Továbbra is csúcson láthatjuk a vezető indexeket, pedig a Fed már arra készül, hogy a likviditás növelést előbb vagy utóbb visszavegye. Eközben Kínával kapcsoltabban van egy kis aggodalom a piacon annak ellenére, hogy mind a kiskereskedelmi értékesítés, mind az ipari termelés a várakozásokhoz közel alakult. A Nikkei meg réssel átugrotta az ellenállást, pedig kissé...
- Tovább csökkenő arany és kőolaj árjegyzések
- A 200 napos mozgóátlagig csökkent az EUR/USD értéke
- Csak Japán tudott emelkedni
- Holnap jelent a MOL és az OTP
- Emelkedésre számítunk ma a tőzsdén
- Az energiaszektor teljesített a leggyengébben, míg az egészségügyi szektor lett a nap nyertese. A Dow komponensei közül a Hewlett Packard (1,6%), emelkedett a legnagyobbat, a Caterpillar (-1,5%) volt a nap vesztese.
- A hétvégén Angliában összeültek a G7 pénzügyminiszterei és jegybanki vezetői, és az adócsalás illetve adóelkerülés elleni közös fellépésről állapodtak meg. Arról is egyeztettek a vezetők, hogy a jövőbeni bankválságokat nem lehet az adófizetők pénzéből finanszírozni. Osborne brit pénzügyminiszter szerint a bankok esetében a ”túl nagyok ahhoz, hogy elbukjanak” elv nem tartható fenn.
- Az EUR/USD értéke pénteken 1,3043-róül 1,2989-ig csökkent és átmenetileg áttörte a 200 napos mozgóátlagot is, de végül a szint fölött zárt a kereskedés. A FED képviselői megkezdték a QE3 program befejezésének előkészítését, ugyanis arról jelentek meg nyilatkozatok, hogy óvatos lépésekben tervezik csökkenteni az eszközvásárlási program nagyságát, azonban időpontot továbbra sem határoztak meg.
- A Hang Seng 1,06%-ot, a Shanghai index árfolyama pedig 0,44%-ot csökkent.
- A kínai piacok esetében kivárás jellemezte a kereskedést a magyar idő szerint 7.30-kor publikált makroadatok megjelenéséig, azonban a vártnak megfelelő adatok hatására az indexek emelkedésbe kezdtek.
- Az áprilisi ipari termelés év/év alapon a várt 9,4%-os növekedés helyett 9,3-kal emelkedett. A kiskereskedelmi értékesítés volumene a vártnak megfelelően 12,8%-kal növekedett a tavalyi évhez képest április során.
- A Sharp árfolyama több mint 11%-ot ugrott, miután olyan hírek jelentek meg, hogy a társaság leépíti európai üzletágát.
- A MOL kutatási igazgatójával volt ma cikk a Napi Gazdaságban. Szakál Tamás elmondta, hogy Kurdisztánban 2014-től várnak termelést, ami hozzájárulhat a mostani 110 ezer hordó/nap olaj-és gáz termelés növekedéséhez. A kurdisztáni termelés növekedésének fő akadálya az infrastruktúra és a politikai megegyezés. Az Akri-Bijeel inkább nehézolajat tartalmaz, a szállításhoz új vezeték kiépítése szükséges. Ez valóban a MOL legígéretesebb mezője, a sikerhez szükséges a politikai áttörés.
- Csányi Sándor interjút adott az Origio-nak, melynek főbb pontjai a következők: (i) a bankvezér megerősítette, hogy az OTP továbbra is keresi mind a hazai mind a külföldi felvásárlási célpontokat, a környező országokban 5-6%-os piaci részesedéssel rendelkező bankot vennének. (ii) Örülne, ha több olyan leánya is lenne az OTP-nek külföldön, amelyik 40-60 milliárd forintot termel. (iii) Csányi úgy véli, a cégek számára nem lesz végtörlesztés. (iv) Csányi Sándor idén 60 éves, de egyelőre nem kíván visszavonulni. Az interjú alapvetően nem tartalmazott új információt.
- Az OTP 2013. május 10-én 8.206 darab törzsrészvény értékesített javadalmazási politikája keretében, így a bank saját tulajdonában lévő OTP törzsrészvények állománya 4.088.703 darabra (1,46%) változott.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.