A vártnál nagyobbat esett a francia GDP A tegnap délutáni órákban nagyot emelkedtek az európai részvénypiacok. A CAC40 2,2%-kal, a FTSE100 2,6%-kal, a DAX 2,9%-kal zárt magasabban. Az amúgy is jó hangulatot tovább fokozta az...
A tegnap délutáni órákban nagyot emelkedtek az európai részvénypiacok. A CAC40 2,2%-kal, a FTSE100 2,6%-kal, a DAX 2,9%-kal zárt magasabban. Az amúgy is jó hangulatot tovább fokozta az Amerikából érkező pozitív hír a koronavírus kezelésére vonatkozóan.
Kamatdöntő ülést tart ma az EKB. Bár az elemzői konszenzus szerint a jegybank kibővítheti rendkívüli járványügyi eszközvásárlási programját (PEPP), azonban ennek időzítéséről megoszlanak a vélemények. Egyes piaci vélemények szerint már ma sor kerülhet erre, a többség szerint viszont szeptemberig várni kell rá. Összességében arra lehet számítani, hogy a következő hónapokban a 750 milliárd eurós alapot további 500 milliárd euróval növelhetik meg. Így a mai ülés fő kérdése, hogy már most lép az EKB, vagy ezúttal csak kommunikációval igyekszik befolyásolni a piaci várakozásokat. A másik izgalmat az eszközvásárlási program menetének megváltoztatása jelentheti, ugyanis elképzelhető, hogy a programot úgy finomhangolják, hogy a vásárlásoknál előnyben részesíthessék az olasz államkötvényeket.
Az első negyedévben év/év alapon 5,4%-ot esett a francia GDP, lényegesen alulteljesítve a 3,6%-os visszaesésre számító várakozásokat. A negyedéves adatok közlése, 1949 óta ez a legnagyobb mértékű negyedéves visszaesés. Minden területen visszaesés volt tapasztalható, de kiugróan gyenge volt a beruházások kétszámjegyű csökkenése. Mivel Franciaország az első jelentősebb európai ország, amelyik publikálta az első negyedéves GDP adatot, így ez iránymutatásként szolgálhat arra, hogy mi várható a többi ország esetében.
Bár a Banco Bilbao 4,56 milliárd eurós bevétele egy hajszállal még meg is verte a piaci várakozásokat, de a banknak így is 1,79 milliárd eurós veszteséget kellett elkönyvelnie. Ennek az az oka, hogy az amerikai üzletághoz 2,1 milliárd eurós goodwill leírás kapcsolódott, illetve további 1,43 milliárd eurós céltartalékképzést hajtottak végre a koronavírussal összefüggésben. A társaság megerősítette, hogy 2020-ban nem terveznek osztalékfizetést.
Csökkenő, de a várakozásokat még így is felülmúló első negyedéves eredményről számolt be a BASF. Az árbevétel 7%-kal nőtt év/év alapon, míg a korrigált EBITDA 2%-kal csökkent. A befektetők számára jó hír, hogy a társaság fenntartotta a 2019-es év után javasolt 3,3 eurós osztalékot. A bizonytalan környezet miatt az idei évre nem tud profitvárakozást adni a társaság, ez azonban már nem érte igazán váratlanul a befektetőket, egyre több cég esetében az látszik, hogy a jelen környezetben nem tudnak előrejelzést adni az idei évi eredmény alakulásáról.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.