Nem nagyon hatotta meg Amerikát a brexit, legalábbis ez olvasható ki a bézs könyvből. Az amerikai gazdaság alapvetően továbbra is moderált fellendülésben van, miközben egyre égetőbb a szakképzett munkaerő hiánya. Ugyanakkor néhány régióban ugyan aggódnak a berxit miatt, de voltak olyanok is akik inkább a befektetések aktiválódására számítanak az európai bizonytalanság...
Mindeközben a Dow Jones és az S&P500 is új csúcson zárt, még ha csak kicsivel a korábbi csúcs záró érték fölött. Ugyanakkor a DAX korrigált, akár csak a BUX index is. A mai napon folytatódhat a DAX és BUX indexben is a technikai korrekció. Ugyanakkor a DAX index már tegnap is erővel fogadta és csinálta ezt a dolgot. Így nem lenne meglepő, ha ma letesztelné a 10.050 pont környékén levő 200 napos mozgóátlagot „rendesen”.
- Kamatot vághat a brit jegybank
- Készletadatokra esett az olaj árfolyama
- Napok óta gyengül a dollár
- Lemond a japán császár
- Saját részvényeket vásárolt a Magyar Telekom
- Csökkenésre számítunk ma a hazai részvénypiacon
- Tegnap érkezett a Fed Bézs könyve, amely szerint mind a 12 körzetben mérsékelt ütemben javult a gazdaság. A munkaerő-piaci feltételek továbbra is „stabilak maradtak”, a bérinfláció pedig „mérsékelt ütemű”. A feldolgozóipar javulást mutatott, az ingatlanpiacon pedig továbbra is pozitív folyamatok láthatóak. Szintén egy fontos információ, hogy a fogyasztói kiadások gyengülésének a jeleit látják a döntéshozók.
- A Philadelphiai Fed elnöke Patrick Harker szerint akár két további kamatemelés is jöhet idén, és 2018 végéig megközelítheti az alapkamat a 3%-ot. Harker szerint az infláció jövőre érheti el a jegybank célját. A döntéshozó nem tart a Brexit negatív hatásaitól az USA gazdaságára nézve.
- A Yum Brands részvényei 4%-ot emelkedtek a zárás utáni kereskedésben a gyorsjelentés számaira. A bevételek 3%-kal 3 milliárd dollárra estek, míg az EPS 69 centről 75 centre emelkedett. A piac 3,1 milliárdos bevételt és 74 centes profitot várt részvényenként. A KFC értékesítései 6%-kal a Taco Bell- é 2%-kal, a Pizza Hut-é pedig 1%-kal nőttek az előző negyedévhez képest. A kínai egységet október 31-ével fogják leválasztani a cégről a menedzsment közlése szerint.
- A JP Morgan piacnyitás előtti számaira érdemes lesz figyelni, amit a holnapi napon a Citigroup és a Wells Fargo követ majd.
- A várakozásoknak megfelelően Therese May lett Nagy-Britannia miniszterelnöke. Az eddigi külügyminiszter Philip Hammond pénzügyminiszteré avanzsált, George Osborne, az előző tisztséget betöltő kormánytag pedig távozik a kormányból. A külügyminiszteri posztot London volt polgármestere Boris Johnson lett, aki a Brexit tábor frontembere volt. Az EU tagság megszüntetéséről szóló tárgyalásokat viszont nem ő vezeti, hanem a frissen megalakuló Brexit-minisztérium, amelyet a Konzervatív Párt veterán politikusa, David Davis vezet majd.
- A Bank of England mai kamatdöntő ülésén 7 év után jöhet először kamatvágás. Az elemzők többsége 25 bázispontos kamatvágást vár, aminek hatására a 0,5%-os kamatszint 0,25%-ra csökkenhet. A kérdés nem az lesz, hogy a jegybank lazít-e, hanem inkább az, hogy milyen formában és mekkora mértékben. Ennek kapcsán pedig a font gyengülésére kell számítanunk rövid távon.
- Az euró zónás ipari termelés májusban a várt 1,4% helyett csupán 0,5%-kal emelkedett év/év alapon.
- Az arany árfolyamában különösebb mozgás nem volt látható, ma reggel 1333 dollárt kell adni egy uncia nemesfémért.
- Az EUR/USD devizapár napokkal ezelőtt pattant vissza az 1,1-es szintről, és azóta is stabilan emelkedik az árfolyam. A tegnapi Fed Bézs könyv nem okozott komolyabb mozgást a devizapárban, a mostani emelkedést az 1,114-nél található 20 napos mozgóátlag állította meg.
- Bár tegnap még cáfolták a helikopterpénz alkalmazásának a lehetőségét Japánban ma már mégis mint lehetséges eszközként említették. Ennek hatására a jen erőteljesen gyengült, az USDJPY árfolyam egészen 105,6-ig emelkedett.
- A 82 éves japán császár bejelentette lemondási tervét, amihez a törvények átalakítására is szükség van, hiszen a mostani szabályok nem tartalmazzák azt, hogy a császár lemondhatna, így mindenképpen váratlan lépésről beszélhetünk.
- A császár bejelentésének némi részvénypiaci vonzata is van, hiszen jelentős, több esetben 10% körüli emelkedéssel reagáltak a japán nyomdaipari vállalatok, ugyanis az összes hivatalos dokumentumot cserélni kell. Ennek oka az úgynevezett birodalmi naptárrendszer.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.