A Coeur Mining legfontosabb növekedési projektje a kanadai Silvertip. Ha a termelés felfut néhány év alatt, ez a fejlesztés a világ legnagyobb ezüst/cink/ólom bányája lehet. A mostani árak mellett a meglévő termelő bányák is nettó nyereséget termelnek. A Coeur...
A Coeur Mining legfontosabb növekedési projektje a kanadai Silvertip. Ha a termelés felfut néhány év alatt, ez a fejlesztés a világ legnagyobb ezüst/cink/ólom bányája lehet. A mostani árak mellett a meglévő termelő bányák is nettó nyereséget termelnek. A Coeur kockázatosabb, mint az iparági átlag a jelentős hitelállomány és az óriásfejlesztés (Silvertip) miatt, de ha sikeres lesz a most induló kanadai termelés, az jelentősen növelheti a tőkemegtérülést és az egy részvényre jutó nyereséget.
Összefoglaló táblázat (Bloomberg, konszenzusos várakozás)
Forrás: Bloomberg
Befektetési sztori
A Coeur Mining jelenleg a legnagyobb ezüsttermelő vállalat az Egyesült Államokban. A cég kanadai Silvertip projektje jelentős növekedési potenciállal bír, a fejlesztés a jelenlegi becslések szerint 7 millió tonna ezüst, cink és ólom készlettel rendelkezik, ami a világ legnagyobb ezüst bányájává teheti a projektet. A becslések szerint a meglévő négy működő bánya 310-330 ezer uncia aranyat és 10,7-13,3 millió uncia ezüst termelését biztosítja 2024-ben.
Menedzsment
Mitchell J Krebs egy iparági veterán, 2013 óta a vezérigazgató és az amerikai Silver Institute vezetője. Az iparágban többször választották be a 10 legjobb bányavállalati vezető közé. A menedzsment többi tagjának is évtizedes tapasztalatai vannak a bányászati iparban.
Pénzügyi háttér
A társaság 313 millió dollár teljes likviditással rendelkezett 2024 első negyedévének végén. A cég nagy hitele 2029-ben jár le (290 millió dollár), a teljes hitelállomány 586 millió dollár. A vállalat 25 millió dollárt költött a Silvertip beruházásra az előző negyedévben, a 2017-ben indul fejlesztés pedig több, mint 600 millió dollárt emésztett eddig fel. A kanadai bányában idén indulhat el a termelés, a beruházások erre és további kutatásra irányulnak. A részvény nem fizet osztalékot. A Coeur Mining nettó adósság/EBITDA mutatója 6,5x, ami elég magasnak tekinthető, míg a nettó adósság/nettó adósság plusz saját tőke mutató (net gearing) pedig 33%, ami szintén csak kicsivel alacsonyabb az iparágban veszélyesnek tekintett 40%-os értéknél.
Lelőhely és kitettség
A négy termelő bánya közül a mexikói Palmarejo a legalacsonyabb költségű (1.075-1.275 dollár/uncia az arany és 16,5-17,5 dollár/uncia az ezüst esetében), és a teljes termelés harmadát fedezi. A többi bánya közül a Wharf hasonló költséggel rendelkezik, míg a Rochester és a Kensington önköltsége magasabb. A Silvertip költségeiről nincs egyelőre becslés. A társaság a Rochester bánya termelését is növeli, illetve az összes bánya esetében kutat további lelőhelyek iránt.
Részvényesek
A cég 1,5%-a van a menedzsment és vállalathoz közel álló személyek kezében, a többi részvényt pénzügyi befektetők birtokolják.
Kockázatok
Az arany és ezüst árak alakulása mellett a költségek emelkedése a fő működési kockázat. A társaság jelentős összeget költött a Silvertip bánya fejlesztésére. Amennyiben a kanadai lelőhely nem hozza a várt termelési mennyiségeket és költségeket, az komoly lefelé mutató kockázat a cégnek. A Coeur Mining-nak a mexikói peso és a kanadai dollár felé van nyitott pénzügyi pozíciója.
a biztonságos befektetések
kedvelőinek.