Nyári hangulatban telt a kereskedés tegnap. Alapvetően oldalazást láthattunk, szintek vagy csúcsok közelében. Az amerikai indexek csúcsok közelében gyűjtik az erőt a technikai rövidtávú korrekcióban, míg pl. a DAX a 8.285 pont alatt konszolidál. A BUX szintén a 19.900 pont környéki ellenállás szint alatt van felkészülésben. Az USA-ban ugyanakkor javában zajlik a...
- Süllyedő olaj és aranyár
- Vegyes kép a Távol-Keleten
- Csekély mozgás a devizapiacon
- Támadást indítottak a MOL ellen Horvátországban
- A mai kereskedésben oldalazásra számítunk
- Tegnap a Citigroup publikálta második negyedéves számait, és az első két pénzügyi társasághoz hasonlóan szintén pozitív meglepetést okozott. A várt 1,17 dolláros részvényenkénti profittal szemben 1,25 dollárt jelentett a társaság, az árbevétel pedig 20 milliárd dollárra rúgott a tavalyi 18,64 milliárd dollár után, az elemzők 19,5 milliárdra számítottak. A legjobban a részvénykereskedési üzletág teljesített, ahol 68%-kal emelkedtek a bevételek. A jó eredmény annak is köszönhető, hogy a hitelezési céltartalékok 25%-kal 2,6 milliárd dollárra csökkentek. A papír árfolyama közel 2%-ot emelkedett.
- New Yorki feldolgozóipari index is kellemes meglepetést okozott, az index értéke 9,46 pontra emelkedett júliusban, az előző havi 7,84 pont után. A piaci konszenzus 5 pont volt.
- A kiskereskedelmi forgalom nem hozta a várakozásokat, júniusban 0,4%-os bővülést láthattunk az előző havi felülvizsgált 0,5% után. Az elemzők azonban ennél jóval optimistább 0,8%-os bővülésre számítottak.
- A pénteki zuhanás után tegnap közel 4%-ot szárnyalt a Boeing, miután a hatóságok nem találtak arra utaló jeleket, hogy akkumulátor hiba okozta volna a pénteki tűzesetet.
- Ma számos társaság publikálja negyedéves számait: Goldman Sachs, Johnson&Johnson, Yahoo!, Coca-Cola
- Több makroadat is jelenik meg ma délután a tengerentúlon: NAHB házárindex, ipari termelés, maginfláció
- A Fitch Ratings megvonta az euróövezet pénzügyi stabilitását szolgáló alap (European Financial Stability Facility, EFSF) AAA hitelbesorolását, és AA+ minősítésre módosította, miután hétfőn Franciaországtól, az egyik garanciavállaló tagállamtól is megvonták az AAA hitelbesorolást. Az új minősítés ebben az esetben is AA+ lett.
- Minimális forintgyengülést hozott a tegnapi nap a pozitív nemzetközi hangulat ellenére is. Az EUR/HUF értéke 291,59-ről 291,76-ra emelkedett.
- A Nikkei 0,44%-ot, a Hang Seng 0,03%-ot emelkedett, miközben a Shanghai index értéke 0,12%-os csökkenést mutatott.
- A JP Morgan korábbi 7,6%-os prognózisát 7,4%-ra csökkentette a kínai GDP bővülésére vonatkozóan. A 2014-es előrejelzést 7,7%-ról 7,2%-ra vágták vissza.
- Véleményünk: A MOL hasonló programot hajtott végre más piacokon. A horvát cég nem hatékony a MOL többi részéhez képest. A lépés valószínűleg része a MOL és a horvát kormány közti küzdelemnek – a felek most kívánnak leülni és tárgyalni az INA részvényesi szerződéséről, aminek része lesz a leépítési politika is.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.