Nagyot rallyzott az olaj, és ezzel már közelíti a 200 napos mozgóátlagot. Sőt, egy ellenállás is van a közelben, picivel 50 dollár fölött. Az ok a csökkenő amerikai kitermelés az előző hónapban (120 ezer hordóval, azaz mintegy 1 százalék körüli értékkel). Ráadásul az OPEC meghívta a többi olajtermelő országot is október 21- re, hogy egyeztessen a stratégiát illetően....
A DAX esetében bekövetkezett az, amiről az elmúlt két hétben beszéltünk. Megjött a fordulat. Az elmúlt napokban kiment a sávból, és egyre valószínűbb a dupla fenék formáció kialakulása. Ugyanakkor a mai napon a kezdeti erősödés ellenérre csökkenhet az index, mivel az árfolyam lefordulhat a 20 napos mozgóátlagról. Ez remélhetőleg csak átmeneti akció lesz. A BUX indexben mindeközben kismértékű emelkedést várunk a mai napon.
- Egyre rosszabbul áll Ukrajna szénája
- Megpattant a WTI jegyzése
- Tovább erősödik a forint
- Nem lépett a japán jegybank
- Az MNB 2%-os kötelező tartalékolást ír elő a bankoknak
- Kis emelkedésre számítunk ma a BÉT-en
- Az IMF tegnap publikálta a gazdasági növekedésre vonatkozó legfrissebb előrejelzését. A szervezet szerint a tengerentúlon idén 2,6%-kal bővülhet a gazdaság (korábban 2,5%-ot vártak), a jövő évre vonatkozó várakozásuk pedig 2,8% (a korábbi előrejelzés 3% volt). A Fed ennél gyengébb növekedésre számít, idénre 2,1%-ot, jövőre pedig 2,3%-ot várnak.
- A Yum Brands-nek megint Kína okoz problémát, ugyanis a térségben realizált értékesítések miatt a cég menedzsmentje kénytelen volt visszavágni az idei évi kilátásokat. Az EPS bővülés így 10% alatti lehet, míg az elemzők átlagosan 14%-ot vártak.
- A Fitbit árfolyama közel 5%-ot esett, miután a Microsoft bemutatta a Band2 névre keresztelt fitnesz karperecet. A 2 napos üzemidő mellett számos alkalmazást pakoltak a kütyübe (például golfos eszköztárat), ami október 30-tól lesz kapható 249 dolláros kezdőár mellett.
- A Fitch Ukrajna hosszú futamidejű devizakötelezettségi kockázati besorolását „RD”-re változtatta, ami egyenlő a szuverén törlesztési csődhelyzettel. Az ok, hogy egy, szeptember 23-án esedékes 500 millió dolláros devizakötvény törlesztést nem teljesített az ország.
- A holnapi brit kamatdöntő ülésen minden bizonnyal továbbra is fennmarad a jelenlegi 0,5%-os kamatszint a külpiaci környezet miatt. Az IMF ezzel szemben enyhén optimistább a brit gazdaság teljesítményével szemben, ugyanis az idei növekedést 2,4%-ról 2,5%-ra emelte.
- Az augusztusi német ipari termelési adat 0,2%-os bővülés helyett 1,2%-os visszaesést mutatott hó/hó alapon. A délelőtt folyamán a briteknél is publikálják az adatot.
- Az arany jegyzése több mint egy hetes csúcsára emelkedett az IMF globális növekedési kilátásainak csökkentése hírére. A mozgásban a dollár gyengülése is szerepet játszott.
- Nagyot gyengült tegnap a dollár az euróval szemben, miután az árfolyam visszapattant a 200 napos mozgóátlagról. Az 1,119-es nyitást követően 1,127-ig emelkedett az árfolyam. A technikai kép azonban továbbra sem változott, még mindig az 1,114-1,127 közötti sávban mozog a kurzus.
- Az elemzői várakozások többségével megegyezően a japán jegybank nem változtatott a monetáris politikáján, sőt, a közlemény hangneme sem változott. Az előző hónaphoz hasonlóan az exporttal kapcsolatos kockázatokra hívja fel a figyelmet a jegybank, elsősorban a kínai lassulással összefüggésben.
- A kínai devizatartalék szeptemberben 43,3 milliárd dollárral 3510 milliárd dollárra csökkent. A jegybank július óta már havonta publikálja a devizatartalék alakulását, míg korábban ezt csak negyedévente tette meg.
- A Samsung 7,8%-ot ugrott, miután a társaság bejelentette, hogy az előzetes számok alapján a piaci várakozásnál nagyobb profitot érhet el. A cég közleménye szerint a negyedévben az operatív eredmény 7300 milliárd won (6,3 milliárd dollár lehet), lényegesen kedvezőbb, mint a piac 6700 milliárd won várakozása.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.