Mint a nagykönyvben, úgy viselkedett tegnap az S&P500 és a Nasdaq is. A tegnapelőtti szökési rés kialakulását követően napon belüli korrekciót láthattunk, azaz fekete gyertyákat, de a rések nem sérültek. Sőt, a Nasdaq esetében még csak nem is érintette az előző...
Mint a nagykönyvben, úgy viselkedett tegnap az S&P500 és a Nasdaq is. A tegnapelőtti szökési rés kialakulását követően napon belüli korrekciót láthattunk, azaz fekete gyertyákat, de a rések nem sérültek. Sőt, a Nasdaq esetében még csak nem is érintette az előző napon kialakult rés tetejét az árfolyam. Ráadásul a nap végén még pluszban is zártak ezek az indexek. Szóval tegnap megerősítésre került a formáció.
Pedig ezen indexek értékeltsége magas, az MACD indikátorok magasan vannak, s nem utolsósorban, Európában komoly eséseket láthattunk, legalábbis a manapság használatos mércékkel. Joggal merül fel a kérdés, hogy mi a fene ez?
Nyilván van egy aszimmetrikus tényező, azok pedig az autógyártók, ahol lehet félni a kínai ellencsapástól, de nem csak azok estek, hanem szinte minden. S más iparvállalatok is nagyot estek. Mindeközben Janet Yellen pozitívan nyilatkozott az amerikai gazdasági kilátásokról, s Elon Musk is komoly számokat vízionált, na meg humanoid robotokat. Az utóbbi kapcsán, a Boston Dynamics két hónapja mutatta be a legújabb robotját, az új Atlast, amely 89 kg, 1,5m magas, 9 km/h-s sebességgel tud futni, és komoly összetett mozgásokra képes. De közben kevésbé zajos, mint a korábbi verziók. S persze hogy használja az MI-t. Ennek a robotnak a tesztelése a jövő év elején kezdődik a Hyundai egyik gyárában. Kérdés, hogy ehhez a Tesla, hogyan fog felzárkózni.
Viszont a tegnapi mozgások tekintetében inkább azt tartjuk fontosnak, hogy a folyamatok a felé mutatnak, hogy az amerikai gazdaság robotizációja nagy léptekkel halad előre, ami segít a termelékenységet növelni, s ezen keresztül elkerülni a stagflációt. S ennek van egy komoly kihatása a piacokra. Eddig általános volt a nézet, hogy az amerikai gazdaság idén és az elkövetkező években lassulni fog, míg az európai gyorsulni. Ezért a nagy befektetési házak alapvetően azt ajánlották az ügyfeleiknek, hogy inkább Európára tegyék a tétet, s ne Amerikára. Mintha ebben fordulat lenne. Mégis inkább – és megint – Amerika látszik jobban teljesíteni, s a befektetők is mintha inkább hátraarcot vennének, s visszafordulnának az USA felé. Még valami. Ha a grafikonokra nézünk, akkor ez valójában nem tegnap kezdődött el, hanem már május közepén.
Higgy magadban és indíts Erste Future befektetést!

A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek: Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében. A jelen dokumentumban foglaltak kizárólag a szerző személyes véleményét tükrözik és nem tekinthetőek az Erste Befektetési Zrt. hivatalos szakmai álláspontjának