A briteknek, vagy legalábbis a politikusoknak nagyon nem akaródzik kilépni. A hivatalos indok, hogy még ki kell találni, milyen jellegű kapcsolatot szeretnének az EU-val a kilépés után. Ügyes! Így úgy tűnik, hogy októberig nem nyújtják be a kilépési szándékot. Ez azért is izgalmas, mert a petíciós szavazás a második referendumra is nagyjából addig fog tartani,...
A mai napon már tényleg a megnyugvás jelei látszódnak a piacokon. A DAX próbálja a tegnapi esés legalább felét ledolgozni, mindannak ellenére, hogy a Volkswagen háza táján új negatív hír látott napvilágot. Nevezetesen 3,1 milliárd dollárral többet kellene fizetnie, mint ami a legutóbbi hír volt. Erre ugyan esnie kellene a részvénynek, több mint 10 eurót, de úgy tűnik, hogy a korábbi hírt nem hitték el a befektetők, s így most – meglepő módon – emelkedik a részvény. Egy szó mint száz, fordulóban van a piac a kétnapos, közel 10 százalékos zuhanás után.
A BUX index esetében is emelkedést várunk. Ne feledjük, hogy a BUX 5,2 százalékot esett két nap alatt, hogy szinte semmi oka nem volt erre. Különben a hosszú állampapír hozamon a pénteki jelentősebb emelkedés nagy részét ledolgozták a tegnapi napon.
- Ma kezdődik az EU csúcs a Brexitről
- 47 dolláron a WTI, gyengült az arany
- Kezd magához térni a forint
- Új mélyponton a japán kötvényhozamok
- Ma emelkedésre számítunk a hazai börzén
- Piaczárás után érkezik a Nike gyorsjelentése, amitől a piac 48 centes eredményt vár a tavalyi évben látott 49 centes eredmény után. A bevételek ezzel szemben 7,78 milliárd dollárról 8,28 milliárdra emelkedhetnek. Az elmúlt három hónapban 16%-ot esett a papír a versenytársak (Adidas, Under Armour) előretörésének és az egyik legnagyobb amerikai sportszergyártó kiskereskedelmi cég csődje miatt. Reméljük az előttünk álló negyedévre vonatkozó megrendelések száma feledteti majd a rossz emlékeket.
- Makrogazdasági adatok terén az első negyedéves GDP adatokra és a személyes fogyasztások árindex statisztikájára lesz érdemes figyelni.
- Legkésőbb szeptember 2-án kijelölik David Cameron brit miniszterelnök utódját a brit Konzervatív Párt szerint.
- A Standard & Poor’s Nagy-Britannia tripla „A”-s besorolását két fokozattal „AA”-ra módosította a Brexit esetleges hatásai miatt, negatív kilátás mellett. A Fitch is hasonló lépésre szántra el magát és „AA+” besorolásról „AA”-ra rontotta a besorolást negatív kilátás mellett.
- A ma kezdődő EU csúcson vitatják meg az állam-és kormányfők a Brexit várható hatásait, és egyeztetnek majd a kiválási folyamatról.
- Az arany 1.318 dollárra süllyedt két nap jelentős emelkedés után. A piac továbbra is a Brexit esélyeit és lefolyását taglalja. Egyelőre nincs előrelátható forgatókönyv, mindenesetre új angol kormány lesz várhatóan hónapokon belül, aki elkezdheti a kilépés lebonyolítását. Az aranyra negatívan hatott a dollár éjszakai erősödése is.
- Tegnap ismét leszúrt 1,1 alá is az EURUSD kurzusa, ma azonban már dollárgyengülés látható. Az EURUSD megpróbál visszakapaszkodni a 200 napos mozgóátlag 1,11-es értékéhez. A devizapár szempontjából a mai nap legfontosabb adata az amerikai GDP harmadik becslése lesz. A várakozás szerint a növekedési ütemet 1,0%-ra módosíthatják az előző becslésben szereplő 0,8%-hoz képest. A mag PCE inflációban nem várnak változást 2,1%-ra számítanak az elemzők. -
- Újabb mélypontra estek a japán államkötvényhozamok. Miután a 40 éves kötvények hozama is 0,1% alá esett, így már lejárattól függetlenül 0,1% alá estek a hozamok és a kibocsátott államkötvények 80%-a már negatív hozam mellett forog. A rendkívül alacsony hozamok azt mutatják, hogy a befektetők nem bíznak a növekedés és az infláció visszatérésében, ugyanakkor további lazító lépéseket várnak a jegybanktól.
- A piaci kommentárok már egészen odáig mennek, hogy a jegybank talán meg sem várja a július végi kamatdöntő ülését, hanem rendkívüli ülésen döntenek az újabb lazításról. Kuroda, a japán jegybank elnöke mindenesetre a mai sajtótájékoztatóján csak annyit közölt, hogy szorosan nyomon követik az eseményeket.
- A jegybanki lazítás mellett a piac jen intervencióra is spekulál, azonban erre egyelőre nem utalnak jelek. -
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.