Nem sok izgalommal kecsegtet a mai nap. Amerika zárva tart, hiszen a Függetlenség Napját ünneplik, így sem makro adatok, sem pedig vállalati hírek nem várhatók. Ráadásul Európában sem jelennek meg ma fontosabb adatok, így minden adottnak tűnik ahhoz, hogy alacsony forgalom mellett oldalazzunk a mai kereskedésben. A részvénypiacoknak meglehetősen...
A részvénypiacoknak meglehetősen rövid idő, mindössze egy hét elég volt ahhoz, hogy a Brexit-et kiheverjék. A kínai részvénypiacok már több hónapos csúcson vannak, és a legtöbb európai részvényindex is már megközelítette a brit népszavazás előtti szinteket, mindössze 1-2 százalék választja el őket. Ezzel pedig kezdjük elveszíteni az emelkedés legfőbb mozgatórugóját, a túlzott zuhanás utáni korrekció pozitív erejét. Így pedig a nyugat-európai tőzsdék emelkedése is hamarosan megtorpanhat.
Ma oldalazásra számítunk a magyar részvénypiacon.
- Adócsökkentés jöhet Nagy-Britanniában
- Hamarosan új csúcsra kapaszkodhat az arany
- Gyengén teljesített pénteken a forint
- Több hónapos csúcson a kínai indexek
- Oldalazásra számítunk ma a BÉT-en
- Ma a Függetlenség Napját ünneplik a tengerentúlon, ezért zárva lesznek a piacok.
- Loretta Mester a Clevelandi Fed elnöke szerint a központi bank egyelőre még várni fog a kamatemeléssel. Stanley Fischer alelnök is hasonló állásponton van a kamatemelést illetően, szerinte a Fed-nek várakozó álláspontra kell helyezkednie, és a júliusi ülésen még nem kellene lépniük a jegybankároknak.
- Az ISM feldolgozóipari index 53,2 pontra emelkedett júniusban, a piaci várakozás 51,3 pont volt. A Markit által publikált feldolgozóipari index 51,2 pontos értéke nem okozott nagy meglepetést, ugyanis az elemzők 51,3 pontra számítottak.
- A Tesla 14.370 autót adott el a második negyedévben, ami 25%-os bővülést jelent, de még így is elmarad a menedzsment 17.000 darabos korábbi előrejelzésétől. A Tesla előrejelzései szerint 50.000 autót gyárthatnak a második félévben, így összesen 79.180 darab Model X és Model S autót értékesíthetnek az egész évre vonatkozóan, ami a cég 80.000-90.000 közötti várakozása alatt van.
- George Osborne brit pénzügyminiszter javaslata alapján 15%-ra csökkentenék a társasági adót a Brexit után, ezzel is támogatva a vállalkozásokat. A kancellár úgy fogalmazott, hogy egy szuper kompetitív gazdaságot építenek, bár valószínűbbnek tűnik, hogy az adócsökkentés elsődleges célja a rövidtávú gazdasági sokk enyhítése.
- Az egyik legnevesebb londoni ügyvédi iroda keresi annak jogi lehetőségét, hogy Nagy-Britannia az Európai Unió része maradjon. Az iroda szerint parlamenti jóváhagyás is szükséges a kilépéshez, ahol viszont többségben vannak a maradáspártiak. De még így is kétséges, hogy a parlament hajlandó-e és képes-e egy demokratikus népszavazás eredményével szembemenni. Mindenestre látszik, hogy a maradáspártiak próbálnak minden fűszálba belekapaszkodni.
- A Financial Times értesülései szerint Matteo Renzi olasz pénzügyminiszter állami alap létrehozását tervezi a bankok feltőkésítésére, ami egyfajta végső mentsvárként funkcionálna. Egy hasonló alap létrehozása akár az Európai Uniós bankmentési bail-in szabályokkal is szembemenne, így egyelőre kérdéses, hogy pontosan hogy is működne az alap. Mindenesetre még ebben a hónapban hozzák nyilvánosságra az olasz bankok stressz-tesztjének eredményét.
- Az olaj beszorult egy szűk kereskedési sávba 48-50 dollár közé. A múlt hét nem volt izgalmas az olajpiacon, nem talált irányt az árfolyam. A mozgástér folyamatosan szűkül az olajban, ezért hamarosan nagyobb elmozdulás valószínű.
- A pénteki enyhe dollárgyengülés után már elmondható, hogy sikerült a 200 napos mozgóátlag felett stabilizálódnia az EUR/USD devizapárnak. A Brexit utáni pánik korrekciója zajlik jelenleg, és a 200 napos mozgóátlag áttörése a további emelkedést jelentheti, a következő ellenállás a 20 és 30 napos mozgóátlagoknál 1,12-nél található. A mai kereskedésben nem várható nagy mozgás a tengerentúli piacok zárva tartása miatt.
- A shanghai és a hongkongi részvénypiac is teljesen kiheverte a Brexit okozta globális sokkot, ma már mindkettő több hónapos csúcson járt. Elsősorban a nyersanyagtermelő cégek teljesítettek jól.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.