A jó amerikai makrogazdasági adatok hatására a Fed kormányzók úgy tűnik, hogy megvadultak, s egymás után szólalnak meg a QE3 kivezetésének megkezdése mellett. Ráadásul ma reggelre az is kiderült, hogy a kínai külkereskedelem aktívabb, mint amit a piac gondolt. Ez pedig jó jel a világgazdaság fellendülésének tekintetében. Tegnap a DAX beesett a 20 napos mozgóátlag alá,...
- Tovább gyengült az olaj, kismértékben korrigált az arany ára
- A 300-as szintet is érintette a forint
- Pluszba lendült Ázsia
- Jó eredményeket közölt a Magyar Telekom
- Árfolyamemelkedésre számítunk ma a BÉT-en
- A Dow Jones index tagjai közül a Microsoft (1,5%) volt a nap nyertese, a leggyengébben pedig az Alcoa (-1,7%) teljesített.
- Tegnap újabb jegybankár szólalt meg, a clevelandi jegybankelnök, Sandra Pianalto szerint az eszközvásárlási programot abban az esetben csökkentheti a Fed, ha a munkaerőpiac javulása hasonló lesz a közeljövőben is, mint amit az utóbbi hónapokban láthattunk.
- A Tesla tegnap publikálta második negyedéves gyorsjelentését, a tisztított részvényenkénti profit 20 cent lett, szemben az elemzők által várt 19 centes veszteséggel. Az árbevétel a tavalyi 26,7 millió dollárról 405,1 millió dollárra emelkedett, ami szintén meghaladja az elemzők által várt 386,9 millió dollárt. A részvények több mint 13%-ot emelkedtek a zárás utáni kereskedésben.
- Ma a szokásos heti munkanélküli segély kérelmeket publikálják.
- 0,5%, CAC40 0,1%).
- Az arany 1.293 dolláron volt ma reggel jelentős fundamentális hírek nélkül.
- Az EUR/USD tegnapi emelkedésével kilépett a szűk sávból, amiben az elmúlt napok során oldalazott a kurzus. Az árfolyam a nyitó 1,3305-ről 1,3336-ra emelkedett.
- Nem változtatott sem az alapkamat, sem pedig az eszközvásárlási program nagyságán a japán jegybank. A jegybankárok lassú növekedést várnak, a 2%-os inflációs célt pedig 2015-re tartják elérhetőnek. A döntés megegyezett az elemzői várakozásokkal.
- Váratlanul nagyot ugrott a kínai export és import adat is. Az export a várt 2% helyett 5,1%-kal bővült, miközben az import a várt 15 helyett 10,9%-kal bővült az előző évhez képest.
- A dél-koreai jegybank nem változtatott a monetáris kondíciókon.
- Sajtóértesülések szerint jelenleg nincs hivatalos tárgyalás a MOL és a horvát kormány között az INA kapcsán. Korábban arról lehetett hallani, hogy Csányi Sándor, a MOL igazgatóságának alelnöke vezeti a tárgyalódelegációt. Továbbra is úgy gondoljuk, hogy előbb-utóbb, de inkább utóbb aláírják majd a megállapodást.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.