Lépett az S&P: negatívra rontotta a kilátásokat a magyar adósság tekintetében, miközben a BB adósság besorolást megerősítette. A leminősítés valószínűsége 33 százalék az elkövetkező egy évben. Az ok elsősorban a gazdaságpolitikában a közelmúltban bekövetkezett változások, de az alaptörvény módosítása is közrejátszott a döntésben. A befektetők továbbra is nagyon...
- Tovább tart a ciprusi dráma
- Esett az olaj, emelkedett az arany
- Továbbra is 200 napos mozgóátlagon az EUR/USD
- Eséssel zárta a hetet a Távol-Kelet
- 420 forintra emeltük Magyar Telekom célárunkat
- Az állam bevásárolna az MMBF földgáztárolóba
- Április 25-én tartja közgyűlését a MOL
- Csökkenésre számítunk ma a tőzsdén
- 0,96%, S&P500 -0,82%).
- A friss segélykérelmek száma 336 ezerre emelkedett múlt héten a korábbi 334 ezerről, az adat azonban jónak számít, mert a várakozás 340 ezer volt.
- A használt lakásértékesítések csak minimálisan maradtak el a várttól, ugyanis 4,98 millió darab lakást adtak el februárban a várt 5 millió helyett. Az adat azonban jobb az előző havi 4,94 milliónál, és 2009 novembere óta nem láttunk ilyen magas értéket.
- A Philadelphia-i Fed index márciusi értéke is pozitív meglepetést okozott, a várt -3 helyett -1,6-ra emelkedett a mutató márciusban, az előző havi -12,5-ről.
- A Hewlett Packard júliustól 10%-kal 14,52 centre emeli a negyedéves osztalékát. Ez pozitív meglepetésnek számít, mert a piac 14 centre számított.
- A hét utolsó kereskedési napján nem érkezik fontos makrogazdasági adat.
- 1,42%).
- A német ipari beszerzési menedzserindex alulmúlta a várakozásokat, az előző havi 50,3 pontról 48,9 pontra esett a várt 50,5 pont helyett.
- A német szolgáltatói beszerzési menedzserindex 51,6 pontot mutatott márciusban, amely rosszabb lett a várt 55 pontnál, és az előző havi 54,7 pontot is alulmúlta.
- Továbbra sincs egyezség Ciprussal kapcsolatban, az ország pénzügyminisztere még mindig Oroszországban tárgyal, miközben az EKB bekeményített és jelezte, hogy csak hétfőig biztosítja a szükséges likviditást a ciprusi bankok számára. Ez negatív fejlemény, ugyanakkor legalább határidőt szab a megállapodásra. A Standard&Poor’s a korábbi „CCC+”-ról „CCC”-re rontotta Ciprus adósbesorolását. Közben a ciprusi jegybank is igyekszik megoldást találni a problémára, azonban ők az eredeti EU-s elképzeléssel ellentétben 100 ezer euróig garantálnák a betéteket, annak érdekében, hogy ne sérüljön a betétvédelmi garancia.
- Napok óta a 20 és 30 napos mozgóátlag között oldalaz a WTI típusú kőolaj árfolyama. Tegnap a 30 napos mozgóátlagról pattant le az árfolyam, és a 20 napos mozgóátlagig esett, 93,4 dollárról 92,4 dollárra. Ma reggel érdemi mozgás nem látható.
- A forint a nap nagy részében stabil volt, azonban az S&P hitelminősítő azon döntésére, hogy negatív kilátásokat fogalmazott meg a magyar államkötvények besorolására vonatkozóan, hirtelen gyengülni kezdett a forint. Az EUR/HUF árfolyama 305,22-ről 306,68-re emelkedett a tegnapi nap során és a gyengülés ma reggel is tovább folytatódott. Ma reggelre ismételten 307,5-es szintig gyengült a hazai fizetőeszköz.
- A Nikkei jelentős esése mögött a befektetők csalódottsága áll, ugyanis többen remélték, hogy az új jegybankelnök tegnapi sajtótájékoztatóján újabb gazdaságélénkítő lépéseket jelenthet be. Erre azonban nem került sor, így az újabb lazítás bejelentésére spekuláló pozíciók leépítésre kerültek. A bejelentés elmaradásával összhangban a yen erősödni kezdett a főbb nemzetközi devizákkal szemben.
- A Hang Seng indexet a PetroChina és a Foxconn jelentős árfolyamesése húzta le, mely cégek a vártnál gyengébb eredményt publikáltak.
- A magyar állam többségi tulajdont venne az MMBF földgáztároló cégben. A cégnek jelenleg 72,5%-os tulajdonosa a MOL. A társaság 1,3 milliárd köbméter stratégiai és 0,6 milliárd köbméter kereskedelmi tároló kapacitással rendelkezik, melynek értéke 100 milliárd forint fölött lehet. A tranzakció részletei egyelőre nem ismertek, így annak hatását a MOL részvényárára nehéz megítélni.
- A MOL április 25-én tartja közgyűlését, a napirenden a szokásos pontok szerepelnek. A részletes előterjesztéseket a közgyűlés előtt 21 nappal teszik közzé, abban szerepel majd az osztalékjavaslat és az esetleges személyi változások.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.