Új csúcson van a Richter. Illetve éppen 70 forintnyira tőle, legalábbis ezen sorok írása idejében. Szóval továbbra is a piac vezető részvénye, s ugyan lassan, de továbbra is felfelé hintázik az árfolyam, pedig az MACD alapján mintha egy picit túlvett lenne. Lehet, hogy egy...
Új csúcson van a Richter. Illetve éppen 70 forintnyira tőle, legalábbis ezen sorok írása idejében. Szóval továbbra is a piac vezető részvénye, s ugyan lassan, de továbbra is felfelé hintázik az árfolyam, pedig az MACD alapján mintha egy picit túlvett lenne. Lehet, hogy egy időre – talán – meg is áll ez az emelkedési hullám.
Sok dolog közül talán a két legfontosabbnak tűnő, hogy (i) az erős gyorsjelentést követően történt-e az idei eredményvárakozásokban változás, illetve (ii) milyen az árazása a szektortársakhoz képest.
Az első esetben azt láthatjuk, hogy nincs számottevő változás. Az operatív eredményre a piac most 270 milliárd forintot vár, míg a jelentés előtt ez az érték 269 milliárd volt. A nettó profit várakozásban is csak 1-2 milliárd forintos emelkedést láthatunk, pedig a management megerősített várakozása alapján az előbbi érték 285-295 milliárd forint között alakulhat. Szóval az elemzők pesszimisták. Ok, de akkor a befektetők meg miért optimisták?
S itt jön be az a kép, hogy a Richter a Krka-val, vagy Hikma-val összehasonlítva elég olcsónak tűnik. Ugyanis az idei várható PE ráta a Richter esetében 8, míg a másik két cég esetében inkább 13 körül van. S ez az értékelési rés még tágul is az előrejelzések szerint, azaz majdnem dupla akkora PE rátán forognak ezek a cégek a 2027-es várható eredményekkel, mint a Richter (~5,5). ha pedig EV/EBITDA alapon nézzük a számokat, akkor Richter 6,2-es értéke (idei eredményekkel) 20 százalékkal marad el a többiekétől, míg ez 2027-re ez kb. 40-45 százalékra nő. Mindeközben a cég pedig fontos lépéseket tett a 2030 után várható eredménycsökkenés (cariprazine szabadalmi védettség megszűnése) pótlására.
Szóval van egy részvény, amely elég olcsónak tűnik bizonyos értékeltségek alapján. Az elemzők várakozásai nagyon óvatosak. S a menedzsment komoly lépéseket tesz a jövőbeli profit fenttartása érdekében, amely akár komoly fejlődési potenciált is hozhat. Ha ezeket összerakjuk, akkor talán érthető, hogy miért látunk a részvényben folyamatos felhalmozást. S ez a felhalmozás magyarázhatja azt is, hogy miért jönnek néha kisebb ugrások az árfolyamban, mikor valami short szint (pl. certifikát) kiütésre kerül, s az eladási pozíciókat vételekkel „cover”-olni kell.
a magyar, az amerikai, az osztrák
és a német piacokon.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek: Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében. A jelen dokumentumban foglaltak kizárólag a szerző személyes véleményét tükrözik és nem tekinthetőek az Erste Befektetési Zrt. hivatalos szakmai álláspontjának