Erste kommentár A hírek szerint Biden duplájára, 40 százalék környékére emelné a tőkenyereség adót az 1 millió dollár fölötti jövedelmek esetében. Ez nyilván eladásra...
A hírek szerint Biden duplájára, 40 százalék környékére emelné a tőkenyereség adót az 1 millió dollár fölötti jövedelmek esetében. Ez nyilván eladásra késztethet olyan nagyobb befektetőket, akiknek a portfóliójuk nagyot emelkedett az elmúlt időszakban, és már amúgy is a pozíciók zárásán gondolkodtak. Ehhez képest a tegnapi, hírre bekövetkező csökkenés elég visszafogott volt, azaz mintha azok lennének túlsúlyban, akik inkább az ún. átkötést választják, vagyis eladják és meg is veszik újra a részvényt, hogy ezzel magasabb bekerülési árat állítsanak be. Mindenesetre a magas értékeltség kapcsán és a gyülekező viharfelhők láttán (potenciális hozam emelkedés, adók emelése) elkezdtek arról cikkezni, hogy a millenáris generáció volt olyan okos, hogy megvegye a járvány miatti mélypontot. De hogyan tovább? Példákat a boomerekkel összefüggésben hoznak, hogy azok életében is volt egy rally, az 1980-ban induló, s láss csodát még a dotcom lufi kipukkadása után is növekedett a befektetésük. Igaz, akkor ők alapkezelőket bíztak meg a pénzük kezelésével, a millenárisok pedig magukat, hiszen a technológiai fejlődés és a költségek csökkenése ezt lehetővé teszi. Mindenesetre abban egyetértés van, hogy előbb vagy utóbb a millenárisok is meg fogják fizetni a tanulópénzt!
A DAX a tegnapi emelkedés után az Amerikából induló romló hangulat, na meg az MACD eladási jelzésének bűvöltében csökkenéssel indította a mai napot, de egyelőre kitart a rövid indikátorok bikasága, aminek köszönhetően napon belül emelkedést láttunk eddig. Mindent egybevetve, azért a nap végére valószínűleg a rövid indikátoroknak is meg kellene gondolniuk magukat. A BUX stagnál a reggeli kereskedésben.
Miután április 1-jén felfedte az American Jobs Plan névre keresztelt infrastruktúra csomag részleteit, a hírek szerint április 28-án a családi támogatásokra fókuszáló American Family Plan-t is bemutathatja Biden. A csomag mindenki számára elérhetővé tenné a bölcsődéket, növelné a gyermekek után járó támogatásokat, és ingyenessé tenné az állami felsőoktatás egy részét. Ahogy azt Biden már a kampány során is egyértelművé tette, a csomagot a gazdagok személyi jövedelem és árfolyamnyereség adójának megemelésével finanszírozná.
A magasabb adók hírére, amiben semmi újdonság vagy váratlan nem volt, csökkenésnek indult az amerikai részvénypiac, és az S&P 500 index 0,9%-os minuszban zárta a napot.
A szenátusi republikánusok is előálltak saját infrastruktúra javaslatukkal. Az 570 milliárd dolláros csomag jelentős méretbeli különbség Biden 2.300 milliárdos javaslatához képest. A republikánusok elsősorban a hagyományos infrastruktúrára fókuszálnának, így a csomag nagyrésze az utak, hidak, a vasút és a tömegközlekedés fejlesztését, 65 milliárd dollár pedig az internethálózat korszerűsítését szolgálná. A republikánusok adóemelés helyett a használati díjakból és a meglévő források átcsoportosításával finanszíroznák a csomagot, a javaslat azonban nem számszerűsíti a finanszírozást.
2030-ig 50-52%-kal tervezi csökkenteni az üvegházhatású gázok kibocsátását Biden a 2005-ös szinthez képest. 2019-ben 13%-kal kevesebb gázt bocsátott ki az amerikai gazdaság, mint 14 évvel korábban.
Enyhén megemelte várakozását az Intel. A társaság az idei év során 72,5 milliárd dolláros bevételre és 4,60 dolláros részvényenkénti eredményre számít, ami enyhén magasabb, mint az elemzők 72,1 milliárdos és 4,56 dolláros várakozása. A második negyedévtől 1,05 dolláros eredményre számít a vezetőség, ami elmarad az elemzők által várt 1,11 dollártól. Az első negyedévben sikerült felülmúlni a konszenzust. Az este bejelentett 18,6 milliárd dolláros bevétel és 1,39 dolláros profitot is jobb lett, mint a konszenzus 17,7 milliárdos és 1,14 dolláros várakozása.
Vegyes kereskedéssel folytatódik a hét Ázsiában. A Nikkei 225 0,8%-ot csökken, a Hang Seng és CSI 300 index azonban 0,7% és 0,5%-ot emelkedik a nap végéhez közeledve.
Az IHS Markit által publikált japán feldolgozóipari beszerzési menedzser index további javulást mutat áprilisban, a mutató 52,7-ről 53,3-ra emelkedett. A szolgáltatóipar teljesítménye változatlan maradt a márciusi 48,3-hoz képest.
Alapvetően negatív a hangulat a határidős piacokon ma reggel.