Erste kommentár Annak ellenére, hogy az elmúlt hónapban az amerikai kötvényhozamok csökkentek, ami azt mutatja, hogy a befektetők egyre kevesebb kockázatot vállalnak, a legnagyobb amerikai befektetési vállalatok még mindig...
Annak ellenére, hogy az elmúlt hónapban az amerikai kötvényhozamok csökkentek, ami azt mutatja, hogy a befektetők egyre kevesebb kockázatot vállalnak, a legnagyobb amerikai befektetési vállalatok még mindig optimisták a részvénybefektetésekkel kapcsolatosan. A JP Morgan, Blackrock és a Morgan Stanley szerint az elmúlt időszak kötvényhozam csökkenése nem ad aggodalomra okot. Szerintük ez egy pillanatnyi esés, viszont még mindig azt jelzi, hogy a globális gazdasági fellendülés folyamatban van. A kötvénypiac ralija túl messzire ment, és valószínűleg nem tükrözi a gazdaság fundamentumait, illetve kilátásait; valószínű, hogy a piac alulárazza a kamatemelést, ami további erősödést hozhat a piacon. Több oka van, amiért az alapkezelők optimisták a jelenlegi helyzetben. Sok bizonyíték vannak a gazdasági fellendülés folytatódására, miután rekord mennyiségű új állás keletkezik az amerikai gazdaságban. Az alapkezelők is egyetértenek azzal, hogy a likviditás és a növekedés - ami támogatja a kockázatosabb eszközöket - közeledik a ciklus csúcsához, viszont mielőtt elérünk ennek a gazdasági ciklusnak a csúcsáig, még emelkedés várható. A Goldman Sachs szerint az alacsony kötvényhozamok támogatják a kockázatosabb eszközök emelkedését, és pont ezért ajánlja vételre a részvényeket, és eladásra a kötvényeket a következő tizenkét hónapra. Ugyan az alapkezelők emelkedést várnak a részvényárfolyamokban, mégis azt mondják, hogy a hozamok emelkednek, de kisebb mértékben, mint eddig. Pont ezért a Goldman Sachs elkezdett a value részvények irányába menni, illetve a kevésbé ciklikus papírok felé, mint az egészségügy és a fogyasztói papírok.
Az amerikai indexek folytatták a bikapiacot, hiszen a tegnapi nap folyamán a Dow Jones index 0,8%-ot, az S&P 500 szintén 0,8%-ot, még a Nasdaq Composite index 0,9%-ot emelkedett a tegnapi kereskedési nap folyamán.
Piac zárás után jelentett a Texas Instruments, és sikeresen felülmúlta mind a bevétel, mind pedig az EPS várakozásokat, mégis több, mint 4%-ot esett a piac zárást követően. A cég bevétele 4,58 milliárd dollár lett felülmúlva az elemzők 4,35 milliárd dolláros várakozásait. A 2,05 dolláros EPS eredmény szintén jobb lett, mint az 1,83 dolláros előrejelzés. Annak ellenére, hogy egy erős negyedévet tudhat a cég maga mögött, mégis esett a cég részvénye, hiszen a bevétellel kapcsolatos előrejelzések nem ütik meg a várakozásokat. Annak ellenére, hogy a cég termékeik iránt nagy az igény a vállalat valószínűleg nem akart túl optimista előrejelzést adni, amit a Wall Street eladási hullámmal büntet.
Ma 119 cég fog Q2-es teljesítményt jelenteni, amik között megtalálhatók olyan cégek, mint az American Airlines, Southwest Airlines, AT&T és a Snap is.
A Johnson & Johnson gyógyszergyártó és három opioid forgalmazó megállapodott abban, hogy összesen 26 milliárd dollárt fizetnek több ezer állami és önkormányzati per megoldására az addiktív fájdalomcsillapítók kezelése miatt, amelyek amerikai közegészségügyi válságot okoztak.
Joe Biden amerikai elnök azt nyilatkozta tegnap, hogy az infláció emelkedik, ami visszavetette a konzervatívokat a hatalmas kiadási tervei miatt. Miután egy Republikánus megkérdezte, hogy mit fog tenni az emelkedő olaj, autó és élelmiszer árakkal, annyit mondott, hogy az áremelkedés annak köszönhető, hogy megszűntek a vírussal kapcsolatos szabályozások, és ezért növekszik az igény a termékek iránt. Továbbá arról is beszélt, hogy hosszú távon nem marad a magas infláció, és a jelenleg magasabb infláció teljesen normális, hiszen egy olyan időszakon vagyunk túl, amikor senki nem vett semmit.
Ázsiában a piacok emelkedtek, miután tegnap az amerikai indexek is kiemelkedő teljesítményt produkáltak. A Shanghai Composite index 0,2%-kal van feljebb, illetve a Hang Seng index pedig 1,7%-kal értékelődött fel. Japánban a piacok zárva vannak a mai napon.
Az európai és amerikai határidős indexek is a pozitív tartományban vannak.
A Bloomberg értesülései szerint a horvát gazdasági miniszter, Tomislav Coric azt nyilatkozta, hogy a MOL-lal való tárgyalások a végső fázisban vannak. Azt nem volt hajlandó elárulni, hogy a tárgyalások befejezte közeledik, vagy a két fél közel áll a vételi megállapodáshoz. Coric februárban még azt mondta, hogy az év végére nyélbe üthető a MOL 49,2%-os INA részesedésének megvásárlása. Véleményünk szerint nem lehet eldönteni, hogy valóban közelben van-e a megállapodás. A tranzakciót részletek ismeretében lehet pontosan megítélni. A MOL nem zárkózik el, hogy eladja INA részesedését a horvát államnak.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.