Továbbra is csúcs közelben billegnek a főbb nemzetközi indexek, és ez a billegés akár még napokig is eltarthat. Ezzel nincs is semmi gond, akkor kezdhetünk majd el aggódni, ha néhány nap után sem fog folytatódni az emelkedés, amelyre jó esély van szerintünk. Ma valószínűleg a DAX és az S&P500 is csökkenni fog, remélhetőleg nem túl nagymértékben. Közben a BUX olyan,...
- Emelkedett a WTI, továbbra is lejtőn az arany
- Gyengül a forint, erősödik a dollár a reggeli órákban
- Vegyes mozgások a távol-keleti piacokon
- A MOL 2 milliárd kuna kártérítést követel Horvátországtól
- Surányi György javaslatokat tett a devizahitel probléma kapcsán
- Csökkenésre számítunk ma a tőzsdén
- A Dow Jones index tagjai között nagy elmozdulásokat is láthattunk, a Walt Disney 2,7%-os plusszal a nap nyertese lett, míg a JP Morgan 2,7%-os mínusszal a nap vesztese.
- A friss munkanélküli segélykérelmek száma 2006 áprilisa óta nem látott szintre csökkent. A várt 330 ezer helyett 292 ezres adatot publikáltak. A minisztérium azonban felhívta a figyelmet arra, hogy az adat torzíthat, mert két államban is frissítették a számítógépes rendszert, emiatt nem tudták időben beküldeni az adatokat.
- Délután az augusztusi kiskereskedelmi forgalmi adatokat és a Michigani Egyetem szeptemberi fogyasztói bizalmi indexét publikálják.
- Az eurózóna ipari kibocsátása a várt -0,2% helyett -2,1%-ra esett vissza.
- Az arany esetében a befektetők a Fed politikájától félnek leginkább, mivel egyértelmű, hogy az amerikai jegybank csökkenti kötvényvásárlási programját.
- A dollár erősödének indult a tegnap délelőtti órákban az euróval szemben, de 1,325-nél elakadt az árfolyam csökkenése, és zárásra 1,329-ig kapaszkodott vissza. Az árfolyam esése tovább folytatódik, a reggeli órákban 1,327-ig süllyedt az EUR/USD.
- A japán ipar 1,8%-kal bővült a felülvizsgált adatok szerint, az előzetes szám 1,6% volt.
- ha önként nem tesz eleget Hernádi Zsolt
- a magyar hatóságok nem kötelezhetőek. Folyik az adok-kapok a MOL és a horvát állam között, ami nem jó jel a szeptember 18-án kezdődő tárgyalások előtt, mivel mutatja, hogy feszült a viszony a felek között. Mi sokáig elhúzódó tárgyalásokra számítunk, aminek a végén a MOL megtarthatja az irányítási jogot, addig viszont nem indulhat az INA átalakítása.
- OTP, FHB: Surányi György korábbi jegybankelnök egy rádióinterjúban javaslatokat tett a devizahitel probléma kapcsán. Véleménye szerint (i) az MNB-nek a piaci árhoz képest 10%-kal olcsóbban kellene eurót biztosítania, hiszen kb. ennyi nem realizált haszna van a devizatartalékon. A forintosítást néhány éven belül (4-5?) kell végrehajtani, úgy, hogy ne sérüljön a Guidotti szabály, hiszen hazánk évente 3 milliárd eurót kap uniós forrásokból. A teljes devizahitel állomány 12 milliárd forint. (ii) Az MNB-nek forint forrást kellene biztosítania a hitelek finanszírozására, így a bankok a jelenlegi 8%-os kamatot 6%-ra tudnák csökkenteni. A svájci frank források költsége 4% körül van tudomásunk szerint. (iii) A hitelek futamidejét a jelenlegi átlag 12 évről 17 évre kellene meghosszabbítani. Így a háztartások havai törlesztő részlete 35%-kal csökkenhetne. Surányi javaslatait lehetséges megoldásnak tartjuk, de úgy tudjuk, hogy az MNB nem kíván forrásokat biztosítani a devizamentő csomaghoz, de eurót a leváltáshoz igen, viszont azt több lépcsőben.
- Dr. Horváth Gábor, az OTP felügyelő bizottsági tagja 2013. szeptember 12-én 4.299 forintos átlagáron 10.000 darab OTP törzsrészvényt értékesített. A tranzakciót követően Horváth Gábor nem birtokol OTP részvényt.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.