Itt jelentkezhet be korábban regisztrált Erste Market hozzáférésével.
Amennyiben korábban csak hírleveleinket kapta, és nem regisztrált, akkor hozzáférését ezen az oldalon tudja aktiválni.

GYIK Panaszkezelés
PIACI HÍREK

Yellen szerint nincs buborék a részvénypiacokon

ERSTE REGGELI
ERSTE REGGELI2014. június 19.   09:27

Tegnap tovább csökkent az eszközvásárlás mértéke. Most már csak havi 35 milliárd dollárért vásárol a Fed jelzálogpapírokat és államkötvényeket. Ráadásul Yellen szerint nincs buborék a részvénypiacokon, az árazások normálisak, s így a döntéseiket sem befolyásolja. Így sok shortos, aki azt gondolta, hogy hamarosan jön az armageddon,...

Tegnap tovább csökkent az eszközvásárlás mértéke. Most már csak havi 35 milliárd dollárért vásárol a Fed jelzálogpapírokat és államkötvényeket. Ráadásul Yellen szerint nincs buborék a részvénypiacokon, az árazások normálisak, s így a döntéseiket sem befolyásolja. Így sok shortos, aki azt gondolta, hogy hamarosan jön az armageddon, valószínűleg zárta a pozíciót, amire Európában is fel lehet készülni. Így a 20 napos mozgóátlagokról, újra északi irányba fordulnak az indexek. Itthon komoly rallyt láthattunk a MOL-ban, amely az INA körüli spekulációhoz köthető. Legalábbis úgy tűnik. Ugyankkor egyelőre nem világos a sztori, hiszen a horvát kormánynak nem nagyon van pénze kivásárolni a MOL-t az INA-ból, a MOL meg nem valószínű, hogy tovább megy, hiszen az azt is jelentené , hogy a horvát kormány szemében már barát lenne a MOL. Ez pedig nem valószínű, pláne 1 évvel a választások előtt, miközben eddig a nemzeti érdekeket hangoztatták. Mindenestre itthon és a külföldi piacokon is emelkedésre számítunk.
Piaci áttekintés
- Új történelmi csúcsra kapaszkodott az S&P500 index
- A WTI emelkedik az iraki félelmek miatt, az arany a FED miatt erősödik
- A Fed ülést követően erősödött a forint
- Nagyot ugrott a Nikkei
Nemzetközi hírek
USA
- A nyitás után oldalazni kezdtek a tengerentúli börzék, és a Fed döntésig nem történt semmi. Ezt követően azonban rally üzemmódba kapcsoltak a piacok, és nagyot emelkedtek zárásig. Az S&P500 indexnek sikerült történelmi csúcsra kapaszkodnia (Dow 0,59%, Nasdaq 0,59%, S&P500 0,77%).
- A nap legfontosabb eseménye tegnap a Fed kamatdöntő ülése volt, a tengerentúli jegybank a várakozásoknak megfelelően 10 milliárd dollárral 35 milliárd dollárra vágta az eszközvásárlási program nagyságát. A jegybank jelezte, hogy a piac által vártnál korábban lehet kamatemelés. A Fed 2015 végére 1,25%-os (az eddigi 1% helyett), 2016-ra pedig 2,5%-os alapkamatot tart valószínűnek (a korábbi 2,25% helyett). A következő két évre vonatkozó növekedési várakozások nem változtak: 2015-re 3-3,2%-os, 2016-ra pedig 2,5-3%-os GDP bővülést vár a jegybank. Az idei növekedési prognózist viszont 2,8-3%-ról 2,1-2,3%-ra csökkentette a Fed, a rossz időjárás okozta gyenge első negyedévnek köszönhetően. A hosszú távú kamatszintet 3,75%-ra csökkentette a jegybank a korábbi 4%-ról.
- Janet Yellen elnök a döntést követő sajtótájékoztatón azt közölte, hogy az eszközvásárlások kivezetését a tervek szerint fogják folytatni, ha ezt a munkaerő-piaci adatok és inflációs számok is támogatni fogják.
- A szokásos friss segélykérelmek mellett a Philadelphiai Fed index júniusi értékét publikálják.
Európa
- Oldalaztak tegnap a vezető nyugat-európai piacok (FTSE100 0,18%, DAX 0,1%, CAC40 -0,13%).
Olaj, arany
Devizák
- Nagyot erősödött a forint az euróval szemben a tegnap esti órákban. Az EUR/HUF árfolyam 307,8-ról 306,5-re mérséklődött, azonban a forint erősödése már az esti órákban, este 8-kor a Fed ülését követően, az itthon már meglehetősen illikvid kereskedésben következett be.
- Az EUR/USD árfolyama főként a kora délutáni órákban emelkedett látványosan és visszatesztelésre került a 20 napos mozgóátlag is, miután az árfolyam 1,3547-ről 1,3595-re emelkedett. A Fed nem okozott meglepetést, a vártnak megfelelő mértékben csökkentette az eszközvásárlás mértékét, ugyanakkor Janet Yellen ismételten igyekezett megerősíteni, hogy a lejáró értékpapírokat továbbra is megújítják és, hogy nagyon valószínűtlen, hogy eladnák az értékpapírokat.
Távol-Kelet
- A Nikkei 1,6%-ot emelkedett, a Hang Seng index lényegében változatlan maradt, míg a Shanghai index értéke 1,4%-ot csökkent, mely csökkenés nagyrészt a kereskedés zárása előtt nem sokkal következett be.
- A kínai miniszterelnök Nagy-Britanniai látogatásakor megismételte a 7,5%-os növekedési célt továbbá azt mondta, hogy nem félnek a hard landing lehetőségétől.
Határidős piacok
- Emelkedést mutatnak a határidős piacok a reggeli órákban
Vállalati hírek
- OTP, FHB: Jelasity Radován az Erste Bank Hungary vezérigazgatója interjút adott a Figyelőnek. A fontosabb pontok az alábbiak voltak: (i) elsősorban az NHP-nek köszönhetően meglódult a hitelezési aktivitás; (ii) átfogó megoldásra lenne szükség a devizahites probléma tekintetében; (iii) Az Erste elkötelezett Magyarország felé.

