A kínai export kisebb mértékben esett vissza (-3,7%), mint ahogy a befektetők várták (-6%), miközben az import a várakozásoknál (-16%) nagyobb mértékben csökkent (-20,4%). Így a többlet a várt 48 milliárd dollárral szemben 60 milliárd dollár lett szeptemberben az előző hónaphoz képest. Ennek ugyan örülhettek volna a befektetők, de az indexek inkább csökkentek...
Németországban az SAP lepett meg bennünket az előzetes gyorsjelentésével, amely jobb lett a várakozásoknál. A felhőszolgáltatások jobb eredményének és a magasabb marzsoknak köszönhetően (32,4% a várt 30%-kal szemben) az üzemi eredmény 1,62 milliárd euró lett a várt 1,53 milliárddal szemben, ezzel 19 százalékos bővülést felmutatatva év per év alapon. A befektetői konferencia viszont továbbra is az eredeti időpontban, október 20-án délután 2 órakor lesz. Ezzel váratlanul elindult a német gyorsjelentési szezon, amely ráadásul igencsak jónak mondható.
Mindezek ellenére a DAX korrekciós fázisba került, így a mai napon csökkenésre számítunk, amelyben a gyengécske ázsiai teljesítmény is közrejátszik. A BUX esetében is csökkenésre számítunk a mai napon.
- Yves Mersch szerint stabilizálódik az eurózóna gazdasága
- 3 éves csúcson az OPEC kitermelése
- Csalódott piac, gyengült a dollár
- Vegyes külkeradatok ellenére stabil volt a kínai piac
- Romániában terjeszkedne az OTP
- Kis csökkenés jöhet ma a BÉT-en
- A Dell 67 milliárd dolláros ajánlatott tett az EMC cloud cégre. A részvényenkénti 33,15 dolláros készpénz mellett részvényekkel fizetnék ki a befektetőket. A felvásárláshoz két kockázati tőke társaság, az MSD Partners és a Silver Lake nyújtott finanszírozást.
- Közel 5%-ot emelkedett az Electronics Art részvénye, miután a Star Wars Battlefront videójáték béta verziója is óriási siker. A végleges verzió november közepén kerül a polcokra.
- Yves Mercsh, az EKB Igazgatóságának tagja szerint az eurózóna gazdasága egyre ellenállóbb, ha azonban az inflációs folyamatok indokolják, akkor az EKB kész bevetni minden eszközt a középtávú cél elérése érdekében.
- A várakozásoknak megfelelően alakult a végleges szeptemberi inflációs mutató Németországban, azaz 0% lett. A nap folyamán még érkezik német ZEW fogyasztói bizalmi index, valamint brit inflációs és termelő árindex is.
- Az arany árfolyama 1157 dollárra esett ma reggel, főleg a gyenge kínai importadat hatására. Az esés az elmúlt 7 hét csúcsáról következett be.
- Az EURHUF egy háromszög alakzat alsó élére érkezett meg, ahonnan technikai alapon egy emelkedés következhetne. Összességében stabil maradt a forint a tegnapi kereskedés során, és a 310-es árfolyam környékén maradt a devizapár jegyzése. A régiós devizák közül a török líra gyengült erőteljesen a tegnap reggeli órákban a hétvégi terrortámadás miatt.
- Az AUDUSD devizapárban a napok óta tartó emelkedést követően egy csökkenés következett be ma reggel. Ez már technikailag is időszerű volt, hiszen az elmúlt hat év leghosszabb menetelését láthattuk a devizapárban, másrészt a gyenge kínai importadat katalizátort jelentett a trend megtöréséhez.
- Szeptemberben a kínai import a várt 16% helyett 20%-kal csökkent, azonban az export esetében a várt 6,0%-nál kisebb, mindössze 3,7% volt a csökkenés mértéke.
- Az előző hónapnak megfelelően összesen 60 milliárdos külkereskedelmi többlettel zárta a hónapot Kína. Az import csökkenésében elsősorban a csökkenő nyersanyagárak és a visszaeső belső fogyasztás testesül meg, míg az export némi javulást mutat a kínai jegybank intézkedéseinek hatására.
- A kínai autóeladások szeptemberben 2,5%-kal bővültek, ami lassulást jelent az év előző hónapjaihoz képest. Az év első 9 hónapjában ugyanis 5,8% volt a növekedés mértéke.
- A Fitch stabil kilátások mellett megerősítette az OTP orosz leánybankjának BB besorolását arra hivatkozva, hogy a magyarországi anyabank szükség esetén nagy valószínűséggel támogatást nyújtana orosz bankjának. Árfolyamhatásra nem számítunk.
- A MNB 22 millió forintra büntette az FHB-t pénzforgalmi jogszabálysértés miatt. Ugyan a hír negatív, de a bírság összege marginális (részvényenként 0,3 forint), így érdemi árfolyamhatásra nem számítunk.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.