Itt jelentkezhet be korábban regisztrált Erste Market hozzáférésével.
Amennyiben korábban csak hírleveleinket kapta, és nem regisztrált, akkor hozzáférését ezen az oldalon tudja aktiválni.

Hozamplaza belépés

Belépés

Franklin European Small-Mid Cap Fund N (ACC) EUR

ISIN: LU0188151095

40.03 EUR

Árfolyam dátuma: 2025.05.02.
Alapkezelő FRANKLIN TEMPLETON INVESTMENTS
ISIN LU0188151095
Fenntarthatóság 1: ESG-MINIMUM STANDARD
Kategória Részvény
Kockázat Magas
Időtáv Hosszútáv
Régió Európa
Szektor Nem besorolt
Alap devizaneme EUR
Indulás 2004.03.15.
Elszámolás T+3

Bemutatás és letölthető dokumentumok

A Franklin European Small-Mid Cap Fund (az „Alap”) célja az, hogy a befektetései értékét közép-, illetve hosszú távon növelje. Az Alap elsősorban a következőkbe fektet be: európai országokban székhellyel rendelkező vagy jelentős gazdasági tevékenységet kifejtő kis és közepes nagyságú (100 millió és 8 milliárd euró közötti tőzsdei értékű) vállalatok által kibocsátott értékpapírok és részvényekhez kötött értékpapírok. A befektető csapat alapos kutatással az értékpapírok olyan koncentrált portfólióját hozza létre, amely csökkenti a kockázatot, ugyanakkor kedvező hozamot eredményez. Az egyes ágazatokba fektetett arány változik, annak alapján, hogy mely ágazatok kínálják a legjobb lehetőségeket. Az Alap célkitűzéseiről és befektetési politikájáról további információ a Franklin Templeton Investment Funds aktuális tájékoztatójának „Befektetési célkitűzések és befektetési politika” című részében található. Az Alap referenciaértéke: MSCI Europe Small-Mid Cap (Net Dividends) Index. A referenciaértéket kizárólag információs célokból mutatjuk, és az Alap kezelője nem szándékozik követni azt. Az Alap jelentősen eltérhet ettől a referenciaértéktől. A minimum vételi érték 5 000 EUR.

Kiemelt tartalmunk

Ritka földfémek és kritikus alapanyagok: Kína visszavág az amerikai vámcsapásra

Az elmúlt hetek eseményei, elsősorban Donald Trump vámintézkedései nyomán Kína is válaszlépéseket tett. Ez különösen két területen lehet hatásos. Az egyik a ritka földfémek (rare earth elements vagy rare earth metals), a másik a kritikus nyersanyagok (critical raw materials) piaca. Kína ugyanis mindkét területen domináns pozíciókkal rendelkezik, így korlátozásokkal, vámokkal és exporttilalommal befolyásolhatja az amerikai döntéshozókat.

A tartalom olvasásához be kell jelentkeznie.
Ha nincs még fiókja, regisztráljon most.

Az Erste Market "Befektetési Alapok" aloldalain megjelenített adatokkal kapcsolatban a Hozam Plaza (www.hozamplaza.hu) Jogi Nyilatkozata irányadó.

Felhívjuk a figyelmet, hogy a website-on található adatok (kiemelten az árfolyamadatok), információk és dokumentumok nem minősülnek hiteles forrásnak, a website-on közzétettek alapján a Társasággal szemben igény nem érvényesíthető, azokért a Társaság felelősséget nem vállal. Hitelesnek minősíthető információk forrása tekintetében érdeklődjön Társaságunk központi ügyfélszolgálatánál!

Az Erste Befektetési Zrt. (székhelye: 1138 Bp., Népfürdő utca 24-26., 8. emelet; "az Erste") EZEN oldalon található adatkezelési tájékoztató ismeretében, a "Mentés" gomb megnyomásával egyértelműen és kifejezetten hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat kezelje abból a célból, hogy az Erste Befektetési Zrt. részemre az általa nyújtott befektetési szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön, az adatkezelési tájékoztatóban foglalt időtartamig.

A "Mentés" gombra való kattintással továbbá hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste Befektetési Zrt. az Erste Bank Hungary Zrt. (1138 Bp., Népfürdő utca 24-26.; a „Bank”) részére a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat továbbítsa annak érdekében, hogy a Bank részemre az általa nyújtott pénzügyi szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön a Bankoldalon található adatkezelési tájékoztatójában foglaltak szerint az ott meghatározott időtartam alatt.

Erste tájékoztatását elfogadom, miszerint Erste a személyes adataimnak feldolgozásával az Idealap Kft.-t bízta meg adatfeldolgozási szerződés keretében.

Ezen felül tudomásul veszem, hogy jelen hozzájárulásomat akár az info@ersteinvestment.hu címre küldött nyilatkozatommal, akár a 06-1-2355-151 telefonszámon az Erste ügyfélszolgálatán, akár személyesen bármelyik Erste bankfiókban bármikor korlátozás és indokolás nélkül visszavonhatom.

Rendben