- Az OTP 10.585 részvényt osztott ki június 18-án a javadalmazási program keretében, míg Wolf László vezérigazgató helyettes 78 ezer részvényt adott el 4.496 Ft árfolyamon. A tranzakciókat követően az OTP-nek 3.788.584 sajátrészvénye, míg Wolf Lászlónak 542.402 db részvénye maradt.

- Az OTP 2014. június 17-én 246.185 darab saját részvényt vásárolt, és ugyanezen a napon javadalmazási politikája keretében 47.286 darabot értékesített. Így a bank saját tulajdonában 3.794.169 darab (1,36%) OTP részvény van.

- A Richter 2014. június 17-én 24.000 darab saját részvényt vásárolt, így befejezte a május végén adott, 300.000 darabra szóló megbízást. A társaság 371.100 darab saját részvényt birtokol.

A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.

Érdeklődik a részletek iránt? Kérjen visszahívást és szakértőnkkel egyeztethet a termékkel kapcsolatban.
ELEMZÉS

Ne pazarold el a nemesfém ralit!

„Ó Istenem, csak még egy olajár emelkedési hullámot...

AGRÁR SAROK

Búzapiac aratás idején

A július elsején kezdődő 2025/26-os búzaévben ismét rekordot dönt a világ búzatermése és felhasználása. Szerintem, ezen már senki sem lepődik meg....

2025. június 2.

Az Erste Befektetési Zrt. (székhelye: 1138 Bp., Népfürdő utca 24-26., 8. emelet; "az Erste") EZEN oldalon található adatkezelési tájékoztató ismeretében, a "Mentés" gomb megnyomásával egyértelműen és kifejezetten hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat kezelje abból a célból, hogy az Erste Befektetési Zrt. részemre az általa nyújtott befektetési szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön, az adatkezelési tájékoztatóban foglalt időtartamig.

A "Mentés" gombra való kattintással továbbá hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste Befektetési Zrt. az Erste Bank Hungary Zrt. (1138 Bp., Népfürdő utca 24-26.; a „Bank”) részére a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat továbbítsa annak érdekében, hogy a Bank részemre az általa nyújtott pénzügyi szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön a Bankoldalon található adatkezelési tájékoztatójában foglaltak szerint az ott meghatározott időtartam alatt.

Erste tájékoztatását elfogadom, miszerint Erste a személyes adataimnak feldolgozásával az Idealap Kft.-t bízta meg adatfeldolgozási szerződés keretében.

Ezen felül tudomásul veszem, hogy jelen hozzájárulásomat akár az info@ersteinvestment.hu címre küldött nyilatkozatommal, akár a 06-1-2355-151 telefonszámon az Erste ügyfélszolgálatán, akár személyesen bármelyik Erste bankfiókban bármikor korlátozás és indokolás nélkül visszavonhatom.

Rendben