Legfrissebb írásai
Üzenet a P/E mögött: 27%-kal fog nőni a Tesla 10 éven át?
Optimális esetben nem csupán sztorik, trendek és érzelmek alapján választunk befektetésre szánt részvényeket. A kiválasztási folyamat kutatómunkát és modellezést, projekciókat igényel, melynek eredménye általában egy célár, amit mi „fair”-nek ítélünk. Ha az aktuális árfolyam hibahatáron kívül, a célárunk alatt van, a részvényt megvesszük. Nézzünk meg egy egyszerű értékelési modellt, amivel értelmet és kézzelfogható jelentést adunk a sokat emlegetett P/E mutatónak, és amivel feltesszük (nem megválaszoljuk) a címben ismertetett kérdést.
A nehezén már túl vagyunk? Jobban járhatnak a türelmes befektetők
A tőkepiacokon továbbra is rendkívül nagy a bizonytalanság - ez egyrészt a részvénypiacokon látható, amelyek hetek óta magas volatilitás mellett oldalaznak vagy negatív irányba mozognak, másrészt a kötvénypiacokon, ahol a 10 éves amerikai állampapír-hozamok 2018 óta először áttörték a 3%-os szintet. Alapvetően a nyersanyagok kivételével alig akadt olyan eszközosztály, amely pozitív teljesítményt mutatott volna az elmúlt hetek során.
Kamatemelés és orosz-ukrán konfliktus – teendőink a portfóliókban
Az utóbbi két év legerősebb, a befektetői hangulatot leginkább meghatározó tényezője a Covid-19 volt. Terjedése, valamint az arra válaszul adott lezárások gazdaságkorlátozó jellege piacokat mozgatott, és a reálgazdaság mutatóiban, sőt, mindennapjainkban jól megfigyelhető, látható nyomokat hagyott. Mára azonban ez megváltozott.
Visszatért a piacokra a volatilitás! Mire számítunk hosszú távon?
A 2022-es év kezdete a piaci mozgások tekintetében eddig jelentős ingadozásokat mutatott. Amíg a tízéves amerikai államkötvények hozamai az év elején még 1,5% körül voltak, valamivel több mint két hét alatt megközelítették az 1,9%-os szinteket, és ezáltal nyomás alá helyezték az amerikai kötvénypiacokat.