Boldogabbak lehettünk egy JP Morgan és egy Intel jelentéssel. Az előbbi gyengébb, míg az utóbbi jobb lett a vártnál, ennek ellenére mindkét rézvényt beadták a jelentés után. Az utóbbit azért, mert a szerver chipek iránti kereslet várhatóan csökkenni fog. Mivel ez az egyik húzó üzletág, ezért a befektetők megrémültek. Így nem meglepő, hogy az ázsiai piacok is inkább...
A DAX-nak már nem kellene sokat hezitálnia. Visszatesztelheti esetleg a 30 napos mozgóátlagot 9.932, vagy a 20 napos mozgóátlagot 9.810 pontnál, de ennél nagyobb trükköt nem kellene eljátszania, ha tényleg megfordultunk. Márpedig azt gondoljuk, hogy megfordultunk. Ugyanis előremutató P/E alapon is olcsó az index, és a negyedéves profitkilátások sem rosszak. A BUX esetében is csökkenésre számítunk a mai napon. Itt egy kicsit messzebb, valamivel 21.100 pont fölött találjuk a 20 és 30 napos mozgóátlagokat, mint természetes támaszokat (nem a mai napra).
- A briteknél is egyre távolodik a kamatemelés
- Süllyed tovább a WTI, az arany ismét nagyot emelkedett a kínai adatra
- Nem hatott a dollárra a jegybanki nyilatkozat
- Nincs inflációs nyomás a kínai jegybankon
- Csökkenésre számítunk ma a BÉT-en
- Daniel Tarullo Fed kormányzó szerint az amerikai gazdaság inflációs és munkaerő-piaci adatai nem támogatják az idei kamatemelést. Az inflációs folyamatok terén elsődlegesen az erős dollárt és az alacsony energiaárakat említi, mint visszahúzó tényező.
- A várakozásokat alulmúló számokat publikált a JP Morgan. A bevételek 6,4%-kal 23,54 milliárd dollárra estek éves alapon, míg az elemzők 23,68 milliárdot vártak. A kereskedési bevételek 15%-kal 4,34 milliárd dollárra estek. A hitelezési front ugyanakkor jól muzsikált, hiszen a bevételek terén 41%- os növekedést, az eredményben pedig 29%-os növekedést könyvelt el ez a részleg év/év alapon. A cég eszközarányos megtérülése 10%-ról 12%-ra emelkedett, a Tier1 ráta pedig 10,1%-ról 11,4%-ra nőtt.
- Az Intel a vártnál jobb számok ellenére közel 3%-ot esett. A bevételek 0,6%-kal 14,47 milliárd dollárra estek, míg az elemzők 14,22 milliárdos értéket vártak. Az adattárház szekció bevételei 12%-kal nőttek, szemben a PC értékesítések 7,5%-os esésével. Előbbitől a menedzsment 15%-os növekedést várt, most már a kétszámjegyű növekedés is gondot okozhat. A 64 centes eredmény 2 centtel maradt alul a tavalyi évhez képest, míg 5 centtel lett jobb az elemzői konszenzushoz képest. A folyó negyedévre 14,8 milliárd +/-500 millió dolláros bevétellel számol a cég.
- Ma délután a Bank of America, a Wells Fargo és a Netflix jelent.
- A várakozásoknál nagyobb mértékben eső energiaárak és az átlagnál kisebb mértékben dráguló ruházati cikkek miatt a szeptemberi brit inflációs adat mínuszba fordult (-0,1%). Ez pedig újra megerősítette azt a vélekedést, hogy a korábban 2016 tavaszára várt első kamatemelés immár csak vágyálom. A piaci kamatlábakból számolt első kamatemelés lehetősége 2017 után tűnik fel a Bloomberg adatai alapján.
- A szeptemberi spanyol és olasz inflációs adat mellett az eurózóna augusztusi ipari termelési statisztikái is megjelennek ma.
- Az arany viszont jól szerepelt, az árfolyam 1.174 dollárra ugrott. A gyenge kínai inflációs adatnak örült meg a piac, mivel ez gyenge kínai növekedésre utal, ami a Fed-et is politikájának átgondolására késztetheti. A Fed a piaci várakozások szerint csak jövő márciusban emelhet kamatot. A befektetők egyértelműen a kamatemeléssel kapcsolják össze az arany árfolyam alakulását, így minden olyan hír, ami a gazdaság lassulására utal, kedvező az arany kurzusára.
- Szépen működtek a technikai szintek az EURHUF keresztben. A háromszög alsó éléről felfelé indult meg az EURHUF jegyzése, ami ma reggel már 311,5-ön áll.
- Tovább folytatódott a korrekció az AUDUSD devizapárban, ami még tegnap kezdődött a vártnál nagyobb visszaesést mutató kínai importadat megjelenését követően. A korrekció az elmúlt hetek markáns erősödését követően normális folyamatnak tűnik.
- Jelentősen gyengült a font az euróval szemben, miután a brit inflációs adat elmaradt a várakozásoktól. A maginfláció mindössze 1,0% lett, az infláció pedig -0,1%, mindkettő 0,1 százalékponttal elmaradva a várakozásoktól. Az EURGBP jegyzése gyakorlatilag 0,75-ig szúrt fel.
- A szeptemberi adatok alapján a kínai infláció 1,6% lett, a múlt havi 2,0%-hoz és a várt 1,8%-hoz képest. Részben továbbra is az alacsony energiaárak miatt, a tegnapi rendkívüli import visszaesést követően azonban már sejteni lehetett, hogy az infláció is elmaradhat majd a várakozásoktól. Ugyanakkor az alacsony infláció azt is jelenti, hogy további tere van a jegybanknak.
- A piacnyitás érdekében Kína jüanban denominált államkötvény kibocsátásra készül Londonban, ami az első ilyen eset lenne.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.