Abe Shinzo megmondta. Minimum 28 ezermilliárd jen, azaz cirka 250 milliárd dollár lesz a gazdaságélénkítő csomag. Ennek tudott örülni a japán piac, pláne azok után, hogy a Nikkei nevű gazdasági lap már 5 és 30 ezermilliárd jen között mindenféle számot meglebegtetett. Utoljára éppen az alsó élen. Így a 28 ezermilliárdos érték pozitív meglepetésnek tekinthető, ezért...
Mindeközben az Egyesült Államokban is láthattunk eredményeket. Miközben a kereskedés során vegyes számokat láthattunk mind a vállalati eredmények, mind a makrogazdasági mutatószámok tekintetében, addig a piac zárását követően megbocsátottak a befektetők az Apple-nek. Ugyanis a szolgáltatások robosztus növekedést tudtak felmutatni, így a vártnak megfelelő gyenge iPhone értékesítési számokat ignorálták a befektetők, és a piaczárás utáni kereskedésben 7 százalékkal emelkedett.
A német piacon egyértelműen pozitív napra ébredünk, hiszen a Bayer és a Deutsche Bank eredménye is jó lett. Ez pedig fontos, hiszen az előbbi 9,2, míg az utóbbi 2,2 százalékos súllyal szerepel az indexben. Ugyanakkor a BASF eredménye elmaradt a vártól, de az idei eredményterveket megerősítette. Mindenesetre negatív piaci reakció várható, amely ignorálhatja, vagy legalábbis csökkentheti a Bayer pozitív hatását, hiszen a súlya az indexben 7,9 százalék. Egy szó mint száz, a pozitív piaci hangulatban további emelkedést várunk a DAX indextől.
Holnap jön a Richter gyorsjelentés, visszaeső eredménnyel, de az idei céges terveket időarányosan mintegy 70 százalékkal meghaladó eredménnyel. Nyilván ez is közrejátszik az emelkedésében, de ne legyenek kétségeink, a jövőbe mutató tervek, projektek komoly értéknövekedést fognak hozni, és ezt kezdik felismerni a befektetők. A BUX index esetében emelkedésre számítunk a mai napon.
- Brit GDP adat érkezik
- A WTI továbbra is nyomás alatt, nem változott az arany ára
- Nem tud elszakadni a dollár az 1,10-es szinttől
- Elmúltak a kételyek, hatalmas Japán élénkítés jön
- Holnap reggel jelent a Richter
- Emelkedésre számítunk ma a BÉT-en
- Pozitív meglepetést okoztak az újlakás értékesítések, havi alapon 3,5% bővülést publikáltak a várt 1,6% helyett.
- A Markit által publikált szolgáltatóipari beszerzési menedzser index enyhe csalódást okozott, a júliusi előzetes érték 50,9 pont lett, miközben a konszenzus 52 pont volt.
- A Conference Board fogyasztói bizalmi indexe pedig a várt 96 pont helyett 97,3 pont lett júliusban.
- Ma a Fed kamatdöntő ülésére koncentrálhatnak a befektetők.
- Az Apple árfolyama a vártnál kicsivel jobb gyorsjelentésre közel 7%-ot emelkedett a zárás utáni kereskedésben. A bevételek 14,6%-kal 42,36 milliárd dollárra estek, miközben az egy részvényre jutó profit 1,85 dollárról 1,42 dollárra csökkent. A piac 42,1 milliárdos bevételt és 1,38 dolláros EPS-t várt. Az alapvető folyamatok nem változtak, hiszen a kínai piacról származó bevételek 33%-kal estek éves alapon, az előző negyedévben látott 26%-os visszaesés után. Az iPhone-ból 40,4 millió darabot adtak el (40 millió darabot vártak) viszont az átlagár az előző negyedéves 642 dollárról 595 dollárra esett. Egyedüli meglepetésként az iPad értékesítései szolgáltak, miután 9,95 millió darabot adtak el a várt 9,14 millió darab helyett, ráadásul az átlagos értékesítési ár 14%-kal nőtt az előző negyedévhez képest. Illetve a termékszerkezet eltolódására érdemes figyelnünk, hiszen a teljes bevételekből 56,8%-ot tesznek ki az iPhone-ok (a II. negyedévben 65%-ot), az egyéb sor (Watch, iTunes, stb.) 19,4%-ot (a II. negyedévben 16,2%-ot). A menedzsment a folyó negyedévre 45,5-47,5 milliárd dolláros bevételt vár az elemzői konszenzussal egybehangzóan.
