Képtelenebbnél-képtelenebb ötletek kerülnek napvilágra a Brexittel kapcsolatban. London polgármestere szerint például a fővárosnak mindenképpen az EU részének kell maradnia, ezért akár ki is léphetnek Nagy- Britanniából. Amennyire megdöbbentőnek tűnik elsőre az elképzelés, másodikra legalább annyira nevezhető logikusnak is. Londonnak van a legtöbb vesztenivalója,...
A Moody’s tegnap pozitívra javította a magyar bankrendszer kilátásait a korábbi stabil kilátásokról. A döntést a javuló hitelminőséggel indokolta. A lépés kicsit megkésettnek tűnik, hiszen a piac már több, mint egy éve árazza a hazai bankrendszer jó teljesítményét.
A tegnapi nap rendkívül jól sikerült a részvénypiacokon, a BUX több mint 3%-ot emelkedett és a DAX is bő 200 pontot emelkedett. Valószínűleg ma már nem tudják megismételni ezt a teljesítményt. Remélhetőleg egy oldalazás még benne van a piacban, de ha egy kis esés következik be, akkor sem kell megijedni.
- Egyre nagyobb a nyomás a briteken
- Emelkedik a WTI, stabil az arany ára
- A 200 napos mozgóátlag állította meg a dollár gyengülését
- Nem hozott áttörést a japán válságtanácskozás
- Ma oldalazó mozgásra számítunk a tőzsdén
- A CtW Investment Group, mely a Tesla részvényeinek 0,14%-át birtokolja levélben kérte meg Elon Muskot, hogy kettő független igazgatót delegáljanak az Igazgatóságba és az elnök-vezérigazgató szerepet válasza szét.
- Angela Merkel német kancellár a brüsszeli csúcstalálkozón azt mondta, hogy nem lehet átlépni a brit referendum eredményét és elkerülni Nagy-Britannia kilépését. Az uniós vezetők csak azután tárgyalnak a kilépésről, ha Nagy-Britannia aktiválja az EU Lisszaboni Szerződésének a tagországok kilépését szabályozó 50. cikkelyét. Jean-Claude Juncker szerint, ha egy maradáspárti miniszterelnök követné Cameront, akkor hivatalba lépése után két hetet kapna a kilépési szándék jelzésére, míg ha kilépéspárti utód jönne, akkor azonnal meg kell tenni.
- A brit Munkáspárt alsóházi frakciója megvonta a bizalmat Jeremy Corbyntól, a párt vezetőjétől, aki ennek ellenére nem hajlandó lemondani. A vád csupán annyi, hogy a munkáspárti szavazók 40%-a a kilépésre voksolt. Az indítványt 172:40 arányban fogadták el, azaz a képviselők háromnegyede szeretne új vezetőt.
- Mario Draghi az EKB elnöke szerint a világ jegybankjainak informális együttműködés keretében összehangolt monetáris politikát kellene folytatnia. Összehangolás alatt azt értette, hogy megosztják egymással az ismerteket és a saját monetáris politikát a közösen felállított diagnózisra alapozzák.
- Elbukott a bevándorlás ellenes holland Szabadságpárt vezetőjének az uniós kilépésről szóló népszavazási kezdeményezése.
- A mai napon eurozónás fogyasztói bizalmi index júniusi német inflációs adat érkezik, valamint tovább folytatódnak az EU csúcson az egyeztetések.
- Az arany 1.319 dollár volt ma reggel, némileg magasabb, mint tegnap. Az idei USA kamatemelés esélye gyakorlatilag nulla miután a Brexit népszavazás miatti bizonytalanság lényegében lenullázta ezt a lehetőséget. A félelem nő, hogy a világgazdasági növekedésre is kihathat a britek kilépése az Európai Unióból. Az ETF-ekben lévő arany mennyisége is tovább nőtt: a múlt héten 5,6 metrikus tonnával 1.940,3 tonnára nőtt a betárolt nemesfém mennyisége.
- Tegnap már dollárgyengülést tapasztalhattak a befektetők, az árfolyam napon belül a 200 napos mozgóátlag fölé 1,111-ig emelkedett, de zárásra visszaesett a szint alá 1,106-ig. Reggel ismét megpróbált elindulni felfelé az EUR/USD és 1,108-ig jutott az árfolyam, és hamarosan ismét megpróbálhatja áttörni a 200 napos mozgóátlagot.
- Japánban ismét nem remekelt a kiskereskedelmi forgalom. Májusban év/év alapon 1,9% volt a visszaesés, szemben a várt 1,6%-os visszaeséssel.
- A japán kormány és a japán jegybank között tartott egyeztetésen nem született érdemi döntés. Kuroda jegybankelnök igyekezett nyugtatni a piacokat. Véleménye szerint a bankoknak nincs problémája a deviza likviditással, továbbá a jegybank kész további likviditással is a bankrendszert támogatni, amennyiben ez szükséges.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.