Úgy tűnik, hogy az indexek várakozó üzemmódba kapcsoltak. Például a DAX index ugyan áttörte a 9.900 pontos szintet, de egyből beleakadt a 10.000 pontba. Tegnap egy pillanatra 10.100 pontig szaladt az árfolyam, ennek ellenére sikerült a negatív tartományban zárni a napot. Pedig egy fordított váll-fej alakzat képe lebeg előttünk, amelyből komoly emelkedésnek kellene...
A ma reggeli brüsszeli merényletről egyelőre kevés a hír, de úgy tűnik, hogy nem rengeti meg a piacokat. A DAX esetében a nap végére kisebb elmozdulással számolunk, akárcsak a BUX esetében is.
- Számos európai makroadat érkezik ma
- Az olaj 41,5 dollárra emelkedett, az arany is kicsit emelkedni tudott
- Az MNB kamatdöntő ülését várják a befektetők
- Gyengülő jen támogatja a japán részvénypiacot
- A MOL lehívta a Magnolia részvényopciókat
- Oldalazásra, kis esésre számítunk ma a BÉT-en
- Dennis Lockhart, az Atlantai Fed elnöke arról beszélt, hogy az Egyesült Államok gazdasága elég erős ahhoz, hogy „átvészeljen” egy újabb kamatemelést, akár már a jövő hónapban.
- Dennis Lockhart szerint az inflációs várakozások tekintetében a helyes gondolkodás továbbra is arra számítani, amit a tavalyi év második felében és idén láttunk, vagyis rövidtávon nem várható az infláció emelkedése. A jegybankot ez ösztönözte a közelmúltban irányváltásra, de nem biztos, hogy ez a változás tartós marad. Lockhart szerint a gazdaság jó úton halad, és természetesen az inflációs várakozásokat továbbra is folyamatosan figyelemmel követik. Az idén 2-2,25%-os gazdasági növekedés várható. Lockhart idén szavazó tag a Nyíltpiaci Bizottságban.
- John Williams San Franciscó-i Fed elnök úgy nyilatkozott, hogy a jelenleg érkező adatok alapján elképzelhetőnek tartja, hogy az áprilisi vagy a júniusi ülésen kamatot emeljenek. Ha nem lennének a negatív külső tényezők, akkor szerinte sokkal gyorsabban emelne kamatot a jegybank. Williams egyébként idén nem szavazó tag.
- Jeffrey Lacker, a Richmondi Fed elnöke is megszólalt, szerinte az olajár stabilizálódásával és a dollárerősödés megtorpanásával az infláció is emelkedésnek indulhat. Az idén nem-szavazó tag szerint középtávon visszatérhet az infláció a várt 2%-os szintre.
- A tegnap publikált februári függőben lévő lakásértékesítési adatok elmaradtak a várakozásoktól. 5,31 millió helyett 5,08 millióra süllyedtek az eladások éves alapon.
- A várakozásoknak megfelelően kisebb iPhone-t és iPad Pro-t dob a piacra az Apple. Az iPhone SE 399 dolláros ára a vállalat valaha volt legolcsóbb telefonja. Az előrendelések március 24-től adhatók le, amit május végéig 110 országban ki is szállítanak. Új szíjakat kap az Apple Watch, és 50 dollárral csökkentik az árát, így már 299 dollárért hozzá is juthatnak a felhasználók. Ez számunkra nem teljesen arról árulkodik, hogy olyan jól fogynának az okosórák, mint ahogy azt a vállalat állítja.
- Számos nagy elemzőcég szerint tovább eshetnek a PC eladások, ami miatt a fontosabb chipgyártókra vonatkozó ajánlásokat lefelé módosították. A hírre az Intel 1%-ot, az AMD 4,5%-ot esett.
- Az Argus elemzőcég a korábbi tartásról vételre változtatta a Tesla-ra vonatkozó ajánlását és 333 dolláros célárat szabott meg a részvényre, ami 40%-os felértékelődési potenciálnak felel meg. Az elemző szerint a termelési számokat tartani tudja majd a cég, és 2017-re jelentősen növekedhet a non-GAAP eredmény.
- A hétvégén megkötött uniós-török megállapodás egyes vélemények szerint jogilag támadható, és a genfi egyezményig visszamenőleg módosításra szorul a szabályozás, hogy valóban feltartóztathatóak legyenek a migránsok.
- A mai napon német üzleti bizalmi index, európai beszerzési menedzser indexek és brit inflációs adat is érkezik.
- Az arany 1.255 dollárra emelkedett. A kiábrándító amerikai házépítési adat csökkentette a soron következő Fed kamatemelés esélyét. A piac idénre két emelést vár, az USA makrogazdasági adatai lesznek a leginkább meghatározóak az arany piaci áralakulásával kapcsolatban. A dollárra is figyel a piac, a zöldhasú stabilizálódott az elmúlt napok esése után. A gyenge dollár erősítheti az arany iránti bizalmat.
- Folytatódott a korrekció az EUR/USD devizapárban, de csak enyhe csökkenést láthattunk. Az árfolyam 1,124-ig süllyed, közeledünk az 1,12-es támaszhoz. A mai kereskedésben sem lesznek piacmozgató makrogazdasági adatok.
- A japán ipari beszerzési menedzser index a várt 50,1 pontról váratlanul 49,1 pontra esett, miközben a piac márciusban már emelkedésre számított.
- Az ismét kinyitó japán részvénypiac emelkedéséhez elsősorban a gyengülő jen járult hozzá. Az USDJPY a pénteki 111-es értékről 112-re emelkedett.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.