Erste kommentár Tegnap jelentett a Magyar Telekom és rég nem látott jó folyamatokat láttunk ott is. A mobilfónia a húzóerő, de a vezetékes adatkommunikációban is erősít a cég, s ennek az eredményvonzata is...
Tegnap jelentett a Magyar Telekom és rég nem látott jó folyamatokat láttunk ott is. A mobilfónia a húzóerő, de a vezetékes adatkommunikációban is erősít a cég, s ennek az eredményvonzata is látható. A nettó profit dinamikusan 28 százalékkal növekedett, 13,5 Mrd forintra, amely azt sugallja, hogy akár a 40 Mrd forint fölötti profit is meglehet idén. Például a mobil kombinált egy előfizetőre jutó bevétel rég nem látott mértékben 5,6 százalékkal növekedett, ami már a 3 700 Ft-ot közelíti alulról. Így nem csoda, hogy az idei eredményvárakozásokat megemelte a cég. Eddig 1-2 százalékos növekedést várt az árbevétel és az EBITDA növekedésben. Most az előbbi esetében 3, míg a másodikban legalább 3 százalékos növekedést várnak. Sőt még az is elképzelhető ezen megfogalmazás és a második negyedéves eredmény alapján, hogy további emelés is bekövetkezik az elkövetkező negyedévekben. Ugyankkor a 2021 és 2024 közötti 1 százalék körüli növekedés várakozásán nem változatott a cég. Így egy újabb jó eredménnyel gazdagodtunk, s egyre közelebb kerülünk ahhoz, hogy egy soha nem látott - egyszeri tételek nélküli – 300 Mrd forint körüli össz nettó eredményt produkáljanak a blue-chip részvények. Ebből is nyilván az OTP és a MOL teszi ki az oroszlánrészt. Éppen ezért kíváncsian várjuk a holnapi OTP gyorsjelentést, amely szintén rekordközeli számviteli eredménnyel rukkolhat elő.
A DAX oldalazással kezdte a napot kis pluszban, s a BUX index sem nagyon vigéckedik. Nagy valószínűséggel ez így is maradhat az MSCI index átsúlyozások ma esti bejelentése előtt.
Tovább folytatódik a vegyes kereskedés Amerikában. A Dow Jones Industrial Average 0,5%-ot emelkedett, a Nasdaq Composite index pedig ugyanennyit csökkent a tegnapi nap során. Az S&P 500 moderált, 0,1%-os pluszban zárta a kereskedést.
69:30 arányban jóváhagyta az amerikai Szenátus az 550 milliárd dolláros infrastruktúra csomagot. Innentől kezdve a tervezet törvénybe iktatásának legnagyobb akadályát már nem a republikánusok, hanem a demokraták jelentik, Nancy Pelosi ugyanis kijelentette, hogy a Képviselőház addig nem fogja szavazásra bocsátani az infrastruktúra csomagot, amíg a Szenátus el nem fogadja a 3.500 milliárd dolláros családtámogatási csomagot is. A kongresszusi költségvetési hivatal becslése szerint az infrastruktúra csomag 10 év alatt nagyságrendileg 260 milliárd dollárral fogja megnövelni az államháztartási hiányt.
Tegnap a Szenátus megszavazta, hogy megkezdik a vitát a költségvetési keret 3.500 milliárd dolláros megnöveléséről, ami a családtámogatási csomag elfogadásának első lépése. A kezdeményezést mind az 50 demokrata szenátor támogatta. Fontos megjegyezni, hogy a csomag nem tartalmazza a szövetségi hitelkeret megnövelését. Ezt ugyanis a demokraták nem szeretnék republikánus támogatás nélkül véghezvinni, így vélhetően szeptemberben, a jelenlegi költségvetés meghosszabbításáról szóló szavazáson döntenének róla.
A makroadatok közül ma a jelzáloghitel igénylésekre illetve az inflációs adatokra figyelünk, piaczárást követően pedig a Ebay jelentésére.
Ázsiában magukhoz tértek a piacok, hiszen Japánban a Nikkei 225 közel 0,6%-ot emelkedett, Kínában a Shanghai Composite index 0,2%-kal került feljebb, míg a Hang Seng index 0,3%-ot emelkedett.
Az optimistább hangulat az után kezdődött, hogy az Evergrande, Kína legeladósodottabb ingatlanfejlesztője több, mint 8%-ot emelkedett. A vállalat a hírek szerint tárgyalásokat folytat néhány részlegének értékesítéséről.
Az ázsiai gazdaságok már most gyengülnek a delta variáns terjedése miatt, mivel a fogyasztók egyre inkább otthon maradnak, és egyre kevesebbet utaznak. Az adatok azt is megmutatják, hogy egyre több kormány vezet be újabb korlátozó intézkedéseket, Kínában már a repülő kapacitás is azt mutatja, hogy csökken az utazók száma. A gyártás szintén csökken az ázsiai országokban, és Ausztráliában is gyengül az üzleti hangulat. Ennek következtében előbb a Goldman Sachs, majd a JP Morgan is csökkentette a kínai növekedési kilátásokat.
Vegyes képet mutatnak a határidős piacok ma reggel.
Az OTP holnap piacnyitás előtt teszi közzé második negyedéves eredményét.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.