Itt van, eljött az a hét, amikor minden újra az angolokról szól, de nem a fociról beszélünk, hanem a Brexit-ről. A hétvégén nagyot fordult a világ. Nem is annyira a megkérdezéses felméréseknél, ahol most 45 százalékon állnak a maradni vágyók, és 42 százalékon a kilépők, hanem a fogadóirodáknál. A hétvégén az odds-ok alapján számított valószínűségek nagyot változtak. A...
Így talán nem is meglepő, hogy a pénteki font erősödést követően, újabb font száguldást látunk. Különösen a dollárral szemben, ahol 1,5 százalékos ugrást láthatunk, míg az euróval vagy a forinttal szemben az elmozdulás „csak” 0,6-0,8 százalékos. A jen, mint menekülő deviza is gyengül a hírre, ami viszont pozitív a Nikkei index részvényeire nézve. S talán nem meglepő, hogy egész Ázsia is emelkedik. Sőt tovább mehetünk, Európában is hatalmas rallyra készülhetünk! A DAX hezitáló fordulót mutatott a 9.500 pontos támaszszintről a múlt hét végén, most viszont annál határozottabban készül felfelé törni. Szerintünk ebben az emelkedési körben a minimum a 10.300 pont környékének az elérése, de azon sem lepődnénk meg, ha áttörné a 10.500 pont környéki ellenállást, ha a várható brit bennmaradás következik be a csütörtöki népszavazáson. A BUX esetében is emelkedésre számítunk.
- Mégsem lesz Brexit?
- Visszaerősödött az olaj, az arany gyengül a Brexit hírekre
- Többségben a maradást választók, gyengülnek a menedékdevizák
- Távozik az indiai jegybankelnök
- Emelkedésre számítunk ma a BÉT-en
- A kínai szabályozó hatóság betiltotta az iPhone 6 és 6 Plus modellek forgalmazását Pekingben, ami ellen az Apple fellebbez, és közben tovább árulja készülékeit. A hatóság szerint a cég telefonjai túlságosan hasonlítanak egy kisebb kínai telefonra. Az eset érdekessége, hogy a döntés már májusban megszületett. A cég kínai értékesítései 26%-kal estek az első negyedévben, aminél még nagyobb visszaesés is jöhet a második negyedévben a hír hallatán az Apple második legnagyobb piacán.
- Megváltozott a széljárás a német-orosz fronton. A német külügyminiszter szerint amint lényeges előrelépés történik az ukrán-orosz békefolyamatban, akkor el kell kezdeni az Oroszországgal szembeni szankciók fokozatos feloldását. Az EU pénteken hosszabbította meg egy évvel az üzletkötési embargót a Krím-félszigettel, így a közeledésre még várni kell.
- David Cameron a The Sunday Times-ban adott interjújában ahhoz hasonlította a Brexit-et, mintha valaki kiugrana egy repülőből és vissza akarna utána kapaszkodni. Szerinte a kilépés mellett kampányoló tábor valótlanságokat állít. A legfrissebb közvélemény-kutatások szerint a kilépésre szavazók többsége elolvadt, sőt egyes esetekben újra többségbe kerültek a maradás-párti szavazók.
- Az arany 1.283 dollárra esett vissza. A hétvégi közvélemény-kutatások szerint erősödött a maradók tábora, a Brexit esélye így jelentősen csökkent. A népszavazásra most csütörtökön kerül sor, az eredmények péntek hajnalra várhatóak. A brit képviselőnő, Joe Cox erőszakos halála is inkább a bennmaradást erősíti.
- Az EURUSD a 20 és a 30 napos mozgóátlagról felpattanva 1,136-ig emelkedett ma reggel. A következő technikai ellenállás 1,14-nél látható. Közben az EKB igyekszik megnyugtatni a piacokat egy lehetséges Brexit hatásokat illetően. Az EKB kormányzótanácsának egyik tagja azt nyilatkozta, hogy a szavazás kimenetelétől és a piaci reakcióktól függően minden szükséges intézkedést meg fognak tenni.
- A forint a többi régiós devizához hasonlóan erősödött az euróval szemben. Az EURHUF csütörtökön még 315 környékén is járt, azóta viszont folyamatosan távolodunk a sáv felső élétől. Ma reggel már 313,3-nál is járt az EURHUF. Gyengébb támasz 313-nál látható, azonban erősebb ellenállást majd csak a 200 napos mozgóátlag képvisel, ennek értéke 312,3.
- Májusban a vártnál is nagyobbat csökkent a japán export. Év/év alapon a várt 10,0% helyett 11,3%- kal esett vissza, miközben az import a vártnak megfelelően 13,8%-kal csökkent. A fő tényező továbbra is az erős jen, míg az importot az alacsony nyersanyagárak is lefelé húzták.
- Nagyot gyengült az indiai rúpia, miután a jegybankelnök bejelentette, hogy mandátumának szeptemberi lejártát követően nem kíván ismét jegybankelnök lenni. Személyében nagyon bíztak a befektetők, így távozása bizonytalanságot okoz az indiai kamatpolitikával kapcsolatban, amire gyengült a rúpia.
- A jen némileg gyengült a dollárral szemben, miután a hétvégén a közvélemény-kutatók mérése alapján ismét kisebbségbe kerültek a Brexit-pártiak, aminek hatására a befektetők optimistábbá váltak és kevésbé keresik a menedékeszközöket, például japán jent.
- Áprilisban még 65 kínai városban emelkedett hó/hó alapon az új ingatlanok ára. Ez a növekedés májusra 60 városra csökkent, 6-ban stagnálást, 4-ben pedig csökkenést mértek.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.