- A Twitter 11%-ot zuhant a gyorsjelentés számaira tegnap. A bevételek 502 millió dollárról 602 millióra nőttek, az EPS pedig 7 centről 13 centre hízott. A piac ezzel szemben 608 millió dolláros bevételt és 10 centes eredményt vár. Az átlagos havi felhasználói létszám 310 millió főről 313 millióra bővült. A problémát a menedzsment előrejelzése okozta, mivel a folyó negyedévre 590-610 millió dolláros bevételt jelez előre, holott a piac 682 milliót várt.
- A McDonald’s árfolyama 5%-kal került lejjebb tegnap. A bevételek 4%-kal 6,27 milliárd dollárra estek a vártnak megfelelően, miközben a profit 1 centtel esett éves alapon 1,25 dollárra (a piac 1,385 dollárt várt). Az USA-ban 1,8%-kal emelkedtek az értékesítések a várt 3,2% helyett, a nemzetközi eladások viszont a vártnak megfelelően 2,6%-kal bővültek.
- Elon Musk szerint a Tesla Model 3 évi 20 milliárd dollárt hozhat, amin 5 milliárd dollár lehet a bruttó fedezet. A gigafactory pedig akár 1,5 millió autó részére gyárthat akkumulátort, ami a korábbi becslések háromszorosa.
- A mai napon a Facebook, a GoPro, a T-Mobile USA, a Boeing és a Coca-Cola számaira lesz érdemes figyelni.
- Észtország veszi át 2017 második felében esedékes soros uniós elnökséget a kilépni készülő Egyesült Királyságtól, miután a londoni kormány lemond az elnökségről.
- A brit második negyedéves GDP adat éves alapon 2,1%-kal növekedhet a végleges olvasatban.
- Az arany ára 1.318 dolláron stagnált ma reggel. A piac a mai Fed ülésre figyel, ami képet adhat arról, hogy milyen mértékben emelkedhetnek az USA irányadó kamatai. A decemberi kamatemelésnek 50%-os esélyt ad a piac, míg a várakozás az, hogy a mostani ülésen nem változtatnak az irányadó kamatokon. A japán jegybank is újabb gazdaságélénkítő csomaggal készül, ami gyengíti a jent és tovább erősítheti a dollárt, ami némileg gyengítheti az aranyat. Az arany idén még mindig az egyik legjobban teljesítő eszközosztály volt, mivel közel 24%-kal nőtt az árfolyama.
- A tegnap reggeli forinterősödés hamar elolvadt, és a délelőtti órákban intenzíven gyengült a forint. Délután kisebb korrekció érkezett, és zárásra 313-ig esett vissza a kurzus. Továbbra is a 200 napos mozgóátlag környékén sávozik az EUR/HUF devizapár.
- Shinzo Abe, japán miniszterelnök tiszta vizet öntött a pohárba az elmúlt napok ellentétes információi után. Bejelentése szerint a gazdaságélénkítő csomag legalább 28 ezermilliárd jen, átszámítva 265 milliárd dollár összegű lehet. Ez a korábbi találgatások felső élét jelenti, így érthető a japán piac öröme. A részvénypiac emelkedésével párhuzamosan az USDJPY árfolyama 105,4-re emelkedett.
- Bár a japán gazdaságélénkítő csomag részletei még nem nyilvánosak, de újsághírek szerint körülbelül a fele fiskális élénkítést takarhat.
- Új befektetési szabályozás miatt ütik a kínai tőzsdét. Az új szabályozás ugyanis limitálná, hogy a vagyonkezelési termékeknél mekkora lehetne a részvények aránya, ez pedig értelemszerűen csökkentené a részvények iránti keresletet. Elsősorban a kisebb kapitalizációjú kínai részvények szenvednék meg az új szabályozást, ezek több mint 5%-os eséssel reagáltak ma.
- Japánban az ipari vállalatok profitja 5,1%-kal emelkedett júniusban, ami gyorsulást jelent a májusi 3,7%-os növekedéshez képest.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.