kapcsolatban.

A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.

ELEMZÉS

Meglovagolhatja a fogyasztás élénkülését a JD.com

A kínai gazdaság nehézségei ellenére a lakossági...

AGRÁR SAROK

Tovább zsugorodik az agrár géppiac

Miután egy április végi rendezvényen az illetékes államtitkár bejelentette, hogy a digitalizációs pályázat halasztásra kerül - méghozzá...

2025. május 12.

Az Erste Befektetési Zrt. (székhelye: 1138 Bp., Népfürdő utca 24-26., 8. emelet; "az Erste") EZEN oldalon található adatkezelési tájékoztató ismeretében, a "Mentés" gomb megnyomásával egyértelműen és kifejezetten hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat kezelje abból a célból, hogy az Erste Befektetési Zrt. részemre az általa nyújtott befektetési szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön, az adatkezelési tájékoztatóban foglalt időtartamig.

A "Mentés" gombra való kattintással továbbá hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste Befektetési Zrt. az Erste Bank Hungary Zrt. (1138 Bp., Népfürdő utca 24-26.; a „Bank”) részére a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat továbbítsa annak érdekében, hogy a Bank részemre az általa nyújtott pénzügyi szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön a Bankoldalon található adatkezelési tájékoztatójában foglaltak szerint az ott meghatározott időtartam alatt.

Erste tájékoztatását elfogadom, miszerint Erste a személyes adataimnak feldolgozásával az Idealap Kft.-t bízta meg adatfeldolgozási szerződés keretében.

Ezen felül tudomásul veszem, hogy jelen hozzájárulásomat akár az info@ersteinvestment.hu címre küldött nyilatkozatommal, akár a 06-1-2355-151 telefonszámon az Erste ügyfélszolgálatán, akár személyesen bármelyik Erste bankfiókban bármikor korlátozás és indokolás nélkül visszavonhatom.

Rendben